Счетоводител в нужда се познава 18

  • 31 340
  • 784
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 475
Здравейте, от няколко години се занимавам с хендмейд, също така съм и майстор към Занаятчийската камара. В момента съм в майчинство от основната ми работа. Искам да отида на няколко хендмейд базара, но е желателно да имам касов апарат (въпреки, че на такива никога не съм получавала касов бон). Как може да се реализира това в максимално улеснен вариант?

# 721
  • Мнения: 5 772
Здравейте, от няколко години се занимавам с хендмейд, също така съм и майстор към Занаятчийската камара. В момента съм в майчинство от основната ми работа. Искам да отида на няколко хендмейд базара, но е желателно да имам касов апарат (въпреки, че на такива никога не съм получавала касов бон). Как може да се реализира това в максимално улеснен вариант?
Варианта нито е лесен, нито евтин. Освен това всякакъв вид работа ще прекрати майчинството ви. Ходете си с ръкоделията без никакви регистрации и използвайте красивия български език, а не тъпите чуждици.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 3 235
ФЛ, регистрирано по чл.97а по ЗДДС, с дейност отдаване под наем на имот. Първия месец подадох 0, защото нямаше още дейност. Във втория, сбъркало попълването на данните в платформата, изтървало рег.по ДДС, съответно получава фактури за комисионна с включен ДДС. Как да ги подам сега в дневниците? Не мисля че трябва да съставям протокол и да начислявам, защото вече са го начислили. Мислех си просто да ги покажа тези фактури в дневник за покупки без ДК, но като цяло би следвало да подавам само дн.за продажби.. От новия месец вече всичко би трябвало да е както трябва, нататък ми е ясно.

# 723
  • Мнения: 14 415
Правилно!

# 724
  • Мнения: 729
Здравейте,насочиха ме към вашата тема и ето  въпросът ми,на който ще се радвам да ми отговорите:.
Здравейте,имам физически магазин,но отскоро пред него започна голям ремонт и за известно време няма да може да работи на оптимален капацитет.Това ми дава възможност да се опитам да развия онлайн продажби,но нямам опит в тази област.За сега нямам сайт и не ползвам и фейсбук за целта,специално за второто-онкровено от незнание,породено от липсата на точна и ясна информация,вероятно.Питала съм счетоводителката,как стои въпросът за фейсбук рекламите,според нея,трябва да съм регистрирана по ДДС, за да рекламираме спокойно във фейсбук,а аз не съм и не искам да съм регистрирана.Много мои колеги,които също не са регистрирани,обаче,рекламират страничните си във фейсбук и се чудя как става това.Дали е възможно да рекламираме като физическо лице страничката си,а да изпращам от фирмата си стоката или не е възможно?Как хора и без фирми рекламират във фейса?

# 725
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Здравейте! Ще помоля за помощ, ако някой може да даде информация. Става въпрос за Декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и чл. 201, ал. 1 от ЗКПО за дължими данъци. По точно ме интересува като получател на дохода в част ІV на ред 1,2,3 и 4 какво точно се попълва. Данъка го изчислявам 10% след приспадане на 10% от целия доход за второ тримесечие.

# 726
  • Мнения: 47
Здравейте,насочиха ме към вашата тема и ето  въпросът ми,на който ще се радвам да ми отговорите:.
Здравейте,имам физически магазин,но отскоро пред него започна голям ремонт и за известно време няма да може да работи на оптимален капацитет.Това ми дава възможност да се опитам да развия онлайн продажби,но нямам опит в тази област.За сега нямам сайт и не ползвам и фейсбук за целта,специално за второто-онкровено от незнание,породено от липсата на точна и ясна информация,вероятно.Питала съм счетоводителката,как стои въпросът за фейсбук рекламите,според нея,трябва да съм регистрирана по ДДС, за да рекламираме спокойно във фейсбук,а аз не съм и не искам да съм регистрирана.Много мои колеги,които също не са регистрирани,обаче,рекламират страничните си във фейсбук и се чудя как става това.Дали е възможно да рекламираме като физическо лице страничката си,а да изпращам от фирмата си стоката или не е възможно?Как хора и без фирми рекламират във фейса?

Здравейте, Това, че много от вашите познати рекламират или продават в платформи, без регистрация по по реда на чл. 97а, ал. 1 от ЗДДС не означава, че са спазили закона. На основание разпоредбата на чл. 97а, ал. 1 от ЗДДС на регистрация по този закон подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6 ЗДДС.

Добре е да се вслушате в съветите на Вашият счетоводител. Регистрация по 97 А на ДДС се извършва преди започване /ползване на услуги по реклама и или продажба в платформа.

Режимът на отчитане в дневниците е облекчен и ще отчитате пред НАП Само разходите по които трябва да внесете ДДС (ако регисртрацията ВИ е само по Чл.97А ЗДДС )

# 727
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Здравейте! Ще помоля за помощ, ако някой може да даде информация. Става въпрос за Декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и чл. 201, ал. 1 от ЗКПО за дължими данъци. По точно ме интересува като получател на дохода в част ІV на ред 1,2,3 и 4 какво точно се попълва. Данъка го изчислявам 10% след приспадане на 10% от целия доход за второ тримесечие.

Посочва се само размера на изчисления и дължим за внасяне авансов данък.

# 728
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Здравейте! Ще помоля за помощ, ако някой може да даде информация. Става въпрос за Декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и чл. 201, ал. 1 от ЗКПО за дължими данъци. По точно ме интересува като получател на дохода в част ІV на ред 1,2,3 и 4 какво точно се попълва. Данъка го изчислявам 10% след приспадане на 10% от целия доход за второ тримесечие.

Посочва се само размера на изчисления и дължим за внасяне авансов данък.
Благодаря! На четирите реда ли?

# 729
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Здравейте! Ще помоля за помощ, ако някой може да даде информация. Става въпрос за Декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и чл. 201, ал. 1 от ЗКПО за дължими данъци. По точно ме интересува като получател на дохода в част ІV на ред 1,2,3 и 4 какво точно се попълва. Данъка го изчислявам 10% след приспадане на 10% от целия доход за второ тримесечие.

Посочва се само размера на изчисления и дължим за внасяне авансов данък.
Благодаря! На четирите реда ли?

Само на реда, който е за вида получен от Вас доход.

# 730
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Благодаря, Lady Brinne !

# 731
  • Мнения: 1 619
Здравейте, можете ли да ми препоръчате някаква безплатна счетоводна програма?
Няма да я ползвам за работа, а за упражнения. Искам да решавам задачи, но направо в програма, и ми се вижа излишно на този етап да инвестирам в платена.

# 732
  • Мнения: 14 415
Почти всяка счетоводна програма има демо версия,която е безплатна и за определен период можеш да се упражняваш.

# 733
  • Мнения: X
Здравейте, искам да си направя електронен подпис на ФЛ. Мисля, че е нужен, наложи ми се да вадя документи и се видях в чудо.

Не ми е ясно от къде да го купя и за колко време. Можете ли да ми обясните?

# 734
  • Мнения: 14 415
Здравейте, искам да си направя електронен подпис на ФЛ. Мисля, че е нужен, наложи ми се да вадя документи и се видях в чудо.

Не ми е ясно от къде да го купя и за колко време. Можете ли да ми обясните?

От одоставчиците на този вид услуга.Напишете на търсачката за вашето населено място къде има офиси.Става веднага.На страниците има инфо какви документи ви трябват за издаването!

Общи условия

Активация на акаунт