За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 425
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 18 698
А защо й звъните като няма да изпълнявате указанията?
Консултирай те се със офталмолог.

# 736
  • Мнения: 748
Въпрос към мамите от София - къде правите рутинните кръвни изследвания? Има ли някоя по-спокойна лаборатория с отношение към бебета?

# 737
  • Мнения: 6 913
Като бебе миналата година само сиропа Лактулоза я оправи малката,изписват го, да.

# 738
  • Мнения: 6 764
Здравейте ! Бебе на 4м. Тази сутрин забелязах ,че има кръвоизливче в бялата част в единият край на окото . Не съм сигурна дали не се е удрал ,защото от другата страна над веждата има одраскано . След чуване по телефона с педиатърката изписа тобрадекс по 2к. И в 2те очи . Някоя ползвала ли ги е с малко бебе ,защото в опътването пише ,че са за деца над 2 години и дозата е за възрастни ,че и повече тъй като ни каза да капем през 2 часа (няма да капя така) .
Тобрадекс без преглед дори? Пълна глупост. Заведете детето на преглед при нормален педиатър, не е нужно чак офталмолог. Трябва да се види кръвоизлив ли е, нараняване ли е, възпаление ли е. Тези капки не се отпускат без рецепта.

# 739
  • Мнения: 72
Здравейте,има ли някоя мама,която е запозната с ваксините от Англия?Става въпрос,че малката има сложени от там на 2,3и4месец. След това се прибрахме в България и така на консултацията мин.месец педиатърката искаше да й бие ваксина,но не беше сигурна дали може.Последва разговор с друг лекар и стигнаха до извода,че не са сигурни. Дотук добре,но на консултацията днес тя ми каза,че има бит Преванар (въпросната валсина) и е обсъдила нашия случай с трети лвкар и той и е казал,че може. 🤷♀ И така доста ме обърка цялата история.

# 740
  • Мнения: 8 585
Здравейте,има ли някоя мама,която е запозната с ваксините от Англия?Става въпрос,че малката има сложени от там на 2,3и4месец. След това се прибрахме в България и така на консултацията мин.месец педиатърката искаше да й бие ваксина,но не беше сигурна дали може.Последва разговор с друг лекар и стигнаха до извода,че не са сигурни. Дотук добре,но на консултацията днес тя ми каза,че има бит Преванар (въпросната валсина) и е обсъдила нашия случай с трети лвкар и той и е казал,че може. 🤷♀ И така доста ме обърка цялата история.
Пишете на л.с.
Нужно е да се състави индивидуален план в случая.
И да се дадат точни препоръки, какво ще е нужно.
В никакъв случай не сменяйте Превенар 13 със Синфлорикс!

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 15:13 от Birdie

# 741
  • Мнения: 5 000
Мами, пак съм аз - относно забелването на сина ми вчера..... Мажа го с онзи специален крем и го промивам с реванол, пие чай лайка...и сега плаче една идея по-малко, НО пишлето е като надуто.. Не стои като преди, сякаш е като напомпано и отекло.... Това нормално ли е? При положение, че "педиатърката" го насили много рязко, имаше и кръв.. Може би ще спадне... Инапе детето е спокойно, само като пишка е проблема...
И за мое съжаление никой педиатър не записва нови деца и пак трябва да стоим при тая Sad

# 742
  • Мнения: 72
Има,от английския й картон са нанени всички в българския. Тя ни каза ,че има смао един път сложен Преванар и трябва втори път да се бие.

# 743
  • Мнения: 4 041
Yan, в София ли сте?

# 744
# 745
  • Мнения: 489
И дъщеря ми е със запек ( 7 +) м. Преди една седмица беше доста сериозен, дори и клизмички не подействаха, захранена е преди 2 месеца и беше добре, но явно е с натрупване.
Сутрин винаги плодово пюре давам , на обяд уж гледам храната да не съдържа запичащ продукт, но пак има.Каши не давам. Повечето пюрета от 6 месеца съдържат оризово брашно, може и от това да се запичат децата  , но пък и не може да се храни само с круши, сливи, банан и моркови. Давам и сурови банани, мандарини, нямат голям ефект. Явно трябва да го израсте.

# 746
  • Мнения: 8 585
И дъщеря ми е със запек ( 7 +) м. Преди една седмица беше доста сериозен, дори и клизмички не подействаха, захранена е преди 2 месеца и беше добре, но явно е с натрупване.
Сутрин винаги плодово пюре давам , на обяд уж гледам храната да не съдържа запичащ продукт, но пак има.Каши не давам. Повечето пюрета от 6 месеца съдържат оризово брашно, може и от това да се запичат децата  , но пък и не може да се храни само с круши, сливи, банан и моркови. Давам и сурови банани, мандарини, нямат голям ефект. Явно трябва да го израсте.
Интересно, какво разбирате под "запек"? Споделете моля...

Цитат
Бананът е запичащ, препоръчват го при диария.
Да, съгласен съм. Но около 40% от децата, нямат никакъв проблем с него.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 17:12 от Birdie

# 747
  • Мнения: 6 764
И дъщеря ми е със запек ( 7 +) м. Преди една седмица беше доста сериозен, дори и клизмички не подействаха, захранена е преди 2 месеца и беше добре, но явно е с натрупване.
Сутрин винаги плодово пюре давам , на обяд уж гледам храната да не съдържа запичащ продукт, но пак има.Каши не давам. Повечето пюрета от 6 месеца съдържат оризово брашно, може и от това да се запичат децата  , но пък и не може да се храни само с круши, сливи, банан и моркови. Давам и сурови банани, мандарини, нямат голям ефект. Явно трябва да го израсте.
Бананът е запичащ, препоръчват го при диария. Намалете количеството твърда храна, за тази възраст доста твърда храна приема бебето. Ако увеличите млякото и намалите твърдата храна, ще видите положителен ефект. Тялото на бебето се затруднява да преработи твърдата храна.

# 748
  • Мнения: 751
Тези чаши могат ли да се преваряват?

# 749
  • Мнения: 594
Аз лично съм я преварявала много пъти.
Тези чаши могат ли да се преваряват?

Общи условия

Активация на акаунт