Професионални серии за коса- тема 152

  • 40 478
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
Viktoriai, ще  разкажеш ли отново за метода с ластика?

# 31
  • Мнения: 1 666
Да. Значи, измивам косата, подсушавам хубаво корените, а дължините оставям леко влажни. Взимам един по дебел ластик, скрънчитата са много удобни за та цел. Събирам косата в ластика, без да го премятам и започвам кичур по кичур да премятам около него, като колкото по-хлабаво е премятането, толкова ще се по-големи буклите. Като завърша ми се получава леко кокче като на сумист 😂. Спя така на сутринта отпускам и ако се налага подсушавам.

# 32
  • Мнения: 1 227
Мерси за новата тема!

1. Косата ми е права и жилава, не държи къдрици правени със сешоар/преса/маша. Най-добре ми се получават къдриците тип beach waves като на издухана с кръгла четка коса (като леко завивам крайчетата) сложа или велкро ролки (ползвам размер 24 мм) или завивам всеки издухан кичур и го защипвам със щипка и така се получава сходно като със ролките. Също като завия косата на голям кок тип розичка и укрепя с фуркети, за да няма смачкване от ластика.

2. Обем вкарвам със силен сешоар и кръгла четка, но ключовото са продуктите. Наскоро открих два продукта на Тиги, единия ползвам за корените, пръскам обилно, разделяйки на секции на мокра коса, суша наведена и накрая минавам с кръгла четка и техниката издухване на корена отдолу нагоре и след това повдигане с четката (дано обяснявам разбираемо) както го правят фризьорите.

Ето и продуктите:


Някой в предната тема пита за кръгла четка на Марокан или Оливиа Гардън, не помня дали съм споделяла тук, но имам Марокан от година и малко, като я ползвам максимум 1 път седмично, лятото даже по-рядко, тоест е ползвана малко. Бялото покритие по повърхността на четката се бели и вече не става за нищо и като че ли ме скубе в сравнение с ОГ, която имам от скоро, но ме съмнява да се прецака така. А и като гледам фризьори по света, много ит тях ползват точно тези четки на ОГ, явно има защо.

# 33
  • Марс
  • Мнения: 615
1. Чуплива коса от 2а до 2с. Къдриците си стават сами след баня, реша я само мокра - предварително омазана с нещо. Изправям я от време на време, никога не съм се къдрила. Имам тънък косъм и от най-малката влага ставам като бръкнала в контакта. Ползвам стандартно - нещо за дължините(редувам оway и dessata) - разресвам, термо, 2 капки олио на връхчетата, изсушавам и слагам финиша на Керастаз на суха коса.

2. Обем не търся, косата ми е дълга и някак си не е така ужасно бухването в корените. Като беше къса си беше просто къдрво облаче, но не се харесвам с тази дължина - с тоя дълъг врат приличам на жираф.

# 34
  • In transit
  • Мнения: 11 803
Casual,
Скрит текст:
Последната е била септември. Значи следващата дата ще е април-май-юни.
https://www.monitor.bg/bg/a/view/sybirat-opasni-otpadyci-ot-doma … -vyv-varna-280506
Пишеш в гугъл "Варна кампания по събиране на опасни отпадъци от домакинствата" и излиза инфо от морето.нет и другите варненски сайтове.

Искам да питам пак за четките. Съжалявам ако ставам досадна. Решила съм да инвестирам в ОГ като мисля да започна с голяма плоска четка за разресване на влажна коса. Изгубих се обаче във всичките модели и технологии, които предлага марката.
Затова ви моля за съвет какво трябва да търся/искам от една четка...с какъв косъм да е, да не ме скубе много и да щади косата. Косата ми е сравнително гъста, с изтънен косъм.

# 35
  • Мнения: 8 872
Имам няколко четки на ОГ - 45, 55 и 65 мм. Едната е на повече от 5-6 години и не е мръднала, а аз съм от хората, които всеки път си издухват косата и я оформят с четка Grinning Абсолютно си заслужават.

В редките случаи, когато не оформям с четка, а само подсушавам леко със сешоар, сплитам на плитка или на кок високо и оставям да доизсъхне - косата ми лесно става на вълни, защото е чуплива по принцип.

