Turkish Airlines, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Corendon

  • 24 196
  • 471
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 96
Здравейте, ще летя с Turkish airlines  от Варна до Лисабон  с прикачване в Истанбул. Между двата полета имам само 1 час.  Питането ми е при условие че е един билет дали ще ни изчакат или е кауза пердута и направо да си сменям полета. Някой успявал ли е да се прикачи за 1 час в Истанбул.

Ноември летях по същия маршрут. Нас ни достраша да рискуваме и хванахме полета на следващата сутрин, но на място видях, че прикачващите още с влизането в терминала ги отбиват директно към гейта и според мен не е невъзможно. Разбира се не мога да ви се подпиша, че ще успеете на 100%

Много важно условие ако решите да рискувате все пак е още във Варна да си чекирате багажа директно за Лисабон.

# 376
  • Мнения: 1 140
Някой да е изпускал връзка по вина на Търкиш? Пренасочиха ме за друг полет след 6 часа и ми дадоха ваучер за уж тристепенно меню на летището, а включваше най-големия възможен junk.

# 377
  • Мнения: 11 343
Здравейте, ще летя с Turkish airlines  от Варна до Лисабон  с прикачване в Истанбул. Между двата полета имам само 1 час.  Питането ми е при условие че е един билет дали ще ни изчакат или е кауза пердута и направо да си сменям полета. Някой успявал ли е да се прикачи за 1 час в Истанбул.
Не е кауза пердута. Щом системата Ви е позволила да си купите билет, значи може. Ако времето е твърде малко ,директно ще ви предложи варианти за следващия ден, с 24 часов предстой.  Друг е въпросът дали самолетът от Варна ще излети навреме Wink Аз съм имал случаи, в които самолетът ми от София излита с 2 часа закъснение и почти изпусната връзка, но пък и следващият ми полет е закъснявал и затова съм го хващал, хаха. Летището е огромно, но не се знае на кой гейт ще сте. Може и да сте в същото крило и да ви трябва просто 1 мин. пеша. А може да ви трябва и 45 мин. търчане с километри. Така че...  Малко си ... тото Wink  Ако си изпуснете връзката, все ще Ви предложат някакъв вариант с прекачване...през Мадрид или някъде другаде, после до Лисабон с авиокомпания от Star Alliance, те ще Ви питат. Ако не ви е удобно, не се съгласявате, а си чакате следващия директен полет Истанбул-Лисабон.

# 378
  • София
  • Мнения: 3 094
Здравейте, ще летя с Turkish airlines  от Варна до Лисабон  с прикачване в Истанбул. Между двата полета имам само 1 час.  Питането ми е при условие че е един билет дали ще ни изчакат или е кауза пердута и направо да си сменям полета. Някой успявал ли е да се прикачи за 1 час в Истанбул.
Един час е на границата на възможностите за прекачване на летище Истанбул.
При две условия имате големи шансове за успех - да излетите навреме и при кацането да рулирате по-малко от половин час.
Добавям и да сте на близък гейт, но това пък е съвсем относително и няма предвидимост.
Ако има следващ полет от Истанбул за Лисабон в същие ден, не пречи да се пробвате и после да ви качат на следващия полет, ако има места.
Макар и рядко съм виждала да чакат пътници за конкретен полет веднага на изхода на ръкава.

# 379
  • Мнения: 11 343
Промоция на Пегасус ... важи до полунощ (тази вечер). 50% отстъпка от цената на билета, без таксите.
Важи за международни полети между 15 април и 7 юни


Отделно пускат и нова линия: Истанбул С.Гьокчен - Кайро, цени от 80 долара на посока:

# 380
  • Мнения: 11 343
40% отстъпка за места

# 381
# 382
  • Мнения: 11 343
На 22 и 23 февруари са в сила 3 промоции на Пегасус:

1. Цени от 9 евро за международни полети + таксите
2. 40% намаление за места в самолета
3. Само 5 евро за чекиран багаж



Pegasus BolBol members can plan their holidays now and fly as much as they want!

