Как да се реша да се разделя с бащата на детето ми?

  • 5 783
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
Явно сте изнервени и двамата.Ако имате родители,отидете за седмица,две при тях.Ще си починете и успокоите.
Преди да се върнете,поговорете насаме с бащата,като си кажете в прав текст какво ви дразни.
Ако няма резултат,добре е да се разделите доката детето е малко,ще го преживее по-лесно.Не сте женени,но ако е вписан като баща на детето,ще има право да го вижда и така постепенно всичко ще са подреди.

# 16
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
ред сълзи, ред сополи, ред фантасмагории.... 😆

 "оффф боже къде гледах киорава ли бях кво гледах кво взимах други мъже нямаше ли в този свят незнам 🤣 офф понякога си кажа никъде няма по мед и масло постоянно но наистина ми писна колкото и да се опитвам да се смея и уж да не забелявам но писвааа......"
😉
[/quoteИзключително неграмотно списване,все едно някоя стара баба се вайка и вие.Ограмоти се  и тогава пиши,че писвааа..../цитирам/.

# 17
  • Мнения: 6 768
Детето ви е още бебе и на този етап няма как да му обясните нищо. Каквото и да решите, то няма да има реални спомени. Ако заживеете отделно от бащата, само след месец няма да помни каво е било да живее с баща си.
От целия пост не разбрах къде точно е проблема в отношенията ви, за какво се карате, за какво не можете да се разберете. Ако искаш да положиш усилия да се запазите, поговорете за терапия. Ще трябват усилия и от двете страни. Ако не ти се занимава, даже брак нямате, в зависимост на кой е жилището, другия си стяга багажа.

# 18
  • Мнения: 6 626
Ако си решила - разделяй се, детето е малко, ще свикне. Но имай предвид, че първите две-три години с дете са най-трудни. Коренна промяна в начина на живот и режима заради бебето, недоспиване, колики, зъби, прохождане, детето бута навсякъде, разхвърля, цапа, реве, инати се, ти си само вкъщи с детето, изнервена между памперсите и печката и прахосмукачката, бащата /в повечето случаи/ работи дълги часове, защотп както знаем майчинството е минимално, и той изнервен от многото работа, а вкъщи пак няма почивка, защото има едно малко човече, което иска нонстоп внимание и грижа, отделно и интимността става рядко, особено ако детето е от неспящите... И така напрежението ескалира и започвате да се дразните от най-малкото нещо.. Минала съм през това и да ти кажа нещата се успокояват след втората година като порасне човечето, ти се върнеш на работа и живота започва да става като преди. Сега сте в най-трудния етап на родителството и ако успеете да се съхраните като двойка, после ще стане по-лесно. Но за целта трябва и двамата да го искате, да говорите кой какво го дразни и натоварва, да чувате другия, да се съобразявате един с друг, да си помагате, да сте екип с една дума и да действате заедно, а не един срещу друг. При нас това проработи, но и двамата го искахме и бяхме склонни на компромиси. Според мен си дай време, поговори с твоя човек честно и ако все още се обичате, ще намерите път един към друг. А винаги може да се разделиш, това е най-лесното.

# 19
  • Мнения: 2 002
Първо се замисли: освен да мрънка и да те обвинява - бащата прави ли нещо в къщи? Домакинство? Излизате ли, разходки? Ако няма такива неща, започваш с "емоционалната раздяла"(както го наричам аз) - спираш да говориш, не обръщаш внимание на нападките, "добре, щом така мислиш"....Пък той да си мрънка колкото иска.
    Естествено, ако се стигне до това, сексът отдавна е мираж, останал назад в миналото.
    Като тръгнеш на работа и се усетиш, че не ти се прибира в къщи, тогава вече до физическата раздяла е лесно. после почва трудното .... но това вече е друга тема.

# 20
  • Мнения: 4 350
1. Изчакай да ти свърши втората година и да пуснеш детето на ясла. Втората година е най-тежката.
2. Намери работа
3. Не е лошо да помислиш и за някакво образование, че като гледам точките не ги употребяваш.
Подкрепям!!!!
То като цяло и другите мнения казват същото.
 А аз лично не прочетох твоето оплакване, защото беше неграмотно написано 🧐

# 21
  • Мнения: 859
Наистина е трудно за четене - 6 реда - едно изречение и даже не си сигурен, че то е свършило..
Не е до дългия пост, може и по-дълго, но сложи нужните знаци, отдели параграфите и тогава "драмата" става ясна.

