Вярвате ли в живота отвъд?

  • 8 476
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 223
Не знам дали има Бог.

# 61
  • Мнения: 2 375
Едва ли някой ще отговори с "да" или "не". Някой лично да го познава? От тук и думичката "вяра". От край време хората се кланят на разни богове.
А какво е безкрайност? Как така космоса няма край? Такива са нашите представи за всичко.

# 62
  • Мнения: 288
И аз търсих актуална тема, но не намерих. Силно вярвам, че близките починали са сред нас и ни помагат. Аз съм човек, който е прекарал повече време с бабите и дядовците, отколкото с родителите си. Сега на 23 ноември почина единия ми дядо. Изключително ми е тежко, а и за първи път се сблъсквам със смъртта на близък човек от семейство ми. На следващата вечер го сънувам как седим пред пейката на къщата им и си говорим. Той почина в болница и си спомням, че в разговора беше щастлив, че вече е вкъщи при баба ми. Голяма мъка ми е и все се моля да е около нас. Снощи реших да отворя една стара книга за баба Ванга, която е от 1997г. Попаднах на темата за мъртвите и какво тя казва за тях. Казва, че те са винаги около нас, но ние не ги виждаме и те ни помагат да преодоляваме трудностите в живота. Някак си се успокойх след като прочетох това. Чела съм и други такива случаи, в които се разказва за близките починали. Темата е много интересна и доста неща могат да се кажат... Та, така и аз вярвам, че физически не са до нас, но душите им обикалят и са около нас

# 63
  • Мнения: 2 616
Ще ги виждаш. Но вероятно - нито те, нито ти- ще го разбирате или дори не е сигурно, че ще се разпознаете.


Хората, преживели клинична смърт, съобщават, че определено разпознават своите близки в света на душите, независимо как изглеждат. Все пак, от това, което знам по думи на общували със своите вече починали близки, не всички са на едно място, така да се каже, и също някои си имат задачи в другия свят. И за сънувам редовно почти всички мои починали роднини, понякога и познати, но, с едно-единствено изключение, не са сънища, в които да ми съобщават нещо или да имат някакъв смисъл. Знам няколко деца, които си общуват с починали техни роднини, едното даже не знаеше, че вуйчо му се е самоубил и съобщаваше на родителите си какво й казал за някакви опасности или неприятности например в непосредственото бъдеще или настоящето и се е оказвало винаги вярно. Не знам дали още има тази способност. На моя приятелка и колежка нейна позната общува редовно с душите на починалите, но за съжаление не съм имал възможността лично да се срещна и говоря с нея, защото не живее в БГ. Реално никой не знае точно какво и как е на оня свят, но във всеки случай оставам с впечатлението, че няма общо с църковните догми. Освен това съм имал десетки сесии, при които хората си спомнят свои преживявания от предишен живот, които се оказват свързани с проблем в сегашния им.
Има няколко канала в ютуб, където има много интересни документални клипчета за преживявания близки до смърта.
https://www.youtube.com/channel/UC95WPHh1j9frBR7gyMOuBeQ

https://www.youtube.com/channel/UCkWHqEgD7dUVAj6YsTazhcA

https://www.youtube.com/user/Shorty17890

Има и доста с лекари, които са преживели NDE и това ги е променило завинаги. На мой приятел, който е лекар, но не вярва особено в такива неща, се случи няколко пъти на прегледи пациенти да му разказват за своите преживявания "отвъд" и срещата с близките си там.

# 64
  • Мнения: 3 725
Аз също вярвам в живота отвъд, мисля от сънищата съм си изградила някаква представа,пак са в материален свят , със своите си домове и съседи. В църковните канони сякаш казват,че ще има общо възкресение , когато дойде времето . Това не го разбирам и не мога да си го представя . Някой има ли ,който е наясно ,да обясни,благодаря .

# 65
  • Мнения: 1 752
Аз не вярвам, че душите на починалите остават и са около нас. Те си имат доста по-важна работа и задачи-да си починат, възстановят, анализират живота, да учат, там също има училища и нямат времето да стоят и да ни вардят.
Още повече, че времето, в което сме разделени е относително, там понятие за време като на земята няма. Затова, смятам, че те си вършат работата и просто, в един момент се срещаме.
Дали помагат и евентуално като ги сънуваме и получаваме информация, си е плод на нашето въображение.