Visit flypgs.com or the Pegasus Mobile app between 22-23 February, and book international flights exclusive to BolBol members from
€9+ taxes to fly as much as you want between
 11 March and 11 July 2024!

With our Light package special offer, add cabin baggage or
12kg check-in baggage for just 5€!

# 383
  • Мнения: 11 343
За пътуващите с Turkish Airlines и др. от голямото летище в Истанбул, АРДА ТУР  пуска от 3 март директни автобуси от София, Пловдив и Хасково за летището, пътят е 7ч45мин. Като не се влиза в големия град, се спестява повече от час в трафика.
На летище Истанбул автобусите от България пристигат в полунощ и в 8 сутринта.

Мисля, че и автобусите на Арда тур от Кърджали, Силистра и др. ще правят връзка с летището.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 20:21 от diziler

# 384
  • Мнения: 11 343


От 2 април Пегасус добавя нова дестинация:
Анкара - Лисабон, на цени от 70 евро/посока



От 1 март АнадолуДжет добави нови дестинация:
Истанбул (С.Гьокчен) - Гиза (летище Сфинкс), цени от 89 долара/посока




Нова линия на Wizzair:
Истанбул - Дебрецен: от 14 април



Нови линии на SunExpress:

Кайсери-Берлин: 22 юни
Газиантеп-Лондон Станстед: от 2 април
Даламан-Лондон Станстед: от 4 май
Даламан-Единбург: от 1 април
Даламан-Нюрнберг: от 17 май
Даламан-Виена: от 17 май
Адана-Лондон Станстед: от 24 май
Анталия-Лийдс Брадфорд: от 31 март
Анталия-Милано Малпенса: от 2 април
Анталия-Лондон Станстед: от 19 април
Анталия-Букурещ Отопени: от 6 май
Анталия-Грац: от 2 април
Самсун-Кьолн/Бон: от 26 юни
Самсун-Мюнхен: от 25 май
Диарбакър-Берлин: от 24 юни
Измир-Тирана: от 4 юни
Измир-Варшава: от 3 май
Измир-Мадрид: от 3 юни
Измир-Прищина: от 3 юни
Измир-Подгорица: от 4 юни
Измир-Прага: от 5 юни
Измир-Рим Фиумичино: от 4 юни
Измир-Лондон Станстед: от 24 август
Измир-Пловдив: чартър




Нова линия на Корендон:
Алания-Грьонинген: от 29 април
Кайсери-Хага/Ротердам: от 2 юли




Нова дестинация на Turkish Airlines
Анталия-Омск: от 27 април

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 22:39 от diziler

# 385
  • Варна
  • Мнения: 10 683
Нищо за Франция...

# 386
  • Мнения: 11 343
Това са само новите линии, от пролетта на 2024, не пише всички съществуващи до момента. От/за кой град във Франция Ви интересува?

# 387
  • Варна
  • Мнения: 10 683
Това са само новите линии, от пролетта на 2024, не пише всички съществуващи до момента. От/за кой град във Франция Ви интересува?

Поатие. В краен случай Нант.

# 388
  • Мнения: 11 343
Поатие има супер малко летище, само с 2 полета седмично (до Лион и Лондон-Станстед).

"Transavia" има полети до Истанбул от Нант,  Монпелие, Лион и Париж Орли.  Също имат полети до Анталия от Париж Орли и Марсилия, както и до Бодрум от Париж Орли.

"Turkish Airlines" имат до Истанбул от Париж-Шарл де Гол, Марсилия, Ница, Бордо, Лион, Тулуза, Страсбург, Монпелие и Biarritz.

"Air France" имат до Истанбул от Париж-Шарл се Гол

"Pegasus" летят до Истанбул от Париж Орли, Марсилия и Лион

"SunExpress" и "Pegasus" летят до Анталия от Париж-Шарл де Гол

"SunExpress" лети до Бодрум от Париж-Шарл де Гол

Последна редакция: ср, 06 мар 2024, 00:34 от diziler

# 389
  • Мнения: 11 343
Турските авиолинии с билети до Панама̀ от 548 евро (двупосочно) - оферта

Общи условия

Активация на акаунт