Оптичен интернет - как да разпознаем?

  • 2 815
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте, днес от Булсатком дойдоха да ни сложат оптичен интернет. Досега бяхме с Lan  към друг доставчик. Дойдоха и се оправиха за около 10 минути, на покрива се качиха за 5, въпреки че преди това ни бяха казали, че в нашата сграда няма оптична връзка. Не смениха старите кабели, позлваме кабелите от стария доставчик и рутерът също е старият. Как мога да разпозная дали ми е оптичен интернета, който са сложили?

# 1
  • София
  • Мнения: 180
Пуснете тест през Ookla.

# 2
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 049
Това е смешно.Само дето не се разбра какво точно са правили...Ако ви бяха сменили старите кабели,щяхте ли да им повярвате че Интернета ви е вече оптичен?

# 3
  • Мнения: 72
Това е смешно.Само дето не се разбра какво точно са правили...Ако ви бяха сменили старите кабели,щяхте ли да им повярвате че Интернета ви е вече оптичен?

Да, щях да повярвам, защото, доколкото знам, кабелите за оптичен интернет са други, а рутерът трябва да има ont порт

Пуснете тест през Ookla.
Пуснах около 28/30mbps е.

# 4
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 049
Доколкото знам трябва да има и едно друго устройство.Едно бяло,поне при мен така беше към Виваком и ми казаха да не го бутам да го отварям,защото имало опасност за зрението.

# 5
  • Мнения: 72
Доколкото знам трябва да има и едно друго устройство.Едно бяло,поне при мен така беше към Виваком и ми казаха да не го бутам да го отварям,защото имало опасност за зрението.

Това устройство вътре ли се слага, защото аз съм в апартамент, не съм в къща, но кабелите са прекарани през терасата, не са през стените.

# 6
  • Мнения: 1 013
При нас операторът ни обнови мрежата с оптична като дойдоха момчетата, прекараха различен кабел до къщата до едно ново устройство и от него със стария кабел до рутера.

# 7
  • Мнения: 25 571
Въпросът е какъв оптичен интернет са ви обещали – такъв до блока/къщата, а по-нататък обикновен кабел, или оптичен кабел до рутера. Защото има значение (и разлика).

# 8
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 049
Доколкото знам трябва да има и едно друго устройство.Едно бяло,поне при мен така беше към Виваком и ми казаха да не го бутам да го отварям,защото имало опасност за зрението.

Това устройство вътре ли се слага, защото аз съм в апартамент, не съм в къща, но кабелите са прекарани през терасата, не са през стените.
Да,вътре до рутера ми стоеше.

# 9
  • FMSTEREO
  • Мнения: 78
Кабела за оптиката е един много тънак ама е здрав като че ли, на мен виваком ми сложиха оптика чак до вътре в стаята , там техен един черен на цвят модем с надпис виваком ,абонирах се за скорост 600 мегабита , докарва ги без никакъв проблем 600 даунлоад / 400 ъплоад , мисля че за цената 35.80 си струва за месец, някой интернет фирми които твърят че си оптика а ти прекарват обикновен лан кабел до стаята ти втре не е истинска оптика, ако ще е оптика изцяло трябва да е до вътре в къщата.ако ти си измерил скорост и мислиш че ги достига има няколко фактора важни за пробата, 1во виж на какъв абонаментен план си оптика да кажем 30 ии 50 мегабтиа е смешно лично на мен не ми стигат сто мегабита.особенно ако ще теглиш и торенти и ще гледаш телевизия на живо по компютъра или иптв.2ро зависи по какъв начин ти достинга скоростта ако я мериш по вуай фай  е едно но най добре се мери като закачен с директен лан кабел към модема .ти на кой оператор си ако не е тайна?

Общи условия

Активация на акаунт