# 66
  • Мнения: 5 546
Категорично вярвам, че има живот отвъд. Имам и безброй доказателства за себе си, в други теми много пъти съм разказвала за преживяванията си. От дете съм безкрайно интуитивна и чувствителна, имала съм видения, свързани с миналото и бъдещето. Мисля, че близките ни не са нонстоп около нас, но при нужда в труден момент могат да ни вдъхнат сили, любов и положителна енергия, за да се справим с дадена ситуация и предизвикателство.
Сънувам редовно починали любими хора, така общуваме и съм сигурна, че всичко е реално и контактът е напълно истински.
И два пъти в рамките на 40 дни след смъртта на любимия ми дядо за секунда непосредствено след събуждане видях силуета му, като от облак, бял, изправен до леглото ми. Но в същия този момент мозъкът ми дава на късо и човешкият разум си казва, че това не е "нормално" и се заключва за духовните неща.
Категорично съм убедена, че нищо не приключва тук и сега, животите ни са стотици и не само на тази планета. И църковните догми нямат нищо общо с духовните закони.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 08:06 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 67
  • Мнения: 395
Как ми се иска още хора да споделят преживявания, които са ги накарали да вярват, че не свършва всичко със смъртта…

# 68
  • Deutschland
  • Мнения: 5 415
И на мен ми се иска.

# 69
  • Мнения: 2 375
Гледали ли сте клипчета в ютуба за разговори с души? Незнам доколко са фалшиви, но са интересни. Има някакъв апарат на руски ЭГФ. Получават се интересни отговори. Надявам се да не се приема като реклама, но мога да ви посоча канали. Харесвам Тёмный мистик, мисля, че има и субтитри. Той е забавен и приятен за гледане. Но има и други. И на испански има.

# 70
  • София
  • Мнения: 225
Аз за съжаление нямам много преживявания ,които да ми показват и доказват,че има нещо и след това.За съжаление и не сънувам често или пък просто не си спомням сънищата,но мама просто ме изумява с нейните сънища.Винаги преди да ни застигне някоя беда или пък да почине някой наш близък ,сънува някой починал роднина,който и подсказва какво ще се случи.Така и октомври месец сънуваше доста често починалите ми баба,дядо и вуйчо ,които и подсказали ,че на 29 ще стане нещо и за съжаление стана.На скоро се сетих за един мой сън от преди 17 години.Беше петък 13-ти и ставах на 13 години,сънувах много красив мъж облечен в костюм и имаше много красива лилава риза,честити ми рождения ден и се извини ,че не е успял да честити на брат ми,който на 12-ти има рд .Не го познах кой е ,но исках да го прегърна много силно а той се отдръпна от мен.Като разказах на мама за съня ми ,ми каза че това е нейният баща,който аз не познавам,защото е починал много млад,когато мама е била в 9-ти клас .А между другото,така е бил облечен дядо ми на погребението си.

# 71
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Искам да вярвам ,че всичко не свършва тук в този свят.Изгубих най-милия си човек  само за 10 дни.Не го прегърнах за последно,не го целунах за последно.Трянваше да ни се случат толкова прекрасни неща в бъдеще и ей така той най-милия и добрия си отиде,защо???? всеки ден си задавам този въпрос по няколко пъти и не получавам отговор,всеки ден се моля да получа отговор от него ,защо ме остави ,а ми обеща че никога няма да ме остави.Исками се да вярвам,че в един друг свят ще се срешнем и ще се познаем,ще си спомним нашата голяма любов,но мисля си,че това никога няма да се случи и всеки ден е все по болезнен.

# 72
  • Мнения: 395
Искам да вярвам ,че всичко не свършва тук в този свят.Изгубих най-милия си човек  само за 10 дни.Не го прегърнах за последно,не го целунах за последно.Трянваше да ни се случат толкова прекрасни неща в бъдеще и ей така той най-милия и добрия си отиде,защо???? всеки ден си задавам този въпрос по няколко пъти и не получавам отговор,всеки ден се моля да получа отговор от него ,защо ме остави ,а ми обеща че никога няма да ме остави.Исками се да вярвам,че в един друг свят ще се срешнем и ще се познаем,ще си спомним нашата голяма любов,но мисля си,че това никога няма да се случи и всеки ден е все по болезнен.

Искрени съболезнования!

# 73
  • Мнения: 1 274
purple angel Съболезнования! 🙏🌹Господ да ви даде сили да се справите с болката.
Това,което ще ви кажа няма как да намали страданието ви,но чувствам,че трябва да го споделя.
За да може душата на починал човек да се свърже с вас и да идва в сънищата ви е нужно да сте спокойна и умът ви да е празен.Знам,че е много трудно,но трябва да не страдате за да усетите присъствието му и това,че е около вас.Близкия ви човек вече е на друга висота,а страданието е много ниско,не сте на еднаква енергия/вибрация и това затъпява сетивността ви.
Ще се срещнете...всички,които се обичат се срещат..силно вярвам в това.❤️ Ще видите,че като се поуспокоите ще започнете да го виждате в сънищата си и те ща са като истински.Ще дойде,когато усети спокойствието и смирението ви, за да не ви наранява с присъствието си.Пожелавам ви много сили за да се справите със загубата и всичко най-хубаво в живота! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт