Отговори
# 75
  • Мнения: 563
В почти 22 г.с съм +9 кг. Първия път качих 20,но аз съм слаба стартирам от 42 кг на третия месец вече бяха изчезнали 20-те кг. Сега мисля, че ще кача повече. До обяд не съм много гладна, но започна ли, съм гладна до вечерта. Всичко хапвам. Ние сме с комбинирана пералня и сушилня Индезит(препоръчана ни беше) много сме доволни и да имах място не бих го заела за 2 отделни уреда въпреки, че знам, че е по добре. Има всякакви програми за да не се прецака нещо, но аз не спазвам препоръки слагам всичко на една програма случвало се е да се свие нещо предимно от пепко но то е заради качеството. А понякога нарочно съм пускала за да свия някои мои неща🤭🤭. Мачкат се ако съм прекалила с количеството, иначе са като изгладени, иначе и ние сме с всякакви помощници. Сега на черен петък ще взема и парочистачката на Ровента 3в1. Робота "мете" всеки ден, аз веднъж седмично с рейнбола... Но сме с куче и искам и парата

# 76
  • Мнения: 759
И аз съм слаба попринцип под 50кг. съм и затова се надявам на около 15, че 20-30кг. вече ми се струват твърде много.
Днес ми е значително по-леко, бебо се е наместил и доста се движи, а аз си дишам и ям, но пак по малко, че ме е страх да не ми стане тежко пак. Сутринта ми се гадеше, което не се беше случвало скоро, но бързо ми мина.
Ние също ще вземем сушилня, но чак като обзаведем новия апартамент, тоест няколко месеца след като се роди, а до тогава не смятам да гладя също, само ако се появи проблем ще помисля. Кошара и матрак съм избрала, но понеже според всички около мен е много рано да се пазарува, нищо че аз вече доста неща поръчах, но все пак ще изчакам за тези 2 неща да поръчам на Коледа, останалите дребни неща ще взема януари, февруари ще си изпера дрешките и ще съм в очакване.

# 77
  • Мнения: 68
Здравейте, аз съм 24гс + 6, до момента съм качила 7 кг. Започнах от 53, но напоследък доста си хапвам.
Исках да попитам кога през деня е най- добре да се пие желязото. Знам, че теябва да има разстояние от приема на магнезий, има ли нещо такова и за комбинираните витамини за бременни?

# 78
  • Мнения: 759
2-3 часа разлика с магнезия. Ако пиеш Еутироксин с него 8 часа разлика.

# 79
  • Мнения: 489
Здравейте, аз съм 24гс + 6, до момента съм качила 7 кг. Започнах от 53, но напоследък доста си хапвам.
Исках да попитам кога през деня е най- добре да се пие желязото. Знам, че теябва да има разстояние от приема на магнезий, има ли нещо такова и за комбинираните витамини за бременни?


Скоро давах желязо на малкия и ми казаха да го давам сутрин. Аз пих след първото раждане,но нямам спомен

# 80
  • София
  • Мнения: 813
Чета ви с тези кг и започвам да се притеснявам. Аз в началото свалих 6/7 кг и от тях съм върнала 3/4. В 21 г.с. Но апетит нямам никакъв и ям много малко и по-често.

# 81
  • Мнения: 479
По повод приема на желязо май или тук или във февруарската тема една мама беше препоръчала желязо на спрей (ще кача снимка) Дали е удачно да започна за го използвам?Преди месец хемоглобина ми  беше 106 при долна граница 115.Сроред моя доктор няма нужда да приемам нищо,дори и витамини за бременна 🤷‍♀️ Аз обаче съм сигурна ,че не мога да си го набавя с храна,тъй като съм много злояда.Или да ми препоръчате нещо вие?

