Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 813
А защо не те е пратила за обременяване с глюкоза? Или поне изследване на кръвната захар сутрин на гладно да беше те пратила да правиш. При мен заради причерняването ме пратиха да видим как ми е кръвната захар, а след това щяха на обременяване с глюкоза да ме изпращат, но захарта излезна добре и не ме пратиха, а и бебето няма отклонения сочещи диабет при мен.
Аз вчера бях на изследвания и хубавото е, че имам доста антитела срещу ковид. Обаче д-димера ми е много повишен, тук си говорехте, че ви е 2 и нещо, а моят е 4 и нещо, почти 5. Затова питах за Натаспина, още не ми е изписан, но съм сигурна, че ще ми го изпишат. С доктора ще се видя скоро и той най-добре ще каже, но не ми се звъни и на ендокринолога да го питам как да вместя още едно лекарство. Желязото и феритина са ми ниски, явно не усвоявам това, което пия в момента и сигурно ще ми даде друго, а имам цяла кутия от това. И витамин Д ми е доста нисък. Абе доста неща не са добре и ме е яд, че до сега не са ми казвали да ги изследвам, а толкова късно се откриват.

Захарта ми е добре, аз ти ги бях плащала моите изследвания. водите са добре също за момента , шийка добре всичко ок, само обиколката на корема каза че върви една седмица напред. Не знам тази диета превантивна мярка ли е, за всеки случай ли е какво е. Просто ми каза “ моля те избягвай тези храни “ и ми изписа за ниския хемоглобин, добавки с желязо.

# 646
  • Мнения: 142
Аз също избягвам тези храни (тестени, захарни, картофи и ориз), но поради завишена кръвна захар…
Пълнозърнест хляб (Вита Силует Класик - само от него не ми се вдига КЗ) е вариант, но по 1-2 филийки и то не всеки ден. Аз си го препичам с парче кашкавал.

Друг заместител на хляб си правя ‘Упсита’ - хляб без брашно

2 яйца
2-3 супени лъжици извара на Олимпус (може и с крема сирене)
2 с.л. хуск (може да се пропусне)
сол на вкус

1. Белтъците се разделят от жълтъците.
2. Белтъците се разбиват на сняг.
3. Жълтъците се разбиват с малко сол. Добавя се изварата и след това хуск. Разбърква се добре.
4. Белтъците се добавят към жълтъците като се разбърква бавно.
5. В постлана с хартия тава се изсипва по малко от сместа с помощта на лъжица.
6. Пече се в предварително нагрята на 180 градуса фурна за 12-15 минути иили до готовност.

Всякакви др варианти на рецептата има в интернет(Oopsie bread)

Също така и аз харесвам и си хапвам, спагети от тиквички, като си правя различни сосове.
И аз правя пици с блат от тиквички или карфиол,или упсита

# 647
  • София
  • Мнения: 813
Ама вие сте прекрасни просто !! Идва ми да ви разпрегръщам всичките Animal Hatched Chick

Ще я пробвам тази схема и както ме посъветва SimD23, ще си направя едно обременяване с глюкоза, за да ми е по-спокойно.

♥♥♥

# 648
  • Мнения: 1 340
Ако ми изпратиш имейл мога да ти дам рецепти без или с ниско съдържание на въглехидрати.
Бяха ми изготвени, когато бях на кето режим и вегетарианка.
Ако не ти е удобно мога да вмъкна няколко рецепти в скрит текст.

# 649
  • Мнения: 366
На моя бебок обиколката на корема на последната фм беше колкото тази на главата. Знаем, че реално главата на бебето е несъразмерна спрямо останалата част на тялото, включително и коремът. Но на мен ми казаха, че по всяка вероятност това се дължи на това, че с таткото сме високи и, че бебето по структура явно върви високо като нас и по-големият корем бил знак за това. Имахме и други отклонения в показателите на размерите, но ми казаха, че всичко е строго индивидуално и е напълно нормално не всичко да бъде в перфектни реф. стойности.
Така де, не съм лекар и всеки специалист според мен може да тълкува по-различен начин дадени стойности.
Заместител на тестото може да бъде брашно от бадеми например. Страхотни рецепти за солени мъфини могат да се намерят в интернет с маслини, кашкавал, сирене, яйца. Кокосово брашно също е интересно. Преди време правих хляб от тахан, също не беше зле. Стевията е заместител на сладкото при диабетици, вместо захар или мед. И повече зеленчуци вместо плодове. Шепа ядки вместо всичко производно на соленки като солети, сухари и т. н Чай или кафе без захар. На първо време затова се се сещам.

