420 лв. данъчно облекчение за едно дете

  • 4 870
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
Означава ли това, че работодателят ми по трудов договор ще ми преизчисли данъка на годишна база, а пък аз после трябва да подам "декларация за ползване на данъчно облекчение за деца"  в данъчното и от там наново ще преизчисляват данъка ???
Изобщо каква е процедурата?

# 16
  • Мнения: 8 917
Означава ли това, че работодателят ми по трудов договор ще ми преизчисли данъка на годишна база, а пък аз после трябва да подам "декларация за ползване на данъчно облекчение за деца"  в данъчното и от там наново ще преизчисляват данъка ???
Изобщо каква е процедурата?

Работодателят ти издава една служебна бележка в която най-общо се съдържа инфо за осигурителен доход и внесени осигуровки и ДОД. Оттам нататък ти си попълваш декларацията заедно с бележката от работодателя ти - оригинал-  /и съответно отговорността си я поемаш за неверни данни/, подаваш я в НАП и на база на това ти се превежда внесеният данък /според изчисленията ти/. Ако помолиш в счетоводството ви може те да ти я попълнят. На колегите ми за тяхно улеснение я попълвам аз, но определено няма нищо сложно Peace

# 17
  • Мнения: 3 695
Работодателят ти издава една служебна бележка в която най-общо се съдържа инфо за осигурителен доход и внесени осигуровки и ДОД. Оттам нататък ти си попълваш декларацията заедно с бележката от работодателя ти - оригинал-  /и съответно отговорността си я поемаш за неверни данни/, подаваш я в НАП и на база на това ти се превежда внесеният данък /според изчисленията ти/. Ако помолиш в счетоводството ви може те да ти я попълнят. На колегите ми за тяхно улеснение я попълвам аз, но определено няма нищо сложно Peace
Т.е. подавам 2 декларации - и декларация по чл. 41, и прилежащата декларация за дан. облекчение за деца?
Благодаря за бързия отговор.

# 18
  • Мнения: 8 917

Т.е. подавам 2 декларации - и декларация по чл. 41, и прилежащата декларация за дан. облекчение за деца?
Благодаря за бързия отговор.

Точно така Peace

# 19
  • Мнения: 3 695
360 лв ли е всъщност намалението на данъчата основа за 2006 ?
А  докога е срока за подаване на декларациите?

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисля , че е до 30.04. The Sun* много хубаво обеснява нещата.

# 21
  • Мнения: 1 216
Кажете моля, колко е еднократната помощ за 2ро дете и кога се получава.

# 22
  • Мнения: 9 050
Нещо не мога да схвана.
Моята брутна заплата е 540 лева /в момента получавам 90%/, таткото е безработен, ще получим 200 лева еднократна помощ.
Значи или ще получаваме по 18 лева детски, или ще ни върнат данъци /в случая ще получаваме детски/, така ли?

В случая с данъците - просто си събираш данъчната основа за 2006 година и от нея махаш 420 лв за едно дете или 840 лв за 2 и отново изчисляваш данъка по скалата от Закона за облагане доходите на физическите лица. Този данък, който получиш го вадиш от вече удържаният такъв за 2006 и разликата трябва да ти върнат - това е Peace

420 лева са за 2007-ма. За 2006-та са си старите облекчения.

# 23
  • Мнения: 9 050
Кажете моля, колко е еднократната помощ за 2ро дете и кога се получава.

Същата като за първо - 200 лева. Ще си я получите, когато си я поискате. Трябва да си подадете документи в Социалното по постоянен адрес.

# 24
  • Мнения: 9 050
Мисля , че е до 30.04. The Sun* много хубаво обеснява нещата.

До 16.04 е срока, а не до 30.04

# 25
  • BG
  • Мнения: 2 217
Фурор - страхотно, че си публикувала тази информация!  smile3501 Сигурна съм, че има много бъдещи майки като мен, които не знаят това обезщетение. Аз лично - не знаех!  Embarassed
Zina St, много се радвам да Ви видя и в този форум!  newsm10
Имам един въпрос във връзка с това обещетение: сред като ще раждам тази година (след Април), това означава, че въпросната декларация трябва да се подаде до 16 Април 2008, нали?!  newsm78

# 26
  • Мнения: 9 050
Фурор - страхотно, че си публикувала тази информация!  smile3501 Сигурна съм, че има много бъдещи майки като мен, които не знаят това обезщетение. Аз лично - не знаех!  Embarassed
Zina St, много се радвам да Ви видя и в този форум!  newsm10
Имам един въпрос във връзка с това обещетение: сред като ще раждам тази година (след Април), това означава, че въпросната декларация трябва да се подаде до 16 Април 2008, нали?!  newsm78

По принцип официалният срок е до 15-ти Април на следващата година. Тъй като тази година 15-ти е неделя, срокът е до 16-ти, но предполагам, че през 2008-ма ( когато Вие ще можете да ползвате облекчението ) срокът ще е 15-ти Април.

# 27
  • Мнения: 801
аз не знам в нашия случай дали изобщо има смисъл да подаваме декларация. Аз си получавам 180-те лв. "майчинство" откакто се е родила Радост на 19. 04. 2006, а баща й го осигуряват на 190 лв.  The Sun или ZinaST ако ми отговорите, ще съм ви благодарна   bouquet

# 28
  • Мнения: 9 050
аз не знам в нашия случай дали изобщо има смисъл да подаваме декларация. Аз си получавам 180-те лв. "майчинство" откакто се е родила Радост на 19. 04. 2006, а баща й го осигуряват на 190 лв.  The Sun или ZinaST ако ми отговорите, ще съм ви благодарна   bouquet

Декларация се подава само ако имате внесени данъци през 2006-та. Ако нямате, не подавате декларация.

# 29
  • Мнения: 801
Благодаря ZinaSt, просто исках да се уверя, че няма смисъл.........

Общи условия

Активация на акаунт