# 82
  • Мнения: 759
Препаръчвам ти да се консултираш с друго АГ, това си е нисък хемоглобин, а до края няма да става по-добре, защото повече ще се изразходва. Не взимай нищо на твоя глава, обикновено железните препарати не са с най-прекрасния вкус иначе. На много ще им се наложи да им правят вливане на желязо последния месец преди раждането, но ако може от сега да се вдигне хемоглобина ще е най-добре. Аз освен желязо на таблетки, приемам и Билкова кръв (може да я погледнеш, тя е добавка и има желязо в нея, а вкуса не е ужасен), скоро ще видя дали има резултат от нея или ще ми сменят желязото на таблетки, а и някак си съм се подготвила, че може да съм от тези, на които ще им вливат в 8-9 месец.

# 83
  • Мнения: 1 342
Да потвърдя за Билкова кръв - дълги години бях вегетарианка и консумирах от сиропа. Floradix имат и вариант Мултивитамин, Магнезий, Калций, Диджестив и др. отново чудесни. Дори профилактично действат прекрасно.
Друго, което можете да си купите е коприва, има на чай, брашно и сок.

# 84
  • Мнения: 120
Аз съм с ИР и Хашимото, стартирах на 70 кг. и в 25 седмица съм +5 кг. Вече два пъти правих обременяване с глюкоза. Много се притеснявам да не кача много, но все пак най-важното е бебо да е добре.
Относно сушилнята, ние преди време взехме на Беко 2в1, за да спестим мястно, но се оказа грешка. Вече два пъти ни се разваля сушилнята, добре, че тогава си взехме удължена гаранция.
Сега решихме да купим отделно само сушилня и за момента съм много
по-доволна от комбинираната.

# 85
  • Мнения: 553
Чета ви с тези кг и започвам да се притеснявам. Аз в началото свалих 6/7 кг и от тях съм върнала 3/4. В 21 г.с. Но апетит нямам никакъв и ям много малко и по-често.

Изобщо няма от какво да се притесняваш. Аз свалях два пъти общо 5кг, а сега ги върнах и съм 2,5кг повече. Стартирах 41кг, сега съм 48,5кг, а съм 1,68м. Все ми казваха колко съм слаба, че обиди, че епитети...да надебелея, да забременея... Ама то си е генче. Добре, че вече не съм на 20г и съм с достатъчно самочувствие, което още повече ги дразни, когато ме обиждат, но не успяват срещу широка усмивка и изречението "Кажи нещо, което не знам".
Само корем съм, и то малък. 50те кг са ми цел.
Но както казвате и вие - важното е бебето да е добре!

# 86
  • София
  • Мнения: 745
А пробвали ли сте био спирулина на прах за увеличаване на желязото в организма? Четох за нея, но трябва да се консултирам с АГ дали може.

# 87
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ето ме и мен след прегледа, водите все така на горна граница, бебка е 750гр 24+2, възможно ли е за седмица 140гр да е натрупала?
Обременяването няма да ми се размине, тъпото е, че по всички лаборатории е лудница в момента и се чудя къде и кога да ида. Ще си загубя половин ден, но няма как.

# 88
  • Мнения: 1 342
А пробвали ли сте био спирулина на прах за увеличаване на желязото в организма? Четох за нея, но трябва да се консултирам с АГ дали може.
Да, и на прах и на таблетки (пресован прах) съм консумирала, също и хлорела, но без консултация с АГ не взимай.
Ако вземеш на прах можеш да "скриеш" неприятния вкус в микс със цитруси или банан.
Аз препоръчвам и сусамов тахан, всеки ден хапвам по 1 супена лъжица, за калций.

# 89
  • София
  • Мнения: 745
А пробвали ли сте био спирулина на прах за увеличаване на желязото в организма? Четох за нея, но трябва да се консултирам с АГ дали може.
Да, и на прах и на таблетки (пресован прах) съм консумирала, също и хлорела, но без консултация с АГ не взимай.
Ако вземеш на прах можеш да "скриеш" неприятния вкус в микс със цитруси или банан.
Аз препоръчвам и сусамов тахан, всеки ден хапвам по 1 супена лъжица, за калций.

И аз обичам сусамов тахан с мед върху препечена филийка. 😁 Сега имам вкъщи фъстъчен, но четох някъде, че фъстъците са алерген и трябва да се избягват през бременността, на друго място ги препоръчват и се колебая и за него дали мога да го консумирам.

Общи условия

Активация на акаунт