Обичам продуктите на Олиосета и винаги се връщам към тях. Ползвам и такива на Керастаз, Алтерна и други от по-високите класове, но честно казано Олиосета имат един шампоан от 19 лв, който ми влияе най-добре Grinning

# 36
  • Мнения: 420
Благодаря за новата тема !

Косата ми е чуплива, но много непокорна. Докато е мокра се образуват хубави вълни, чупки, а някъде и къдрици, но момента, в който изсъхне се появява вечният ми враг - фриза и няма и следа от вълни и къдрици.
През годините съм изпробвала доста неща.
Много сполучливи букли постигах с маша и преса, но ежедневната употреба съсипа косата ми.
Една година използвах сешоар, но работата с кръгла четка и две леви ръце не беше лесна.
Къдрене без топлина при мен не работи заради фриза. Не съм пробвала единствено нашумелите напоследък сатенени приставки.

От един месец използвам Dyson airwrap и бях обещала като натрупам впечатления да споделя.
От много време се чудех и следях дали ще се появи наличен някъде. Поръчах от Техномикс и беше при мен на следващия ден. Аз имам Complete версията. ( Версията с дълги приставки за къдрене, която според мен е по-добрия избор, вече не се предлага.) Очаквано предвид цената е в много красива кожена кутия и всичко изглежда страхотно. Когато го хванеш в ръка е много солиден, няма общо с разни пластмасови уреди, но изобщо не е тежък. В сравнение ръката ми доста се изморяваше с Parlux Alyon. Тук дори и след 40 мин работа, не усещам дискомфорт. Приставките се слагат и вадят много лесно.
Приставката за сушене е истинската изненада за мен, тъй като към нея нямах никакви очаквания, но се оказа прекрасна. Нямам никаква нужда от сешоар, изсушава косата ми, ако не по-бързо то също като всички сешоари, които съм имала. Разликата е, че заглажда косъма и без четка и косата определено изглежда по-добре. На максимална температура не усещам никакво загряване + тиха работа.
Не разбирам, защо има две приставки четки. За мен те са напълно еднакви като резултат. Изкушават косата, заглаждат косъма и изправят. Не е като с преса, но на мен ми харесва. Наскоро научих една техника и резултата е като прав сешоар. Но използвам само едната приставка, другата е излишна и това е минус за мен. Можеха да сложат дифузер за дамите с чуплива или къдрава коса. Дано пуснат такава приставка и да може да се закупи отделно. Ако имаше, то сешоара ми щеше да се обезсмисли, и да съм се разделила вече с него.
Приставките за къдрене са много интересни, но не очаквах да са толкова трудни за работа. Във видеата изглежда съвсем лесничко, но всъщност ми трябваше доста практика. Първите опити не се получаваха хубаво, а къдриците падаха за часове.
С времето се понаучих, въпреки че има още какво да изпробвам и вече къдриците държат до следващо измиване. Последните дни по-скоро имат небрежен вид и не са толкова стегнати.
Ефектът Коанда ( това засмукване на косата) е наистина много интересен и веднъж като схванеш как действа, прави процеса много по-лесен.
Приставката кръгла четка също беше предизвикателство в началото, защото държах неправилно и всички малки косички щръкваха във всички посоки. Последния път обаче успях да си направя страхотен сешоар с нея.
Като цяло не очаквах, че има толкова много да се учи с уреда. Но пък това разучаване и пробване на различни техники прави процеса интересен.
Най- много ме впечатли колко щадящ е. След него косата е жива, мека, блестяща и изглежда здрава. Няма мирис на изгоряло. Имам чувството че топлината е съвсем минимална. Въпреки че четох, че уреда поддържа температура до 150 градуса равномерно. Когато използвам приставките за къдрици най-много се усеща топлина, но дори и тогава нямам проблем да ги пипна с ръка ( на макс. темп.) Когато барела е близо до врат или скалп повече от 15 сек се усеща леко парене, но нищо особено. За 1 месец косата ми изглежда страхотно и ми се струва много по- щадящо от дърпането с четка и сешоар. Няма никакво дърпане, скубане и опъване.

Съжалявам за дългия чаршаф, но се опитах да бъда подробна, тъй като аз като търсех намерих много малко отзиви, мисля че ще е полезно. В скрит текст ще сложа снимки на косата ми преди и сега, първи ден къдрици и 2-3 ден. Моля да не ме цитирате, защото искам да ги изстрия. Надявам се в бъдеще имам и по-добри резултати.

