Отговори
# 90
  • Мнения: 563
Чета ви с тези кг и започвам да се притеснявам. Аз в началото свалих 6/7 кг и от тях съм върнала 3/4. В 21 г.с. Но апетит нямам никакъв и ям много малко и по-често.

Изобщо няма от какво да се притесняваш. Аз свалях два пъти общо 5кг, а сега ги върнах и съм 2,5кг повече. Стартирах 41кг, сега съм 48,5кг, а съм 1,68м. Все ми казваха колко съм слаба, че обиди, че епитети...да надебелея, да забременея... Ама то си е генче. Добре, че вече не съм на 20г и съм с достатъчно самочувствие, което още повече ги дразни, когато ме обиждат, но не успяват срещу широка усмивка и изречението "Кажи нещо, което не знам".
Само корем съм, и то малък. 50те кг са ми цел.
Но както казвате и вие - важното е бебето да е добре!
Същата работа аз съм 42 кг на 160см,а след базедовата болест съвсем не мога да кача .... "олеее колко си слаба ужас" , а иначе мрънка, че иска да свали 5 6 кг и реално ако ги свали ще е колкото мен.... Толкова злобни женици има. Както казваш, добре, че съм достатъчно влюбена в себе си, че да не ги отразявам. Най обичам пък, като им кажа, че имам и заболяване и изведнъж сдухват, че не е редно да говориш за кг. на човек който не познаваш и не знаеш какво му е.

# 91
  • Мнения: 366
Към адашката Йоана Blush,
Аз съм същата работа - с ИР и Хашимото. Стартирах 69кг, сега съм 74 на ръст 1.73см. Мен много ме беше страх да не кача рязко килограми, защото в началото на годината бях 85 заради ИР. Но пък спазвам режим, макар че напоследък хапвам по малко сладко. Казах и на доктора, но стига да съм в граница, ми позволява. Просто не издържам, получавам главоболие, вие ми се свят и като хапна сладко и всичко се оправя, но гледам да се ограничавам. Тази седмица към края и аз ще правя обремебяване, пък да видим. Притеснявам се единствено, ако се наложи терапия с инсулин да не е на инжекции, че това ми е голяма мъка и ужасен страх. Всичко друго ще преживея.

# 92
  • Мнения: 1 825
Ето ме и мен след прегледа, водите все така на горна граница, бебка е 750гр 24+2, възможно ли е за седмица 140гр да е натрупала?
Обременяването няма да ми се размине, тъпото е, че по всички лаборатории е лудница в момента и се чудя къде и кога да ида. Ще си загубя половин ден, но няма как.

Люба според мен може, те сега тамън започват да качват, поне така пише по седмици за бебоците Simple Smile . За изследването според мен отиди в Майчин дом, Шейново, Надежда, Щерев... някъде където ще са само бременни и няма да чакаш с всички за тестове за Ковид.

Спирулина не би трябвало да е проблем, защото тя се съдържа и в Авирона , а той ни е разрешен... е все пак за количеството АГ. Аз лично пробвах свежа няма как да я понеса... на хапчета по - мога. Моя хемоглобин също падна, ама аз ограничих протейна, а както знаем новото същество е изградено предимно от белтъчини. А като бебо го вземе от нас ние оставаме без него Sad. Та на мен ми изписаха желязо, малтофер мисля беше, сутрин и вечер по едно приемам го с храна, а на обяд си пия прегнакер и пробиотик. Ама се опитвам да набавям и протейн. На следващите изследвания ще видя дали се е качил.

# 93
  • Мнения: X
Lyuba, ако не ти е много далеч иди в Токуда. Ще те пуснат с предимство, ако си бременна, освен това болницата има голямо фоайе и възможности къде да си намериш място, а при обременяването доколкото знам се чака повече време и няма да искаш да стоиш пред която и да е лаборатория.

# 94
  • София
  • Мнения: 745
Ето ме и мен след прегледа, водите все така на горна граница, бебка е 750гр 24+2, възможно ли е за седмица 140гр да е натрупала?
Обременяването няма да ми се размине, тъпото е, че по всички лаборатории е лудница в момента и се чудя къде и кога да ида. Ще си загубя половин ден, но няма как.

Моето бебе на ФМ в 21+3 беше 550гр. На прегледа при АГ в 22+2 беше 730гр. Казаха, че върви напред, но не са ми предлагали обременяване с глюкоза. Дали може да има разминаване в апаратите? Питах АГ на прегледа възможно ли е за една седмица да порасне със 180гр и той каза, че сега наддава най-много, а и може да е височко като родителите си, защото бедрената кост е дълга.
Имахте ли други причини за обременяване с глюкоза или само наддаването на бебока?

