Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 35

  • 23 885
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 604
В другата паралелка в гимназията едно момиче се казваше Пейка. В коридоре често се чуваше "Пейке, ела да седна" ... виждала съм я неведнъж разстроена от такива подигравки. Ума ми не побира как може да си кръстиш детето по този буквално нелеп начин ...
Слабохарактерни хора, неспособни да се опълчат на прости дядо, баба и т.н. или ламтящи за наследство. По друг начин не си обяснявам как може да причиниш такова нещо на детето си. Не бих записала дъщеря си Пейка или Пенка и с пистолет, опрян в челото.

# 691
  • Мнения: 5 396
Спомням си, че моя леля споделяше, че като родила през 60-те години на 20 век, казала на мъжа си да запише детето Кристина - особено за него време името е било рядко срещано и хубаво, обаче той разбрал-недоразбрал или пък решил да се изяви го записал Кръстинка, като свекървата не е нито Кръстинка, нито Кристина, а Христана.
Та, понякога само единият родител оплесква нещата с простотията си.
После , не зная как точно, са успели да оправят кашата и дъщерята е Кристина официално.

# 692
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Баба ми ,родена 1930г. се казваше Кристина ,кръстена е дословно на нейната баба.А сестра и се казва Стефания.
Тези имена са били модерни в градовете и преди социализма.

Току що чух по телевизията ,че една от чалга певиците родила и бебето се казвало Жоржиния.

# 693
  • Мнения: 5 396
На Емилия певицата бебето е кръстено на бащата Джорджина. Трето дете й е.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 416
Май е Жоржина. 🙄

# 695
  • Мнения: 1 526
Аз идвам скромно с една Христоцвета, вероятно кръстена на някой дядо Христо и някоя баба Цеца.

# 696
  • Мнения: 1 460
Моята баба се казваше Христа. Родена е през 20-те години на ХХ век. Тя е била кръстена на своята баба, която също се е казвала така. Името не е ново.
Имах баба на име Христина, кръстена така, защото беше родена на 25.12. Не мога да възприема кръщаването на момиче с мъжко име и то само като се добави "а". Кирила, Огняна... Имах позната на име Румена, кръстена на дядо си Румен. Така й не разбрах защо не е Румяна, вместо Румена с ударение на у.

# 697
  • Мнения: 9 532
Има журналистка Християния Червенкова , звучи ми като героите от скечовете от шоуто на Слави Grinning

# 698
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Огнян-има женски вариант Огнена.
Румен- Румена е женската форма.Прилагателно ..румена мома например,румено лице..Но пък Румяна е по-разпространено и на мен повече ми харесва.

Християния-има светица с това име.
На мен ми харесват и Християна и Християния.

Амедея
Андреина
Ванна
Деймиън
Елда
Калиста
Констанция



За бебето на певицата-точно Жоржиния казаха.

# 699
  • Мнения: 2 092
Жоржиния е да, но фамилията е чужда, така че не е толкова зле.

# 700
  • Мнения: 1 797
Ийвън Thinking Чудя се дали е някакъв прочит на Иван?
Стивиан/Стивиян е супер разпространено в родния ми град, да не кажа, че е най-модерното мъжко име, нещо като Матей и всичките му варианти, които набраха скорост в момента Grinning

# 701
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 219
Жоржиния какъв ужас! Astonished С такъв избор на име 100% е чалгаджийка. Joy


Олинда
Алида
Аленка
Златоела
Белина
Satisfied
Зюмбюл - жена

# 702
  • София
  • Мнения: 517
Интересно дали Елда има сестра Гречка 🙂
Познавам мъж Кристин. И за мен това е женско име, но явно родителите му не са на това мнение.
Криста, Христа съм срещата при малки деца - сега май са на мода. Кристиана и Христина обаче са ми по-благозвучни.
Жоржиния за пръв път чувам, сигурно е някакъв вариант на Джорджина - като жената на Роналдо.

# 703
  • Мнения: 9 532
Ахинора
Алтай
Нева
и 3-те  ми харесват
Траян  ( Крал-Траян Satisfied )
Троян

# 704
  • Мнения: 513
Иоан-Парашкев (с И)

Общи условия

Активация на акаунт