Доходи от онлайн магазин, ревизия

  • 2 389
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 633
Здравейте колеги, / ти да видиш!/От около година се занимавам с онлайн търговия в ибей.ком като постъпилите суми ( оборот) към българската ми сметка са около 150 000 лв. Доколкото разбрах не се налага да се регистрирам по ДДС, след като магазинът е локализиран извъм България. Нямам суми, които надвишават 5000€ или 10000 лв като дневно постъпление. Възможно ли е да ми бъде направена ревизия?
Благодаря.

Очевадно начинанието добре съществува и при такъв оборот биваше и платен данъчен консултант да имате.
Особено ако искате да избегнете ревизиите /малко абстрактно желание, ама.../ и най-вече сме "колеги" /в какво, ако не е тайна?/

# 16
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Аз съм на мнение, че регистрацията по ДДС е наложителна. Въпроса е като ФЛ или като ЮЛ?


Щом оборота е по сметка на физическо лице, значи трябва да регистрираш юридическо лице и него да регистрираш по ДДС. Така би направил всеки уважаващ себе си български бизнесмен.           Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 17
  • Мнения: 1 633
Пиша го в отговор на Вашето обяснение, че сте имали съмнения за "шанса начинанието да не просъществува беше 90%" и тези съмнения, които съществуват около година, носят доход 150 000, но не остават средства за консултант, различен от комшията  /примерно/ и съветите му, дадени на чаша ракия...

Нелепо е.
И за "колегите" ми беше интересно в коя област е, ама не е най-важното.

# 18
  • Мнения: 18
Пиша го в отговор на Вашето обяснение, че сте имали съмнения за "шанса начинанието да не просъществува беше 90%" и тези съмнения, които съществуват около година, носят доход 150 000, но не остават средства за консултант, различен от комшията  /примерно/ и съветите му, дадени на чаша ракия...

Нелепо е.
И за "колегите" ми беше интересно в коя област е, ама не е най-важното.

Ами ако бяхте прочели правилно, щяхте да разберете че сумата е ОБОРОТ.

# 19
  • Мнения: 1 633
Ако бяхте прочели правилно закона, нямаше да задавате тази тема.
Още повече за ОБОРОТ!

п.п. Идете при свестен консултант.

# 20
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Пиша го в отговор на Вашето обяснение, че сте имали съмнения за "шанса начинанието да не просъществува беше 90%" и тези съмнения, които съществуват около година, носят доход 150 000, но не остават средства за консултант, различен от комшията  /примерно/ и съветите му, дадени на чаша ракия...

Нелепо е.
И за "колегите" ми беше интересно в коя област е, ама не е най-важното.

Винаги съм бил на мнение, че българският НАП е учудващо либерален към такива неща. Ако беше в нормална западноевропейска държава, досега щеше да бъде рендосан по надлежния ред и да му държи като за 20 години напред.

# 21
  • Мнения: 18
Пиша го в отговор на Вашето обяснение, че сте имали съмнения за "шанса начинанието да не просъществува беше 90%" и тези съмнения, които съществуват около година, носят доход 150 000, но не остават средства за консултант, различен от комшията  /примерно/ и съветите му, дадени на чаша ракия...

Нелепо е.
И за "колегите" ми беше интересно в коя област е, ама не е най-важното.

Винаги съм бил на мнение, че българският НАП е учудващо либерален към такива неща. Ако беше в нормална западноевропейска държава, досега щеше да бъде рендосан по надлежния ред и да му държи като за 20 години напред.

Само че в българския НАП за траншове под 5000евро или 10000лв въобще не постъпват сигнали ама това е друга тема.

# 22
  • БГ
  • Мнения: 350
Всъщност информация към НАП постъпва за траншовете Ви. Не Ви проверяват веднага, но... Възникне ли основание за ревизия едва ли може да я избегнете.

Относно задълженията за регистрация: може тук да избегнете задължението за ДДС регистрация, но трупате някъде другаде. Ако продавате в ЕС имате същото задължение, като в БГ.
И точно оборот се гледа специално за ДДС. Печалбите (ако работите като ФЛ) без фирма ще са още по болезнени. Защото се спада само % присъщи разходи и всичко останало е на 15%.
И да посъветвали са ви. Потърсете консултант. И второ и трето мнение при тези мн обороти.

# 23
  • Мнения: 597
Дължиш ДДС в САЩ, а в България дължиш данък печалба и данък върху дохода. Винаги могат да ти направят ревизия. Нали се виждат  преводите към банковата ти сметка и от къде идват. А тези пари в пейпел нали един ден пак ще трябва да ги прехвърлиш в своя сметка, за да ги използваш.

# 24
  • Мнения: 18 530
Нямате ли си счетоводител? Без такъв не виждам как може да се развива бизнес, дори и малък?

Общи условия

Активация на акаунт