Делене на сметки

  • 19 918
  • 997
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 949
Мисля, че ако от начало започне деленето, така си и остава.
Но щом ви харесва, ваша си идея.
То голяма борба за независимост..и сметки
"Сметка за сметка, обич за обич"

# 61
  • Мнения: 1 726
Като цяло, в повечето такива двойки, мъжът предлага тоя вариант за делене до стотинка, случайно някоя да не му засмучи париците. Ама тая някоя му е съпруга и родила деца. За мен не е приемливо, защото е и някак излагащо за жената.

# 62
  • Мнения: X
На мен ми е интересно как се оправят с такова делене, то с приятели да излезеш му загубваш края кой какво е платил, а не за ежедневни семейни разходи.

# 63
  • Мнения: 1 726
Като се записва всичко и се пази касовия бон.

# 64
  • Мнения: X
Звучи леко кошмарно.

# 65
  • Мнения: 14 839
И аз имам позната двойка деляща всичко. Мъжът държи. Не й е лесно на жената. Защо го прави е друга тема.

Моля Ви, не се хващайте за думите ми, че ми се оставят пари в портмонето. Нито е нужно да одобрявате, нито да ме сочите с пръст. Това за нас, на този етап работи.
Аз съм с широки пръсти и предпочитам да нямам много кеш в себе си. ММ не е съгласен и иска винаги да имам, за свое успокоение ми оставя пари, когато има и когато прецени. Това не изключва наличието на пари по сметка на двама ни и достъп до тези сметки от двама ни.
П.П. ето сега прочетох предходния пост и се допълвам. По неприемливо е да искам от колеги или другите варианти, които спомена. За теб очевидно не е така. Което ни връща в изходна позиция. Нужда от сравнение няма. И да се търси проблем там, където няма е глупаво, защото може да си го създадеш.
И аз съм с широки пръсти. Пример - вчера вкарах в КК 100 лв, днес в ДМ и Кауфланд оставих 50, а утре имам посещение в Икея с очакван разход още 50 - толкова струва нещото, за което отивам, и просто няма начин да не похарча поне още 20 за картички, опаковъчна хартия, празници идват, чувал ароматни свещи, джиндижифиловите им курабийки са чудни и абе май ми трябват нови кърпи за банята...
Въпросът хич не е в широките пръсти или забравянето, а в отношението. Пера ти гащите, заслужила съм захранване - ок, смятам, че такова разделение е достатъчно честно, но най-честно ще е, като си отворя устата и кажа трябват ми пари. А не да разчитам той да се сети, че аз, нали, очаквам, ама ме е срам да си кажа и забравям.
Иначе такива заемчета по 2 лв за обяда , които са ти неприемливи, са ми се случвали 1-2 пъти годишно и много отдавна. От години си нося обяд и снак домашно производство. Някак няма как да забравя да ям и готвя.

# 66
  • Мнения: 11 337
Добре де, а тези дето делят всяка сметка на половина еднакво ли ядат? Мъжа не яде ли повече? Жената не нагъва ли шоколадови лакомства? Някак ми се струва, че това "по равно" ощетява някого.
И за сметките - единия 100% се къпе сякаш е собственик на ВИК, а на нея може вечно да и е студено и да поддържа трпическа жега.
Не възникват ли дразги на тази тема?

Също така жената се поддържа много повече от мъжа и това струва пари. С годините става доста пари. А се поддържа заради двамата, защо само тя да плаща от нейните пари? Simple Smile

На всичкото отгоре според мен все още има сексизъм и  мъжете вземат по-високи заплати. Тогава защо да делят по равно, а не процентно спрямо дохода?

И разходите за децата какс е оправят? И ако жената обича да купува дрехи и джунджурии за децата делят ли или е в наказателен режим да плаща само от нейните си пари?
Когато им купи барни или близалка на разходка пак ли делят? Все пак тя е всеки ден с тези деца и ако не делят нейния доход сериозно ще е ощипан от боклучета и джунджурии за децата.

Не, не това не е живот!

# 67
  • Мнения: 1 726
При тези мои познати, за да икономисват, бяха спряли хладилника и не се отопляваха, също и имаше график за къпане с минути. За храната се разделят парите спрямо кой колкото яде, като казвам до стотинка, до стотинката се цепи.