# 95
  • Мнения: 42
В Испания е задължително за всички, било то с или без причина. Прави се в 24 седмица. Много ли е неприятно? Док ми каза, че е свръх сладичко, а тя обича сладко 😀
Ето ме и мен след прегледа, водите все така на горна граница, бебка е 750гр 24+2, възможно ли е за седмица 140гр да е натрупала?
Обременяването няма да ми се размине, тъпото е, че по всички лаборатории е лудница в момента и се чудя къде и кога да ида. Ще си загубя половин ден, но няма как.

Моето бебе на ФМ в 21+3 беше 550гр. На прегледа при АГ в 22+2 беше 730гр. Казаха, че върви напред, но не са ми предлагали обременяване с глюкоза. Дали може да има разминаване в апаратите? Питах АГ на прегледа възможно ли е за една седмица да порасне със 180гр и той каза, че сега наддава най-много, а и може да е височко като родителите си, защото бедрената кост е дълга.
Имахте ли други причини за обременяване с глюкоза или само наддаването на бебока?

# 96
  • Мнения: 430
Включвам се и аз към новата коледна темичка 😊 и на мен вече ми е много коледно!

Някоя мама спомена, че чака второ момченце, а е искала момиче, но сега не съжалява - абсолютно същата съм и аз 😃 в началото се разочаровах, че не е девойка, но сега толкова се радвам, че е пак момче, определено по-добре се получи така, сега ще съм с две момченца с 1 год и 3 мес разлика, ще са си като дупе и гащи, направо нямам търпение! 💙 Но чакам да мине утре ФМ, за да потвърдят на 100%, че чакаме мъж, и тогава ще кажа да ми сложите синьо сърчице, да не се окаже, че пишлето е било някоя пъпна връв, знам ли 🤣🤣

Иначе нашият първи син се роди точно на 25-ти декември, и както винаги съм обичала коледните празници, сега вълнението е двойно, понеже малчо става на 1 годинка! Предатоят много празненства за нас, и първото ни Рождество като семейство от 3-ма (и един четвърти в коремчето хихи).

# 97
  • Мнения: 17
Ето ме и мен след прегледа, водите все така на горна граница, бебка е 750гр 24+2, възможно ли е за седмица 140гр да е натрупала?
Обременяването няма да ми се размине, тъпото е, че по всички лаборатории е лудница в момента и се чудя къде и кога да ида. Ще си загубя половин ден, но няма как.
Люба, може да пробваш и Пролабор, там не правят ПСР-и и винаги е доста спокойно. 😊

# 98
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ето ме и мен след прегледа, водите все така на горна граница, бебка е 750гр 24+2, възможно ли е за седмица 140гр да е натрупала?
Обременяването няма да ми се размине, тъпото е, че по всички лаборатории е лудница в момента и се чудя къде и кога да ида. Ще си загубя половин ден, но няма как.

Моето бебе на ФМ в 21+3 беше 550гр. На прегледа при АГ в 22+2 беше 730гр. Казаха, че върви напред, но не са ми предлагали обременяване с глюкоза. Дали може да има разминаване в апаратите? Питах АГ на прегледа възможно ли е за една седмица да порасне със 180гр и той каза, че сега наддава най-много, а и може да е височко като родителите си, защото бедрената кост е дълга.
Имахте ли други причини за обременяване с глюкоза или само наддаването на бебока?

Нивото на водите е високо, това тревожи Аг, а не големината на бебчето.

Благодаря за идеите, мисля в Токуда да ида  в съботен ден, аз там се следя така или иначе. И има къде да изчакам.

# 99
  • Мнения: 120
Към адашката Йоана Blush,
Аз съм същата работа - с ИР и Хашимото. Стартирах 69кг, сега съм 74 на ръст 1.73см. Мен много ме беше страх да не кача рязко килограми, защото в началото на годината бях 85 заради ИР. Но пък спазвам режим, макар че напоследък хапвам по малко сладко. Казах и на доктора, но стига да съм в граница, ми позволява. Просто не издържам, получавам главоболие, вие ми се свят и като хапна сладко и всичко се оправя, но гледам да се ограничавам. Тази седмица към края и аз ще правя обремебяване, пък да видим. Притеснявам се единствено, ако се наложи терапия с инсулин да не е на инжекции, че това ми е голяма мъка и ужасен страх. Всичко друго ще преживея.
Моята ендокриноложка е доста строга към мен🙄 Всеки път ме предупреждава да не ям това и онова. Но да си призная и аз хапвам сладко и пия кола от време на време, защото иначе ми пада доста кръвното и се чувствам зле. Не мисли за инжекции, всичко ще е наред❤️
Спокойна вечер и да кажеш, като направиш изследването🙂

# 100
  • Мнения: 563
Включвам се и аз към новата коледна темичка 😊 и на мен вече ми е много коледно!

Някоя мама спомена, че чака второ момченце, а е искала момиче, но сега не съжалява - абсолютно същата съм и аз 😃 в началото се разочаровах, че не е девойка, но сега толкова се радвам, че е пак момче, определено по-добре се получи така, сега ще съм с две момченца с 1 год и 3 мес разлика, ще са си като дупе и гащи, направо нямам търпение! 💙 Но чакам да мине утре ФМ, за да потвърдят на 100%, че чакаме мъж, и тогава ще кажа да ми сложите синьо сърчице, да не се окаже, че пишлето е било някоя пъпна връв, знам ли 🤣🤣

Иначе нашият първи син се роди точно на 25-ти декември, и както винаги съм обичала коледните празници, сега вълнението е двойно, понеже малчо става на 1 годинка! Предатоят много празненства за нас, и първото ни Рождество като семейство от 3-ма (и един четвърти в коремчето хихи).
И аз утре съм на фетална и чакам вече официално пола... Дано и аз като вас, най накрая да го приема, ако се окаже наистина момче, че все се надявам да е момиче.