# 650
  • sofia
  • Мнения: 4 296
babyboo, има нисковъглехидратен хляб на Вита, подходящ е.

Зелеви сарми само с кайма си правя, но може да се ползва булгур например, но не и ориз. Горе споменатите картофи и фиде, не бива да се ползват.
Боб и леща, ако ти понасят са добри. Зелен боб с кисело мляко.
Яйца – 2 жълтъка и колкото искаш белтък можеш да консумираш.
Фъстъчено масло препоръчвам следното - 100% без захари и подходящо.


Сим, мен още в 12 седмица ме накараха Вит Б и Д да видя, както и д-димер, желязо и др.

# 651
  • Мнения: 1 340
Направих скрийншоти на повечето рецепти, ако някой се нуждае. Има и за закуска, за десерт, обяд и вечеря.
Скрит текст:



























Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 15:20 от « Benedetta »

# 652
  • Мнения: 237
Здравейте, момичета. Връщам се сега от ЖК и бебчо е станал доста голям 1238 гр. в 27+2 съм, а той върви за 28+2. 💙
Нищо не ми каза, че изведнъж дръпна повечко, даже не ми пусна кръвна захар да изследвам. Качила съм 2 кг за един месец. Аз ще пусна утре КЗ за всеки случай. Последния един месец ми се дояжда доста сладко, но не гледам да не прекалявам, разбира се. Доста наблегнах на белтъчините, надявам се заради това да е наддал така. Според ПРМ трябва да съм в 28+2, но заради късна овулация от самото начало съм със седмица назад. Снощи го усещах много да се върти и днес го видяхме, че вече се ориентира с главата надолу. Естествено, не успяхме да го видим отново на 4Д, защото си сложи ръцете пред лицето. Каза, че всичко й изглежда нормално и й харесва как се развива бебето. Много порастнал ми се стори за 1 месец и сега съм много щастлива след прегледа, дано и утре изследванията да са добре. 🤞🏻

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 15:07 от Габка Жабка

# 653
  • Мнения: 1 393
Sim/b] аз приемам Л-тироксин и натаспин. Л-тироксина трябва да се пие след няколко часова пауза от други лекарства, задължително сутрин на гладно и минимум 2 часа след това да не се приема кофеин и храна. Правила съм какви ли не врътки, та след кафето да го пия, че не мога без кафе, но това е най-ефективно. Аз ставам към 7, пия л-тироксина и продължавам да спя още 2-3 часа, след което си ям и пия кафе на воля, съответно приемам и други медикаменти. Натаспина го пия 3-4 часа преди лягане или следобяд, защото пия и Акард и не искам да ги пия наведнъж.

Babyboo и аз се учудвам, че без обременяване се правят такива предположения. Най-малкото ехографа не винаги мери точно. Иначе заместители на тези храни има доста, пълнозърнести спагети и ориз вместо бели, аз си правя и кето баница с крема сирене, яйца и кашкавал , която се доближава много до истинската на вкус.

# 654
  • Мнения: 759
За Еутироксина си знам и аз правя по същия начин, ставам в 7 да го пия и после спя още 2-3 часа и тогава ставам и ям. И знам на какво време да пия после магнезия, желязото и витамините. Питах за Натаспина предварително, за да не звъня на ендокринолога, но ще питам и АГ със сигурност. Дано всичко е наред вече и да сме открили нещата, които не са добре, макар и късно. Забривих, че и витамин б12 ми е нисък за бременна, така че и от там може да идва проблема със задуха при мен, но АГ ще види и ще каже, после щи се отчета и аз как сме с бебето.

