Отговори
# 630
  • Мнения: 286
Момичета, коя от вас се следи в Надежда и при кой доктор.? Обмислям да се преместя.

Здравей! Аз се следя в Надежда, при д-р Ненов, и на ФМ при д-р Патрикова. За Ненов - лекар от старата школа, изисква известно привикване че изглежда строг, но иначе е спокоен, обяснява, отговаря на въпроси. Вдигнал ми е всеки път когато съм го търсила.

# 631
  • Мнения: 553
Благодаря ви за споделеното за секциото. Старая се да се наглася на тази честота.

Ред Роуз, добре, че нямаш други симптоми . Дано мине леко, в което съм сигурна.

Аз ползвах със сина ми само чувалчета от момент, в който започна да се обръща от легнал по гръб на една страна до към 2 г. Преди това го завивах с одеалце, на повдигнат матрак, защото често повръщаше. Слагах под матрака други одеала. А като се въртеше, го застопорявах с одеалце, навито на руло зад гърба.
После разбрах, че има възглавнички за тази цел и с това бебе ще си взема.
Сестра ми забравяше да върти главичката
на нейното бебе първите 2-3 месеца, и се посплеска. Добре, че в следващите месеци успя да поправи нещата.

# 632
  • Мнения: 311
Аз ще взимам от тези бебешки чувалчета, както и за изписването ще взема комплект от тях, мои проятелки взимаха и са толкова меки и бебчетата си спят спокойно в тях и само по тях, няма завивки, отдолу се разкопчават и лесно се сменя памперса, без да се маха цялото чувалче. Много ми допаднаха има размери 0-6м , 6-18м и 18-36м и за всеки сезон или между сезонни така че ако се харесат и на малкото- с тях ще си действам.

# 633
  • Мнения: X
Това са може би най-добрите чувалчета на пазара, да не прозвучи каъо реклама, но така си е. И аз тях ползвах, но като palmichka, чак като започна да се обръща до към 2 г. В началото не ми бяха удобни за смяна на памперси, а и трябваше да кърмя с чувалчето и го прегрявах. И то не остана време кога да стои с това чувалче като в началото сменях памперси често и през останалото време беше на гърда. Като поотрасна обаче бяха перфектни на Angel Baby чувалчетата. Вземете си да пробвате отначало пък сами ще си прецените удобно ли ви е от началото или по-нататък.

# 634
  • Мнения: 629
Момичета, коя от вас се следи в Надежда и при кой доктор.? Обмислям да се преместя.

Аз също съм в Надежда при др Чапанова на ЖК. Ако си се насочила към болницата най-добре питай кои лекари в момента приемат пациенти, защото не винаги може да се запишеш при доктора, който поискаш.

# 635
  • Мнения: 691
Такова чувалче купихме на баткото, но вече беше почти на 4. Взехме му с крачета. Изключително удобно. Но за бебе нямам представа как ще е.

# 636
  • Мнения: 1 825
Честит празник на всички днес!!! Бъдете здрави, щастливи и ценени!
Ред бързо да се оправяте цялото семейство. Аз лекувах ковид без Аб бях с подобна симптоматика , лл ми изписа АБ , но аз изчаках и пиех аспирин протект, авиронче, витамин ц, мултивитамини и много чай с мед и джинджифил.  След 10ден започна да ми се връща носа Joy на 20 вече усещах вкуса на киндер шоколадче. Joy само бъди спокойна и позотивна, с бебо всичко ще е наред!


Момичета, коя от вас се следи в Надежда и при кой доктор.? Обмислям да се преместя.

Аз също съм в Надежда при др Чапанова на ЖК. Ако си се насочила към болницата най-добре питай кои лекари в момента приемат пациенти, защото не винаги може да се запишеш при доктора, който поискаш.

Аз също се следя в Надежда. До сега бях при д-р Енчева, обаче ще трябва да я сменя поради продължителен болничен, тя ми препоръча нейна колежка д-р Ралица Христова последната ми ЖК беше при нея и ми направи добро впечатление , та сега ще запиша за нея за след НГ. На ФМ съм при д-р Панайотова на 17.12 и нямам търпение за нея. Иначе на 29.12 съм при д-р Манастирски, защото трябва да ми се поднови болничния Simple Smile а и тогава горе долу ми е 1 месец от последната ЖК Simple Smile

Момичета аз също искам нормално, ама съм с диоптър, та запазих час за офталмолог,  Аг каза да съм влезнала в 8мия месец, та ще е след 2ри януари тогава ще съм официално в 8ми месец.

Аз мисля в началото да съм с одеалце, защото както някоя мама изтъкна сваляне на памперс 10-12 пъти, а и те почти не мърдат до 3ти месец. Антирефлуксно нищо не мисля да взимам за начало, така препоръчват и в училището дето гледам, че няма нужда ако бебето е доносено и няма силно изразен рефлукс. А ако получи по натам може да се вземе.

# 637
  • Мнения: 759
Някоя приемала ли е Еутироксин и Натаспин и знае ли колко часа трябва да има между тях?

# 638
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Някоя приемала ли е Еутироксин и Натаспин и знае ли колко часа трябва да има между тях?
Еутироксин се пие сутрин на гладно и след него прием на кафе и храна трябва да има поне час разлика, а Натаспина се пие вечер преди лягане.

