ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 4

  • 34 753
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 869
Ох, lulumba, много се смях Joy Припомни му, моля те, само за да видиш реакцията му и после да разкажеш. Hug

Подаръци не мога да измисля, сега и тримата си поръчаха дрешки - нали било black петък. Всяка година успявам да ги изненадам с нещо, но тази съм в емоционална дупка и не мога да се позная. Ако се стегна, вероятно ще измисля нещо.
Миналата година подарих на едно девойче много симпатична раница, избрана от нея - бяла, но в много странен нюанс, подходяща да бъде носена като дамска чанта. Добавих цветно портмоне и ботушки за вкъщи, с еленчета. Ще следя и аз идеите за подаръци Kissing Heart

# 46
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
бебчо, ооо, задължително ще припомня. Не е познал с този списък. Joy

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592

Половин царство и ръката на неродената принцеса давам на онзи, който измисли как да се премести такавав

https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/files/8f7m1z720lit3-BG/image;s=585x461

кахлена печка. УЖАСНО ТЕЖКА Е! Идея си нямам колко точно и на втори жилищен етаж (къде 2.5)

# 48
  • Мнения: 2 986
Маги, сигурно си се консултирала с кардиолог… оправяй се бързо. Аз пък след ковида все още не мога да си възстановя пулса - ниско кръвно и пулс около 100 в покой.
White Crocus, добре дошла...
И при мен е така с пулса и то вече година след преболедуването. Тази седмица бях на кардиолог и ми увеличиха бетаблокера. Дано помогне, защото моя е над 100, дори 120. А докторката обясни, че не е хубаво. На костенурките сърцето биело с пет удара в минута и затова живеели толкова дълго.
Добре дошла и от мен на Уайт Крокус.
За подаръците,за BF, имам задание - игра / тип Диксит или др.,криминален роман, но детето много обича да чете, някакво бижу, може комплект козметика.
За антитела, аз не съм пускала след ваксина, на детето ако ги пускат присъствено ще направя, но и около нас има опашки.
Странно ми е, обаче,за Бодимед, явно в различните офиси различни тестове. Мъжът ми пусна тези дни, при него референтната стойност е над 33 бау. А тук пишете 7 и 0,80. Има ли значение това? Защото неговите една година след боледуване са под 150, но при референтни над 33. Има ама не много.

# 49
  • Мнения: 240
Благодаря Ви за топлото посрещане😀!Няма да благодаря поименно, за да не пропусна без да искам някоя от вас.

MianaNia боледувахме март и пулсът ми беше същия. Провери си щитовидни хормони.
В понеделник или вторник ме чака висене на лаборатория, за да си проследят хормоните и ще видя и антителата. Два месеца след боледуването ми бяха 47, при референтна горна 250, та едва ли са много и сега.

# 50
  • Мнения: 436
А от четвъртък се обзаведох с кръвно 150/100 - 155/110 - ужас някакъв. Ни вино, ни кафе може да се пие. Досега така не съм патила. Явно депресията вече се проявява и физически ...
magi_sveta, аз бях така преди 2 седмици. Изненадващо от нормално кръвно баам 150/100, 155/110. Ходих на кардиолог и тя ми каза, че е на нервна почва, от "спокоен живот". Изписа ми хапчета и сега нещата са ок, като дори и децата забелязаха колко спокойна съм станала.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 826
White Crocus,добре дошла 👋
Аз съм с девойка, но тя също не знае какво иска. Предходните две години искаше парафюм на Ариана Гранде. Тази се чуди, дали да си поиска още един, но както тя се изрази било банално вече. Дрехи и обувки те не ги признават за подаръци, защото по подразбиране те се купуват винаги когато са им необходими или пък когато си харесат нещо.
Брат й (10 клас)за Коледа ще получи парафюм, защото това иска и може още нещо да му измисля.
Момичета, да ви питам, някъде около НДК да знаете пицария или заведение от рода на Хепи? Декември има РД и иска да събере няколко човека, да ги почерпи и след това да ходят да играят билярд. Проблемът, е че не знам къде около НДК мога да резервирам. Мислех Хепи срещу Света Неделя, но било далече. После му предложих Щастливеца, не му хареса. Било много претенциозно. Ако знаете някое подходящо, ще съм ви много благодарна да споделите.
Антитела не сме ходили да изследваме, точно заради опашките. Когато намалее народа тогава.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 899
Марти, около НДК се сещам за едно място - на ул. Верила се намира, преди беше Мр. Пица, но сега не знам точно какъв ресторант е. Гугъл намира две заведения на тази улица - "Джини" и "Пиато". Можеш на място да провериш ако сте близко там.

