ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 4

  • 34 730
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 899
Я, нова муцунка сред нас!
Здравей, White Crocus и добре дошла HugFlowers Hibiscus !
Защо чак сега бре, момиче? Цяла седмокласна да ни четеш и да не влезнеш в темата поне за една чаша вино?
Срамота! Хайде наздраве, че си му е време Wine Glass !
 За подаръците - по принцип все съм на мнение, че за момиче по-лесно се мисли подарък. Но не говоря от опит и може и да греша. Моят син е страшно скромен дойде ли момент да си избира подаръци, а родата отвсякъде пита какво да му подарят. Сега за Коледа си е поискал само и единствено Фифа-22 за PS-а и едни маркери за рисуване. Все се надявам, че за още месец ще го осени някоя и друга идея. Накрая ще му купя кон и да не ме занимава в близките 5 години за подаръци.
Момичешките майки да се включат с идеи за приятелката Wink

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
И 4-мата имаме антитела, над 150 единици.
Аз, най-много 1208. Наборът-319.
Честити ни розови сертификати.
Дано да им спести тестването за присъствено. Но дори и да трябва да ги тестват съм ЗА присъствено на 100%.
Темата за коледните подаръци ми е интересна, защото като попитах моите какво искат, ме контрира ха "за колко пари?" Отговорих - 100лева. А те разочаровано "Мммм"
🤪🤪🤨🤨🤨

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592

Добре дошла, White Crocus

Кали, в близките години... ще трябва да издържаш коня за подарък! Grinning
JiD, в коя лаборатория / при какви референтни стойности? При мен са 1481,9 при референтна стойност 50 (IgG AU) и 210,43 при референтна стойност 7,1 (IgG anti-spike BAU). Ваксинация май месец (абе, веднага, щом станаха достъпни). Изследванията правих, понеже мислех за 3-а доза - вероятно и на Врячо трябва да пусна по тази причина... Но чаках 2 часа и половина, не знам. Дали и кога ще има време... вие в коя лаборатория ходите? Аз малко съм ограничена до Рамус, понеже там си пускам и щитовидните, а за да могат да се сравняват трябва да са в една лаборатория, но това чакане беше просто нечовешко... някой ходили ли е по-скоро в Рамус Младост 3, същия кошмар ли е?
А майка ми не иска да прави изследвания... склонна е да направи 3-а доза, но не и да ходи в лаборатория за изследване. Какво да я правя, сама не знам.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
katiABV.
Писах по-горе Бодимед.
А и в Заповедта, въвеждаща сертифициране за антитела не пише нито какъв да е реактива(от там са референтните стойности), нито какъв да е  метода на изследването. Пише граница 150 BAU.
Иначе, горната граница в референтни стойности е 0.80

# 34
  • София
  • Мнения: 1 869
Кали, благодаря за новата тема Kissing Heart А оформлението ме кара да мечтая отсега за предстоящите празници.
Снощи писах, но забравих да натисна "публикувай" Joy
White Crocus, добре дошла Flowers Hibiscus
Успехът при набора варира, мисля, че е над 5.50, но, вярвате ли ми, не знам с точност. Вчера беше толкова зает да спори с мен, че не разбрал за изненадващото контролно по математика  - успял за се включи в последните 10 минути. Там е с две петици, силно се надявах да отскочи към 6, но.... Оповестили му резултат 4/5, но това в какво се приравнява - не знам. По БЕЛ знам, че има две петици и една шестица и с това се изчерпват познанията ми за неговите оценки. Аз съм още на черешата и нещо не ме трогва учебният процес. Но ще се поправя Joy

# 35
  • Мнения: 19 296
Бау могат да се сравняват от всички лаборатории. Затова го въведоха. Така че гледате да е над 150 бау.
Иначе сега заради сертификатите има огромни опашки. Аз понеже се занимавам с кухни и мебели разни напоследък и  няколко пъти ходя до Еником, който е точно до централата на Рамус в Дружба. Дори следобед или по обед са някакви опашки от по 20-50човека.
Просто изчакайте още малко. И аз трябва да пускам, за да видя дали съм образувала.
Добре че на щерката правих профилактични хормони преди да излезе заповедта с антителата, че тогава успяхме да пуснем и тях. При нея са паднали под 150 вече.

Два пъти ходиха с баща си за карта в банката. Единия път забравили личната карта, втория път акта за раждане. Аз хем бях чела тук, но забравих да им кажа.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 659
Здравейте,
Кали, благодаря за темата. Наборът е с успех 5.28.
Оставила съм ги - ако искат да учат, ако искат не. Аз участвам само в 7 клас с натиск.
На шега, на майтап стегнахме абитуриентката без да си подам носа навън.
На работа ходя със ЗС, та ми писна от лаборатории, там правим "ремонт", т.е. преобзавеждаме се със старите мебели от летището (те хвърлят, ние все нямаме пари за такива екстри, та чакаме да ни подарят) - цяла седмица станах на камила...
А от четвъртък се обзаведох с кръвно 150/100 - 155/110 - ужас някакъв. Ни вино, ни кафе може да се пие. Досега така не съм патила. Явно депресията вече се проявява и физически ...