# 68
  • Мнения: X
При тези мои познати, за да икономисват, бяха спряли хладилника и не се отопляваха, също и имаше график за къпане с минути. За храната се разделят парите спрямо кой колкото яде, като казвам до стотинка, до стотинката се цепи.
Тия не са добре. Не ги вземай под внимание.
Правила трябва да има, но да цепиш стотинката е изморително и тъпо.

# 69
  • Мнения: 5 669
И аз имам позната двойка деляща всичко. Мъжът държи. Не й е лесно на жената. Защо го прави е друга тема.

Моля Ви, не се хващайте за думите ми, че ми се оставят пари в портмонето. Нито е нужно да одобрявате, нито да ме сочите с пръст. Това за нас, на този етап работи.
Аз съм с широки пръсти и предпочитам да нямам много кеш в себе си. ММ не е съгласен и иска винаги да имам, за свое успокоение ми оставя пари, когато има и когато прецени. Това не изключва наличието на пари по сметка на двама ни и достъп до тези сметки от двама ни.
П.П. ето сега прочетох предходния пост и се допълвам. По неприемливо е да искам от колеги или другите варианти, които спомена. За теб очевидно не е така. Което ни връща в изходна позиция. Нужда от сравнение няма. И да се търси проблем там, където няма е глупаво, защото може да си го създадеш.
И аз съм с широки пръсти. Пример - вчера вкарах в КК 100 лв, днес в ДМ и Кауфланд оставих 50, а утре имам посещение в Икея с очакван разход още 50 - толкова струва нещото, за което отивам, и просто няма начин да не похарча поне още 20 за картички, опаковъчна хартия, празници идват, чувал ароматни свещи, джиндижифиловите им курабийки са чудни и абе май ми трябват нови кърпи за банята...
Въпросът хич не е в широките пръсти или забравянето, а в отношението. Пера ти гащите, заслужила съм захранване - ок, смятам, че такова разделение е достатъчно честно, но най-честно ще е, като си отворя устата и кажа трябват ми пари. А не да разчитам той да се сети, че аз, нали, очаквам, ама ме е срам да си кажа и забравям.
Иначе такива заемчета по 2 лв за обяда , които са ти неприемливи, са ми се случвали 1-2 пъти годишно и много отдавна. От години си нося обяд и снак домашно производство. Някак няма как да забравя да ям и готвя.
Съфорумке, какво ти става? Дишай спокойно. Какво ми държиш сметка? Писах, че не ме е срам, върни се пак да прочетеш, писах че понякога казвам, че нямам кеш, понякога ме изпреварват, защото вече четвърт век сме заедно и си се познаваме.
Заеми от колеги или от касата, готвене и носене - ти го каза, не аз. И всичко е точно, щом за теб е ОК.

# 70
  • Мнения: 11 337
При тези мои познати, за да икономисват, бяха спряли хладилника и не се отопляваха, също и имаше график за къпане с минути. За храната се разделят парите спрямо кой колкото яде, като казвам до стотинка, до стотинката се цепи.

Това е ужасно! Някой там определено има проблеми и ги налага на другия като древно мъчение ... Един ден ощетения ще изригне, че са откраднали живота му с мизерия Sad

# 71
  • Мнения: 1 726
При тези мои познати, за да икономисват, бяха спряли хладилника и не се отопляваха, също и имаше график за къпане с минути. За храната се разделят парите спрямо кой колкото яде, като казвам до стотинка, до стотинката се цепи.

Това е ужасно! Някой там определено има проблеми и ги налага на другия като древно мъчение ... Един ден ощетения ще изригне, че са откраднали живота му с мизерия Sad
Жената е много, много търпелива, но не знам до кога. Но като цяло и тя си пада по тези мизерии, единственият й проблем, според нея, е деленето до стотинка. И то просто я дразни, не че нещо

# 72
  • Мнения: 5 669
Възможно ли е да имаме общи познати Джейн?
Да, тормоз е за жената. И е много странно и далеч от "нормалното" да се гледат такива отношения отстрани.

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 22:13 от NOVA NADEJDA

# 73
  • Мнения: 1 726
Възможно ли е да имаме общи познати Джайн?
Да, тормоз е за жената. И е много странно и далеч от "нормалното" да се гледат такива отношения отстрани.
Съвсем възможно е.
А относно отношенията, многократно съм се опитвала да помогна на жената, защото сме приятелки от години, но не иска да се осъзнае и това е.

# 74
  • Мнения: 11 337
А може тя да ги налага, а той да изпада в крайности.

Общи условия

Активация на акаунт