# 53
  • София
  • Мнения: 284
Бобец, да не са ти изписали от “моите” хапчета 😁 В петък без да се замисля разреших домашно нощно парти на наборката, въпреки че се бях зарекла, че предното е първо и последно (всъщност бях забравила заканата си). Децата чак се изненадаха, та явно хапчетата действат и всички са доволни 🤭 Пия конкор. Бях ги спряла за два дни и снощи пулса отново 110 🙁 Е, докога да ги пия…

# 54
  • София
  • Мнения: 2 659
Заведение тип италианска пица, задължително с резервация, без дълго заседаване - само хапване и нанякъде - силно препоръчвам Франкос пица, близка до НДК пресечка на Витошка.
За лекарствата - каза да смуча седатиф сутрин, обед, вечер по 2 и едно чайче от билковата аптека ме прати да си купя (даде ми нейното за тия дни, та не съм се занесла до аптеката). Кардиограмата е перфектна, пулсът малко се вдига, но до 100 не стигам. Хормони правих пролетта - всичко беше точно. И при мен е от спокойствие.
За подаръците - нямам нещо настроение за празници, но понеже у нас се купуват подаръци за 11 деца без нашите, тази година заложих на козметика (аз никога не съм подарявала) и по една авторска ароматна свещ на семействата. За бабите фотокниги.
У дома - тостер скара за нас и гофретник star wars.  за децата, персонално за големите -калфчета за документи, за всички по чифт смешни чорапи. Бабите поръчаха да купя и за децата подаръците от тях - добре че са сайтовете - големите свършиха работа - пуловери, роклички на малката.

# 55
  • Мнения: 436
Бобец, да не са ти изписали от “моите” хапчета 😁 В петък без да се замисля разреших домашно нощно парти на наборката, въпреки че се бях зарекла, че предното е първо и последно (всъщност бях забравила заканата си). Децата чак се изненадаха, та явно хапчетата действат и всички са доволни 🤭 Пия конкор. Бях ги спряла за два дни и снощи пулса отново 110 🙁 Е, докога да ги пия…
desita_g, моите са Тенаксум. Мноооого съм доволна и домашните също Satisfied От буре с барут последната година, сега съм адското спокойствие. Хапчета за кръвно знам, че не се спират току така, консултирай се с лекаря, който ти ги е изписал.
magi_sveta може и мента, глог и валериан на капки да пиеш. Това ми изписа ЛЛ докато стигна до кабинета на кардиолога. При мен също изследванията бяха Ок, а кръвното на лице. Та единствената причина остана стреса, а той последните 2 години даже е в двойни и тройни дози.Disappointed Relieved

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 15:11 от Бобец

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Странно ми е, обаче,за Бодимед, явно в различните офиси различни тестове. Мъжът ми пусна тези дни, при него референтната стойност е над 33 бау. А тук пишете 7 и 0,80. Има ли значение това? Защото неговите една година след боледуване са под 150, но при референтни над 33. Има ама не много.


7 е в Рамус. Различните лаборатории си имат различни референтни стойности...

White Crocus, за пръв път чувам за горна граница на каквито и да било антитела. А 250 ми се струва висока за долна граница...

Аз без да съм боледувала от ковид имам странно висок пулс... докато спя! Ха сега де!? За такова странно нещо дори не бях и чувала.

# 57
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Съребиене и висок пулс може да се дължат на високи стойности на хормоните на щитовидната жлеза. В повечето случаи, ако не се хване навреме удря в сърцето. Минах по този път.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 592

При мен това със сигурност го има, бяха ужасно завишени при последното мерене, обаче... защо докато спя? Това ми се струва странно... Т.е. по-висок пулс при сън / непосредствено след сън, отколкото през деня... няма логика някак.

# 59
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
При влошено състояние на сърцето, първо се проверява състоянието на щитовидната жлеза и ако при нея няма проблеми, се лекува кардиологично. Ако има пролем с щитовидната жлеза, лекува се тя, като едновременно е възможно да се приложи и лечение на сърцето. Част от симптомите са учестен пулс, сърцебиене, аритмия, ускорен или забавен метаболизъм, треперене на пръстите на ръцете, нощни изптявания, суха кожа и още доста други, но не казано, че всички накуп трябва да ги има (може само едно-две).
Май се измести темата…..

Общи условия

Активация на акаунт