ДЕВЕТИ клас 2021/2022 - четвърта тема

  • 45 542
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 980
Аз вече съм без мнение, защото всичко е шизофренично. Университета се беше организирал с обикновени тестове, излезе заповед за университетите специално само с лицензирана лаборатория, тоест 10 лева и нагоре. И останаха онлайн. Сега за учениците някакво други неща, но те вечно заобикалят нашия набор. Нашия набор все не е сред приоритетите, изключенията, или какъвто там е критерия. Година след година. Отнесоха най-много негативи от всички!
Бих плащала тест, макар да не се налага, но както пишете, въпросът е принципен! Дори не е за парите, а заради псевдомерките! Или реални мерки, или нищо. Ами аман вече.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 140
Зазу, благодаря, че се погрижи да си пишем.

Много ми се иска да се върнат в училище децата, но ако трябва да плащам тестове за 3бр, ще са ми перо.
Наборът започна да ходи и на танци вече, макар че все още не е съвсем ок.

# 17
  • Мнения: 447
Туиг, Зазу, поздравления за успеха на децата!
Миласара, радвам се, че младежът се възстановява !
Благодаря за новата тема!

# 18
  • Мнения: 8 228
И аз благодаря на Зазу за новата тема. 🌺
Наборът е присъствено на училище тези дни. Минаха на ротация. Сигурно другата седмица ще си е вкъщи. Иначе нищо особено при нас. Сутрин е на фитнес, следобед върви училището, по един или друг начин, вечер компютърът. Единствено не ми е ясно кога спи това дете. Вечер ляга последен, след 12ч. Сутрин, в повечето дни, става първи в 6ч, за да си прави бъркани яйца и после към 8 без нещо излиза за фитнеса.

# 19
  • Мнения: 4 967
Зазу, благодаря за темата! И при нас нищо особено не се случва. Уж учи наборката. Физика и химия я мъчат. Вчера класният доста им крещя, че не му били отговорили. Срок дал беше до днес, но... За тестовете. Мисля, че 3-4 деца отговориха, че родителите не са съгласни.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Момичета, до колкото разбирам - при 250-500 на 100 000 е ротация и БЕЗ тест, и вече при под 250 на 100 000 - нищо, така ли? Като гледам, Пловдив другата седмица може и да влезе в тази зона, но не съм сигурна, че ще върнат големите в училище или ще чакат великата държава да даде пари за тестове и на тях. Освен това, ако тестовете не достигат и за малките, това не означава автоматически да остават вкъщи, а да се ротират, нали ? Абе нещо много се бъгнаха хората вече, в повече ми идва цялата тъпотия. И сега друго, паралелките, които са он лайн при желание на родителите, ще ги върнат ли ротационно при тази заболеваемост, която го позволява? Не знам, не знам, не знам ... Взех да се страхувам, че като се съгласихме на тестове, дори и да не се налага, ще си ги правят. А това е огромен ресурс, който бих предпочела да се дава за друго.

# 21
  • Мнения: 47 980
Чак пък огромен и пак пък толкова..то тестове няма,не се притеснявай толкова
Министъра даде пространно интервю,гледайте го

# 22
  • Мнения: X
Денков е казал това:
https://nova.bg/news/view/2021/11/19/347046/%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D … 0%B4%D0%BD%D0%B5/

Няма тестове, затова няма да връщат големите ученици. Ще чакаме да спадне заболеваемостта (тоест, от умрял писмо и за кратко).
За мен това е абдикация и оставяне на децата вкъщи за неограничен срок и като дежурна мярка. Напълно неадекватен.

# 23
  • Мнения: 47 980
Ами това е положението.
Пишем и тая учебна година бегала. Лятос на море, ядене, пиене, на есен пак същото. И така ...

# 24
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз мернах нещо за тестове от носа за големите, което не ме зарадва особено. Нямам против да плюят или да им вземат слюнка, но тест в носа два пъти седмично не ми се нрави.

# 25
  • Мнения: 3 876
Зазу, да точно предлагат за големите да се ползват стандартните антигенни тестове, което допълнително ще откаже родителите да се съгласяват..,
И тази учебна година върви към провал, а ако забранят и на ЧУ да си купят тестове и да са ПО ...

@Happy, може и да бъркам потребителя, но май ти имаше дете студент ветеринарна медицина, как е положението там, пак ДО  ли са?

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 11:19 от скаридка

# 26
  • Мнения: 607
На маймуни ни направиха! И родителите и децата🤬🤬🤬
Тестовете при малките ясно показаха, че НЕ децата са преносител на заразата. Защо деца след 8 клас не могат да ходят на училище не ми е ясно…
Паралелно с това няколо ЧУ връщат децата в клас. За тях не важи ли правилото за брой болни на 100 000? Ясно е, се ЧУ сами са си осигурили тестовете.

# 27
  • Мнения: 856
Днес след 14 дневно карантина ходихме отново на лекар във ВМА. Болката в коляното не е отшумяла за този период. Днес предварителната диагноза е категорична - скъсани колянна връзки. Толкова съм бясна на предишните двама лекари , толкова време загубихме. Имаме насрочен ЯМР за вторник и оттам операция. 6 месеца възстановяване и край със спорта. Детето е съкрушено. Не мога да го успокоя. Cry

# 28
  • Мнения: 607
ratridi,
Силни прегръдки за теб и детето❤
Не се отчайвате! Пълно е с хора надвили болката и постигнали невероятни резултати в спорта. С риск да си навлека гнева на някой… Нашите лекари не са критерий за вярна диагноза. Искрено се радвам, когато пациент обори лекарска диагноза като вашата!

При кой лекар бяхте във ВМА? Знам че баща и син Златеви са много добри.

Днес след 14 дневно карантина ходихме отново на лекар във ВМА. Болката в коляното не е отшумяла за този период. Днес предварителната диагноза е категорична - скъсани колянна връзки. Толкова съм бясна на предишните двама лекари , толкова време загубихме. Имаме насрочен ЯМР за вторник и оттам операция. 6 месеца възстановяване и край със спорта. Детето е съкрушено. Не мога да го успокоя. Cry

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Много съжалявам. Пълно е с лекари, които не обръщат достатъчно внимание. Дано да се възстановите бързо и да спортува пак скоро ❤️
Чакайте сега, заболеваемостта скоро ще е в граници, позволяващи присъствено и без тест на големите. Това, че няма да има тестове ще означава ли, че пак няма да ги върнат, та да говорим за лятото? Не мога да разбера логиката вече.
Хепи, а каво предлагаш? Да спрем да живеем и да се зключим вкъщи до края на живота си, защото този вирус няма да изчезне? Аз лично съм съгласна с епидемиолога, който каза, че още 1 вълна ще има и това е.  А за подтикване към ваксинацията зелените сертификати трябва да си свършат работата.
Децата нямат вина, нито пък са длъжни да понасят тежестта на имитацията на мерки, за да са спокойни възрастните.
И под децата имам предвид по-големите.

Общи условия

Активация на акаунт