# 37
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Кали, благодаря за новата тема с коледни мотиви!
Наборката в момента е с успех 5,69 и е оаднал в сравнение с миналата година. Заформи се с 5 по философия, ИИ, а ФВС с 4. Другата седмица ще има някакъв конкурс за креативно писане, в който реши да участва. Вашите ще участват ли?
Кати, имунолози обясниха, че при по-възрастните хора антителата падат по-бързо в сравнение с по-младите. Като се ваксинирахме през март-април, свекърва ми беше с най-много анитела (2700 BAU) oт моите и на мъжа ми, а сега се изследва и са паднали до ококло 500 BAU. На дъщеря ми не съм правила след ваксината, през януари или февруари ще й правя други изследвания и тогава ще включа и това (както и кръвната група).

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
katiABV.
Писах по-горе Бодимед.
А и в Заповедта, въвеждаща сертифициране за антитела не пише нито какъв да е реактива(от там са референтните стойности), нито какъв да е  метода на изследването. Пише граница 150 BAU.
Иначе, горната граница в референтни стойности е 0.80


Извинявай, нещо съм пропуснала лабораторията... а как беше с опашките? Но ако сменя няма да мога да направя и тироидните тестове, а са ми много необходими... абе, гадост - все намирам причина да отлагам Sad
ПП
Леле, Дъждец, добре, че ми каза, имах еретичната мисъл да се завлека до Дружба!..
ППП
Ако е имала преди детска сметка може да се поиска да се вземе вече сканирания акт за раждане - и добре ми напомнихте да взема картата някой ден - ако е било в същата банка, де...
ПППП

magi_sveta, може и да не е депресия. Не знам какво е непременно причината, но може и с възрастта да има общо - ти май си по-малка, нооо... аз при цял живот 90/60 от миналия март съм със 150/90, три различни препарата пробвах и... само малък ефект. Нямам депресия, така че друга ще да е причината.

Заек, знам това, ама ми се вижда доста тъпо да се направи имунизация без изследвания - вероятно трябва, ама може и да е по-добре да се направи след месец - два. Аз отложих - ами, по-добре да го направя като има нужда, отколкото да паднат и да нямам право на следваща имунизация...

Кръвната група на Врячо я знам след 3 операции, но така или иначе всеки път се прави. За какво изобщо питат не мога да разбера. Последния - добре де, предпоследния - път, като беше паднал, мъглявият ми отговор на въпроса за кръвна група казах "Ами мисля, че е... но не съм съвсем убедена все пак" беше прекъснат от лекарката с "няма значение знаеш ли я, аз я знам" -  толкова изследвания имаше, колкото изобщо и не подозирах, че могат да се правят.

Последна редакция: сб, 20 ное 2021, 22:11 от katiABV

# 39
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не мисля да проверявам антитела - ни моите, ни техните. При тези опашки… А и на тях им предстои ваксиниране, така че изобщо няма да се занимаваме с проверки.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592

Лумба, те бяха преболедували, но не и ваксинирани, нали правилно помня?

# 41
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912

Лумба, те бяха преболедували, но не и ваксинирани, нали правилно помня?



Да, боледувахме всички вкупом миналата година, в края на октомври. Бяха планирани за септември за ваксини, ама пипнаха есенния вирус, та го отложихме.

# 42
  • София
  • Мнения: 284
Последния месец покрай моя ковид ходих 3 пъти до лаборатория Сити лаб (ЛЛ ме изпрати там, имали най-точни резултати). ами всеки път беше много спокойно, най-много по 5-6 човека и минават много бързо. Кати, намира се на Йерусалим 1 в Младост 1, бившия Мобиком.

Маги, сигурно си се консултирала с кардиолог… оправяй се бързо. Аз пък след ковида все още не мога да си възстановя пулса - ниско кръвно и пулс около 100 в покой.
White Crocus, добре дошла. Аз съм с девойка, но тя обикновено не знае какво иска и ме сюрпрезира винаги в последния момент. Така че ще следя с интерес темата за подаръците 🙂

# 43
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
…..по-добре да го направя като има нужда, отколкото да паднат и да нямам право на следваща имунизации

[/color]
Защо да нямаш право на следваща имунизация?

Btw, има коефициентни стойности за преобразуване на резултатите от тестове за антитела в зависимост от реактива, с който работи лабораторията.
 
White Crocus, добре дошла и от мен! Аз съм доста затруднена с идея за подарък на девойката. Може би е наша грешка, че май е презадоволена. Ще следя с интерес за идеи.

# 44
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
White Crocus, добре дошла и от мен! Hug

Ауууу, темата с подаръците ми е трудна напоследък. Уж, знаят какво искат, а като питаш и започва едно колебаене, умуване и в крайна сметка леко невъзможен списък.
Със сигурност искат: той - маратонки (поредните), тя - кецове (поредните), той - някаква байк дреболия (само дето “дреболиите” там почват от 300 и нагоре), тя - “слушалчици” за телефона (ама не какви да е, а удар под кръста финансово), той - спортни гащи (ние казвахме на това анцуг, обаче заради марката е над 100 лв - да бе, ей сега, тичам да взема даже два), тя - ботушки (на платформа, за която Kiss със сигурност ще й завидят). Той - “и ако може да заведа гаджето в ресторанта на шеф Михалчев, щото правим н’ам си колко време заедно баш по това време. Искаш, ама нямаш зелен сертификат. А всъщност спомените ми нашепват, че получи колело (което струва повече от колата) с уточнението, че това му е подаръка за рождените дни и Коледите до 12 клас. Сега се чудя дали да изгаднея и да му го припомня.Joy

Общи условия

Активация на акаунт