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 17 ное 2021, 21:20 от Pinki

# 37
  • Мнения: 2 223
Звучи чудесно този Дайсън:)…аз като не можах да намажа от expert beauty,си отворих наскоро купения комплект Лалга серията за тънка коса,възстановяваща и за обем се води,сложих и от термо млякото на фирмата…ефектът е супер подхранена,красиво подредена и обемна прическа с леко издухване с четка.По принцип не съм с тънка коса,но и тук на метода на пробата,поради грешно закупен продукт,се оказа,че тези продукти при моята гъста бухнала кошница си работят отлично.
По темата:не правя букли или къдрици,понеже ми се получават само с преса,а сега съм в процес на изсветляване и я пазя.Не търся и обем,но и не го занулявам,ако имам.
За мен е по-важно да ми е подредена,лъскава косата,подхранена четината.Ако не я среща хубавко с термо мляко и финиш и оформя с четка,е за никъде.
Момичета,коя от четките на ОГ става за ресане и успоредно за работа със сешоар,нещо тип paddle brush тези кръглите много се изморявам,а аз не съм фризьор все пак:)

# 38
  • Мнения: 3 413
Имам няколко четки на ОГ - 45, 55 и 65 мм. Едната е на повече от 5-6 години и не е мръднала, а аз съм от хората, които всеки път си издухват косата и я оформят с четка Grinning Абсолютно си заслужават.

Към кой размер посягаш най-често? Искам леко да подвивам краищата и обем в корена. Кой размер е най-подходящ за тази цел?

# 39
  • Мнения: 8 872
Имам няколко четки на ОГ - 45, 55 и 65 мм. Едната е на повече от 5-6 години и не е мръднала, а аз съм от хората, които всеки път си издухват косата и я оформят с четка Grinning Абсолютно си заслужават.

Към кой размер посягаш най-често? Искам леко да подвивам краищата и обем в корена. Кой размер е най-подходящ за тази цел?
Зависи колко ми е дълга косата в момента. Ако е около раменете - 45 и 55, но ако е по-дълга 65. Също зависи дали търся въздушност и обем или изправяне. С 45 мога и да я накъдря - има едно движение с усукване на кичура - изобщо не знам как да го обясня, но съм го научила от фризьорката Grinning

# 40
  • Мнения: 3 509
Pinki,
Възхитителен резултат!

РуСа-Мамма,
Или 45, или 55. Това са двата задължителни, ако трябва да се избира - почни с 55. За по-изразени букли и извивки - 45.

# 41
  • Мнения: 25
Здравейте, от много време се чудя дали някога ще намеря правилния продукт/серия за косата си. Тя е дълга, чуплива, твърда, суха и изрусена Grinning . Общо взето прекрасна комбинация.. Ако не я изправя с четка или нещо друго просто седи фризи и ужасно. Пробвала съм много професионални продукти, но без уау ефект. Ще се радвам ако ми препоръчате нещо, което би помогнало с тази сухота.

# 42
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Дами, след протеинова серия ш и б Редкен Екстрийм, косата ми е мека и разхвърчана като след хидратация. На следващо измиване какво да сложа и защо така се получи ?

# 43
  • София
  • Мнения: 769
Guiness, точно идвам да напиша една похвала за редкен екстрийм-а Ш+Б . И моята след хидратация а и след повечето продукти независимо какви стоеше разхвърчана и така последния 1 месец нямаше оправия, ама Редкен-а веднага успя да я заглади и направо ме изуми, такава скоро не я бях виждала. Че и освен приглаждане даже и малко блясък даде, което за моята изрусена четина си е постижание 😄 Не знам обаче защо при теб го няма този ефект, най-добре другите момичета да се включат с мнение. Може би пък просто да не е твоя продукт.
Ето при мен как стоеше косата
(на изк. светлина в стаята) малко жълта изглежда тук, ама не е важно това 😄 стоеше все едно със сешоар и четка е правена, а не е! Само леко издухана.

Последна редакция: чт, 18 ное 2021, 09:20 от LoLo30

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
Guinness, може твоята коса да не обича протеини. Моята също не обича и ако измия два последователни пъти с протеин, става разхвърчана, дори четката не може да я приглади.
Аз също имам Редкен Екстрийм и я ползвам веднъж месечно, колкото да не са само хидратиращи продукти.
Довечера ще измия с нея и ще пиша отново.

Общи условия

Активация на акаунт