# 22
  • София
  • Мнения: 480
Авторке, авторкеее. Неграмотна ли си или да. Ужас. Хипер, мега, гига, макси, супер Потрес.
Бедни ми бедни Македонски. Защо не умря при Гредетин

# 23
  • Мнения: 2 896
Според мен при почти всички двойки има такова изнервя е. Нетърпимост дори и за пет минути понякога, нищо не е както преди, свиква с половинката, приемаш я за даденост и т. н. Само ако е сте двама, другият може да не те изнервя толкова много... 😀

# 24
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Не е въпросът в това, че се карате, а как се карате.

Другият път се опитай да направиш крачка към нормални отношения - не повишаваш тон, не използваш обиди и агресивни изрази ("къде гледах, като те взех"), а нормално и човешки си казваш какво те е ядосало - "исках да измиеш чиниите сутринта". Всичко това е, ако се карате за битовизми, разбира се. Ако имате по-сериозни разриви във връзката, семейната терапия е добър вариант.

Предвид обстоятелството, че имате дете, хубаво е да положите усилие да съхраните отношенията си, преди куфарите да се озоват на вратата. Ако не става - не става, на много хора се случва; но поне опитайте.

# 25
  • Мнения: 357
Защо все се бърза с раздяла не мога да си обясня... Бие ли те, пие ли, изневерява ли ти... Според мен на този етап, когато детето е на 1 година сте изнервени, защото сте изморени. Както са те посъветвал и по-горе, не бързай, помисли, най-лесно е да  се разделите... Но вече имате и дете, помислете малко и за него. Те повечето мъже са мрънкала... Ако преди си вършила повече неща сега с детето не можеш, може би от там идва проблема. Дай си малко време, дай си малко почивка, ако има кой да ви погледа детето за час два..отидете на разходка или вкъщи направете нещо заедно. Раздялата трябва да е последното, за което да мислиш, насочи мислите си как да оправиш нещата...  Не си мисли, че после ако срещнеш някой друг, ще бъде идеален.

# 26
  • София
  • Мнения: 586
Авторке, авторкеее. Неграмотна ли си или да. Ужас. Хипер, мега, гига, макси, супер Потрес.
Бедни ми бедни Македонски. Защо не умря при Гредетин
С много самочувствие се изказваш, но прояви малко самокритичост и към своя изказ.

Относно раздялата. Авторке, никой няма да може да те убеди в каквото и да е решение. Само не стой с него, защото не бие, не пие и тн. Така много злощастни бракове съществуват, за сметка са на децата, заради които уж го правим.

# 27
  • Мнения: 2 896
Добре де, като не се чувстваш добре, трябва ли да седиш защото не те ние и т. н.
Заради детето, макар че и с друг може да не е по-добре.

# 28
  • Мнения: 1 463
Може да е психопат бащата и да иска все някого да унижава. Имаш право на свободата си и на достойно отношение към тебе. Ако има кой да ти помага друг, например майка, свекърва, идеално!
Пък ако и не се ангажира да помага, така ще си отиде. Ти ще си влачиш ярема.
Периодът наистина е труден с дете, което е любопитно и пипа навсякъде. Животът ще си покаже, иска ли таткото да се съобразява с тебе и да те уважава, да се включва в общата работа или не. Ако не, не се колебай да поемеш живота си сама.
С детето, разбира се.

# 29
  • Мнения: 302
И аз напуснах бащата на синът ми той като беше на годинка и половина. Да ти кажа не прочетох всички отговори, но едно ще ти кажа от личен опит НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ, детето ти е малко не бой се и имаше един отговор чакай до 2 години... Какво да чакаш не разбрах дали сега или като стане на две детенцето ти няма логика. (е при мен не беше само крещенето, имах и много други причини да взема това решение), но ако си решила не чакай... Бях на квартира с дете (което може да ходи на ясла) оправих се да ти кажа. Финансова подкрепа от бащата нямах никаква.. Пушачка съм една кутия я пуших за седмица нямах излишни пари да давам за цигари (но само един пушач може да ме разбере какво е да ти се пуше). Беше ми трудно в началото, но знаеш ли колко е хубаво да няма кой да те прави на по-ниска от тревата и то за няма нищо...,казвам ти сякаш дишах по-леко. Не ме слушай мен казвам за себе си как бях аз... Но не съжалявам изобщо, че го напуснах (съжалявам само за това, че докато бях бременна не го оставих тогава)

Общи условия

Активация на акаунт