# 655
  • София
  • Мнения: 813
Здравейте, момичета. Връщам се сега от ЖК и бебчо е станал доста голям 1238 гр. в 27+2 съм, а той върви за 28+2. 💙
Нищо не ми каза, че изведнъж дръпна повечко, даже не ми пусна кръвна захар да изследвам. Качила съм 2 кг за един месец. Аз ще пусна утре КЗ за всеки случай. Последния един месец ми се дояжда доста сладко, но не гледам да не прекалявам, разбира се. Доста наблегнах на белтъчините, надявам се заради това да е наддал така. Според ПРМ трябва да съм в 28+2, но заради късна овулация от самото начало съм със седмица назад. Снощи го усещах много да се върти и днес го видяхме, че вече се ориентира с главата надолу. Естествено, не успяхме да го видим отново на 4Д, защото си сложи ръцете пред лицето. Каза, че всичко й изглежда нормално и й харесва как се развива бебето. Много порастнал ми се стори за 1 месец и сега съм много щастлива след прегледа, дано и утре изследванията да са добре. 🤞🏻

Във 27г.с влизам след Коледа точно ♥ и аз вървя със седмица назад заради късна ову.
Назначихте ли 3та ФМ ? Чудя се в 28+5 дали е ок или е рано.

# 656
  • Мнения: 1 340
Здравейте, момичета. Връщам се сега от ЖК и бебчо е станал доста голям 1238 гр. в 27+2 съм, а той върви за 28+2. 💙
Нищо не ми каза, че изведнъж дръпна повечко, даже не ми пусна кръвна захар да изследвам. Качила съм 2 кг за един месец. Аз ще пусна утре КЗ за всеки случай. Последния един месец ми се дояжда доста сладко, но не гледам да не прекалявам, разбира се. Доста наблегнах на белтъчините, надявам се заради това да е наддал така. Според ПРМ трябва да съм в 28+2, но заради късна овулация от самото начало съм със седмица назад. Снощи го усещах много да се върти и днес го видяхме, че вече се ориентира с главата надолу. Естествено, не успяхме да го видим отново на 4Д, защото си сложи ръцете пред лицето. Каза, че всичко й изглежда нормално и й харесва как се развива бебето. Много порастнал ми се стори за 1 месец и сега съм много щастлива след прегледа, дано и утре изследванията да са добре. 🤞🏻

Във 27г.с влизам след Коледа точно ♥ и аз вървя със седмица назад заради късна ову.
Назначихте ли 3та ФМ ? Чудя се в 28+5 дали е ок или е рано.
Ще цитирам МЦ Марковс за трета фетална морфология:
"Феталната морфология между 28-32 г.с. (оптимално около 28-30 г.с.) е третия по-важен ехографски преглед през бременността. Постепенно големината на плода нараства, което позволява по-лесното диагностициране на някои по-редки и/или по-дребни структурни аномалии. От друга страна, някои дефекти по начало имат по-късна изява и практически могат да бъдат диагностицирани едва в трети триместър. Допълнително предимство на специализираното ултразвуково изследване между 28-32 г.с. е възможността за адекватна оценка на темпа на фетален растеж и развитие, както и извършването на някои високо-специализирани ехографски прегледи като Доплерово изследване на кръвотока в майчино-феталната и фето-плацентарната циркулация. Поради напредналия гестационен срок обаче, значителната калцификация на костите и често неблагоприятното разположение на плода, ултразвуковото изследване в трети триместър има и своите ограничения."
Според мен няма да е рано.

# 657
  • Мнения: 237
Babyboo, моята 3та ФМ ще е в 29+1 и лекарят ми каза, че оптималното е между 27 и 30 г.с., така че 28+5 ми се струва супер. ☺

# 658
  • sofia
  • Мнения: 4 296
На мен проф. Марков ми каза, че няма нужда да се виждаме трети път. Всеки пациент се преценява индивидуално.

# 659
  • Мнения: 627
И аз съм в 28 +5, на 17 декември. Според мен по-добре рано, отколкото нещо да се обърка покрай празниците Wink

Общи условия

Активация на акаунт