# 101
  • Мнения: 489
Включвам се и аз към новата коледна темичка 😊 и на мен вече ми е много коледно!

Някоя мама спомена, че чака второ момченце, а е искала момиче, но сега не съжалява - абсолютно същата съм и аз 😃 в началото се разочаровах, че не е девойка, но сега толкова се радвам, че е пак момче, определено по-добре се получи така, сега ще съм с две момченца с 1 год и 3 мес разлика, ще са си като дупе и гащи, направо нямам търпение! 💙 Но чакам да мине утре ФМ, за да потвърдят на 100%, че чакаме мъж, и тогава ще кажа да ми сложите синьо сърчице, да не се окаже, че пишлето е било някоя пъпна връв, знам ли 🤣🤣

Иначе нашият първи син се роди точно на 25-ти декември, и както винаги съм обичала коледните празници, сега вълнението е двойно, понеже малчо става на 1 годинка! Предатоят много празненства за нас, и първото ни Рождество като семейство от 3-ма (и един четвърти в коремчето хихи).

Лелел Жирафче как се справяш? Моят мъж на 30.11 прави две и ми е трудно. Надявам се твоя младеж да е послушен. Аз вече се чувствам тежка и тромава и нямам търпение да го пратя на детска градина. Ние си имахме план за дца с малка разлика и дори второто малко закъсня по план 😅, но вярвам,че с правилна организация ще се справим Simple Smile

# 102
  • Мнения: 759
И моят мъж иска децата да са с малка разлика и на мен също ми харесва идеята, че ще са си по-близки, но като гледам колко ми е тежко и се замислям дали бих се справила с дете и бременна. Ще имам време да помисля след раждането на това дете.
Днес след обяд си бях легнала и по едно време ме събуди с болезнени ритници или юмруци в ребрата, порадвах му се малко и после се успокои. Иначе утре би трябвало да пристигне количката, така че и за това се вълнувам, ама повече нямам търпение вече да си я използвам с него пролетта.

# 103
  • Мнения: 563
Ние също искахме малка разлика, възможно най малката, но 10 месеца след раждането ми се отключи Базедовата болест и заради нея 4 години по късно направихме бебето, според ендокринолозите, а и аз си знам, че съм си изтощила организма, за това много трябва да се пазим, след раждането не само сега.... Някак като се роди бебето, всичко отива за него, цялата енергия и ние се пренебрегваме.... Кога яла, кога не, спала недоспала... Витамините си спрях кърмех, ремонт на детската стая правех и изведнъж леш... Другото, което занелязвам, че е от голямо значение за майките, е как ще премине раждането. Имам познати с ужасни преживявания покрай естественото раждане и просто казват, че не са готови още или изобщо...

# 104
  • Мнения: 489
Ние също искахме малка разлика, възможно най малката, но 10 месеца след раждането ми се отключи Базедовата болест и заради нея 4 години по късно направихме бебето, според ендокринолозите, а и аз си знам, че съм си изтощила организма, за това много трябва да се пазим, след раждането не само сега.... Някак като се роди бебето, всичко отива за него, цялата енергия и ние се пренебрегваме.... Кога яла, кога не, спала недоспала... Витамините си спрях кърмех, ремонт на детската стая правех и изведнъж леш... Другото, което занелязвам, че е от голямо значение за майките, е как ще премине раждането. Имам познати с ужасни преживявания покрай естественото раждане и просто казват, че не са готови още или изобщо...

Така е Ели, аз години се борих с Бадезова и на нея страшно много влияе стреса, напрегнатия живот и физическата умора.
За раждането също си много права- моята сестра имаше много тежко първо раждане, възстанови се много трудно. Не се получи и кърменето и изпадна в много тежка следродилна депресия- имаше дни в които постоянно плачеше и трудно си гледаше бебето. Бяхме до нея и помогнахме, но и зет ми се справи мноого добре в тази ситуация-беше й голяма упора.
 Докато бях бременна много говорех на ММ за след раждането, какво е преживяла сестра ми и той много четеше и ме наблюдаваше, защото мен ме беше много страх за депересии. За късмет малкия беше  добро бебе и го гледах много спокойно, надявам се и сега да е така 💙

Общи условия

Активация на акаунт