# 639
  • София
  • Мнения: 813
Здравейте мамита,

Днес бях на ЖК (24+2) , бебо беше заспал, но естествено се събуди по средата на прегледа и не можахме да го видим хубаво на 3д. Всичко е наред освен обиколката на корема.
АГ ми каза, че обиколката на коремчето му вървяла една седмица напред, иначе всичко друго си отговаряло. Заради тази обиколка имало шанс от диабет и ми каза да спра въглехидрати като тесто, ориз и картофи , както и нищо сладко, по 1 макс 2 портокала на ден и да избягвам мандарини и банани.
Проблема е, че аз ям много малко неща, все още повечето не ми понасят и главно се засищах с нещата, които сега явно не мога да приемам. Изобщо не знам какво ще ям вече, месо не мога да ям (вчера чоплих една риба половин час, добре че имаше картофена салата ), хапвах си паста, или тънка пица, пържени картофки , ориз със зеленчуци. Естествено в умерено количество.
Ако някоя мама е минавала през това, или сега минава, моля споделете какво хапвате. Аз се отчаях, чак ми идваше да се разплача като разказвах на мъжа. Той ми каза нали да се радвам, че бебо е здрав, да но аз като не мога да се храня не знам какво ще правим. Като КГ все още съм по-малко от колкото преди да забременея, не знам с тази диета, която трябва да спазвам, ще стана кожа и кости и корем ...

# 640
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Поради повишеното количество води и при мен бе препоръчан този начин на хранене, истината е, че имаше страхотно подобрение. Ям яйца под всякаква форма (със сирене, кашкавал, шунка), щом обичаш паста можеш да правиш сос Болонезе, но слагаш тиквичка вместо спагети, вечер си правя зелена салата с домат и краставица, добавям кисело мляко, кашкавал. Месо няма да споменавам, щом не ядеш. Спаначена супа без ориз си правя, но пък със сирене и застройка от кис.мляко и жълтък. Пълнозърнести кори си купувам и правя „баница“ като си правя смес от кис.мляко, сирене и яйце, намачквам корите, заливам, повтарям и пека. Има още много храни подходящи, насочи се към броколи, карфиол, зелени зеленчуци.

# 641
  • Мнения: 5 563
Аз на баткото правя пица с блат от тиквички/карфиол, спагети от тиквички, баница с пълнозърнести кори, яйца всякакви. Спаначената супа и у нас много се харесва. Спанак, фиде, картофи на кубчета, лук, застройка. Баткото я обожава, дори и със сиренце вътре.

# 642
  • София
  • Мнения: 813
Поради повишеното количество води и при мен бе препоръчан този начин на хранене, истината е, че имаше страхотно подобрение. Ям яйца под всякаква форма (със сирене, кашкавал, шунка), щом обичаш паста можеш да правиш сос Болонезе, но слагаш тиквичка вместо спагети, вечер си правя зелена салата с домат и краставица, добавям кисело мляко, кашкавал. Месо няма да споменавам, щом не ядеш. Спаначена супа без ориз си правя, но пък със сирене и застройка от кис.мляко и жълтък. Пълнозърнести кори си купувам и правя „баница“ като си правя смес от кис.мляко, сирене и яйце, намачквам корите, заливам, повтарям и пека. Има още много храни подходящи, насочи се към броколи, карфиол, зелени зеленчуци.

Водите за сега са ми добре, но от всичко изброено от теб само сирене и яйца ми понасят Joy и то яйца по колко мога да ям на ден ? Кашкавал мога да ям, луканки, колбаси и т.н никакви не мога и да помириша …
Черен хляб предполагам може да се яде , нещо сандвич от врече на време със сирене, домат, чушка ?
Колкото идеи имате моля споделете, спазвала съм диети само когато тренирах, но нямах нищо общо.

# 643
  • Мнения: 759
А защо не те е пратила за обременяване с глюкоза? Или поне изследване на кръвната захар сутрин на гладно да беше те пратила да правиш. При мен заради причерняването ме пратиха да видим как ми е кръвната захар, а след това щяха на обременяване с глюкоза да ме изпращат, но захарта излезна добре и не ме пратиха, а и бебето няма отклонения сочещи диабет при мен.
Аз вчера бях на изследвания и хубавото е, че имам доста антитела срещу ковид. Обаче д-димера ми е много повишен, тук си говорехте, че ви е 2 и нещо, а моят е 4 и нещо, почти 5. Затова питах за Натаспина, още не ми е изписан, но съм сигурна, че ще ми го изпишат. С доктора ще се видя скоро и той най-добре ще каже, но не ми се звъни и на ендокринолога да го питам как да вместя още едно лекарство. Желязото и феритина са ми ниски, явно не усвоявам това, което пия в момента и сигурно ще ми даде друго, а имам цяла кутия от това. И витамин Д ми е доста нисък. Абе доста неща не са добре и ме е яд, че до сега не са ми казвали да ги изследвам, а толкова късно се откриват.

# 644
  • Мнения: 457
Пълнени чушки с яйце и сирене

Не знам кисело зеле дали ядеш, но сърмички много обичам. Не знам обаче с какво да го напълниш, след като не можеш ориз и кайма.

Май имаше някакви приложения, пишеш съставките, които имаш в хладилника (или в твоя случай, което ти е позволено) и генерира предложения за рецепти само с посочените съставки.

Общи условия

Активация на акаунт