За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 263
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 849
Въпрос към мамите от София - къде правите рутинните кръвни изследвания? Има ли някоя по-спокойна лаборатория с отношение към бебета?
В една лаборатория, само че е в Надежда. Ако ви е удобно като локация, мога да дам координати. Правят си изследванията на място и до сега не се е налагало да чакаме.

# 751
  • Мнения: 726
Да, споделете координати, ако искате на лично.

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 13 380
За забеленото детенце. Кожичката в нормално състояние покрива ли главичката на пениса? Идеята ми е, че някой път при забелване някоя част ако остане опъната, галвичката се пълни с кръв и оттича. Огледайте ръбчето на забеленото, да не е започнало да набира, хубаво почиствайте с риванола.

# 753
  • Мнения: 481
Количеството твърда храна дневно не е голямо около 160/170 гр. Останалото е мляко.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 18:59 от Ani8314

# 754
  • Мнения: X
Моето дете е на 5++++,има 2 заместени хранения. И още 3 с мляко по 210мл. Това е чудесно,че сте успели да заместите храненията. Simple Smile Какво мляко използвате? Пробвайте смяна на млякото,също може вместо водичка през ден да варите анасонче,не вреди на нищо,по-скоро помага за коремни неразположения,както и джоджен,но е доста силен,за това по-малко.Може да сварите сливи и да давате водичка от сливи. Оводняване повече. Аз използвах Аптамил Комфорт,сега в момента използваме обикновен.Не сме имали проблеми,да чукна на дърво. При всяко дете е индивидуално,разбира се. На първо време,може да пробвате чайчетата с джоджен и анасон.Не е нужна рязка промяна в мляко и т.н. Може пък нещата да са временни. Успех. 🥰
Количеството твърда храна дневно не е голямо около 160/170 гр. Останалото е мляко.

# 755
  • Мнения: 4 947
Десислава, ами да, покрива я. Но толко го боли че хич не ни дава да го мажем качествено с крема.. Като надуто е и не мога да го забеля в това състояние...
Може ли и на мен координати на лабораторията в Надежда?

# 756
  • Мнения: 2 232
Пробвайте с отвара от смладлика. И ние имахме проблем с пишленцето на младежа и смрадликата е направо вълшебна. Много успокоява и му минава зачервеното.

# 757
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Привет момичета, от скоро съм мама. Това, което ме тревожи, е, че бебка няма режим. На 9 дни е, роди се секцио по спешност. От начало слагам на гърда да суче и дохранвам, защото не й стига кърмата. Не всеки път иска АМ, особено от вчера насам. Проблемът ми е, че яде само по 6-7 пъти на ден. Не знам дали е реален проблем всъщност. Пълни памперсите редовно, спи и яде. Сънят й до вчера беше дълъг и спокоен. От днес не спи спокойно, сяпка се често. Направи 5 часа будуване, в които яде 3 пъти през 2 часа. Не знам нормално ли е това. Искам да храня на поискване и като цяло да се водя по нея. Но дали е нормално това? Опитахме се да я претеглим днес, качила е около 200 гр за 6 дни.

# 758
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 785
Мисля, че е твърде твърде рано да очаквате от бебче на едва 9 дни да има режим. Казвам го с най-добри чувства. Щом кърмите и има добавка АМ, която не желае-не го насилвайте детенцето. Явно няма нужда от нея просто. Може би само вие мислите че не и стига кърмата. А относно кърменето погледнете в Темата за кърмене, може да намерите добри насоки, момичетата там много помагат. А тепърва ви предстоят промени в навиците и поведението на бебчето, понякога ден с ден и час с час няма да си приличат.
Честито бебче, да ви е здраво и много силни нерви ви пожелавам!

# 759
  • София
  • Мнения: 3 323
Режим бих казала след 4-5м. Въпреки че тогава почват и зъбите, но може да се създаде. До тогава всичко е хаос и ден с ден не е еднакъв. Колики, скокове в растеж, регресии и какво ли още не е тогава. Очаквайте и спокойни, и не чак толкова дни.

# 760
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Благодаря много, първо дете ми е и всичко ми е много плашещо относно хранене, будуване и сън. Знам, че бебето най-добре може да си определи кога му се спи, кога е гладно и кога му се будува. Но като чета как е при други деца, все се питам при нас нормално ли е. В болницата на изписването ми казаха, че трябва да яде на 3, макс 3.5 часа. А моята яде по 6-7 пъти на ден, защото спи и ми стана притеснено да не би пък нещо да й има, затова да е така успана или да не спи по 5 часа.

# 761
  • Мнения: 4 144
Момичета, заповядайте в новата тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1395424

# 762
  • Мнения: 770
За забеленото детенце. Кожичката в нормално състояние покрива ли главичката на пениса? Идеята ми е, че някой път при забелване някоя част ако остане опъната, галвичката се пълни с кръв и оттича. Огледайте ръбчето на забеленото, да не е започнало да набира, хубаво почиствайте с риванола.

Аз имам момченце на 13 месеца и 11 дни .
Посъветвала съм се с детски хирург и мнението е да не  забелваме насила пишлето..
Но всяка майка си знае.

# 763
  • Мнения: X
Здравейте Мамчета ! Да ви попитам ползвали ли сте колан срещу колики и знаете ли дали има някакъв ефект ?

# 764
  • Мнения: 61
Десислава, ами да, покрива я. Но толко го боли че хич не ни дава да го мажем качествено с крема.. Като надуто е и не мога да го забеля в това състояние...
Може ли и на мен координати на лабораторията в Надежда?
На нас също ни е забели педиатъра преди седмица. 2 дена мажехме с гентамицин на мас през 2 часа . И каза да не пипаме изобщо след още 1 седмица ще дойде и ще е види. Проблем имаше първите 4,5 часа при пишкане .

Общи условия

Активация на акаунт