Имам аз мечта голяма, скоро да ме наречете 'мама'. ~бебеправене 398~

  • 28 552
  • 780
  •   1
Отговори
# 30
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Скрит текст:
Притеснявам се дали усвоявам този витамин д

Ива, привет, дано не се задържаш много. Правила ли си тестове за мутации на кръвта? Някои могат да повлияят усвояването на витамини и да трябва да се взима определен тип, по-висока доза и т.н.

Здравей,Inferiya, никога не съм правила,не ми се е налагало. Знам,че тези изследвания са скъпи,но ако имам проблем с усвояването ще направя. Само че сега са минали едва 13 дни от приема на витамин д,а аз съм просто притеснена,защото е много нисък и дали го усвоявам. Приемам по 7000 единици,но не съм била на лекар,по принцип ендокринолог ли трябва да каже по колко и какъв вид точно да приема човек.

По 7000 единици какво? На ден, на седмица? За ден е много голяма дозата, по принцип при дефицит се взимат 20 000 международни единици седмично.

# 31
  • Мнения: 98
Благодаря за прекрасната тема и на Торина за орисването. Аз имам да си правя малко изследвания и дано от другият месец започнем наново опити. Пожелавам на всички Коледни сбъднати мечти( положителни тестове).
За темата с ваксините. Аз се ваксинирах, за жалост ми се поду лимфен възел и бая време минава без да спадне, но ме уверяват, че ще спадне. Точно сега сме в карантина. Мъжът ми с две дози ваксина, но последната преди повече от 6 месеца и се разболя от Ковид. Кара го леко. Децата също го хванаха, но и те леко го карат. Аз съм най-скоро ваксинирана и не се разболях. Тъй че ваксината си ме спаси. Да мога да си гледам децата, мъжа и къщата. Не съжалявам, че я сложих макар подутия лимфен възел.

# 32
  • Мнения: 1 380
Скрит текст:
Притеснявам се дали усвоявам този витамин д

Ива, привет, дано не се задържаш много. Правила ли си тестове за мутации на кръвта? Някои могат да повлияят усвояването на витамини и да трябва да се взима определен тип, по-висока доза и т.н.

Здравей,Inferiya, никога не съм правила,не ми се е налагало. Знам,че тези изследвания са скъпи,но ако имам проблем с усвояването ще направя. Само че сега са минали едва 13 дни от приема на витамин д,а аз съм просто притеснена,защото е много нисък и дали го усвоявам. Приемам по 7000 единици,но не съм била на лекар,по принцип ендокринолог ли трябва да каже по колко и какъв вид точно да приема човек.

По 7000 единици какво? На ден, на седмица? За ден е много голяма дозата, по принцип при дефицит се взимат 20 000 международни единици седмично.

7000 единици на ден, защото стойността му беше 9.39. За да знам какво се случва ще пусна пак изследване скоро, макар и да е минало малко време.

# 33
  • Мнения: 147
Момичета, заслужавате всички хубави думи тук!

При дефицит на витамин Д е важно да се приема и витамин К2, за да се усвоята правилно и да не се натрупва в кръвоносните съдове. Съветвам те да намалиш малко дозата и да си постоянна, а изследването отложи във времето, защото каквато и доза да пиеш няма как да стигнеш препоръката от горна граница за кратко.

# 34
  • Мнения: 776
Слагам една табличка, която мисля, че съм намерила в някоя от темите за Хашимото за дефицит на Д. Взима се началната стойност на витамина, гледа се, коя е желаната и там е стойността на единиците, които да се приемат на ден. Мисля, че натрупването се наблюдаваше след 3 месеца? При високи нива на витамин Д, се комбинира с К, но по- добре по-бавно натрупване според мен.

# 35
  • Мнения: 421
Бях чела една статия, че всеки здрав човек е добре да приема вит. Д от ноември до март. За жена с нормално телосложение и с нормална физическа активност пишеше, че може да приема 2000-3000 IU. При дефицити ествествено е по лекарско предписание.

# 36
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Всъщност при човек без дефицит от октомври до март препоръчителният прием е около 1000 единици. Поне от каквото аз съм чела. Щото като наваксвах дефицита бях на 2000-3000 единици на ден.
Абе, искам да кажа - не прекалявайте с количествата, витамините не са така безобидни. Четете по 5 пъти, проверявайте на 5 места, ако трябва, но гледайте да не предозирате без да искате. И да подсетя - преди контрола на витамин Д 10-14 дни почивка от приема се прави, за да се видят реални резултати, а не фалшиво високи.

# 37
  • Мнения: 1 442
Записвам се да ви следя и да ви стискам палци Hug Чакам вълната от +++++

# 38
  • Мнения: 1 380
Благодаря Ви момичета,и аз съм гледала таблицата някъде именно по нея определих дозата,но може да намаля на 5000 единици. Приемам и витамин к-2.
По въпроса с ваксините,ние с ММ се ваксинирахме,макар че бяхме изкарали ковид,но тъй като това беше миналият ноември,взехме решение да се ваксинираме.

# 39
  • Мнения: 2 622
Аз като го излседвах миналата година беше нисък(около 18),и първата седмица пих по 10 капки на ден Вигантол (20 000),след това остана по 10 капки на седмица до сега.Тази седмица ще го изследвам пак,понеже според ендото ми е малко тази доза.🤷

# 40
  • Мнения: 421
АА, права си, трябва да се внимава с всички добавки, които приемаме. С нищо не трябва да се прекалява. Аз намерих статията. Не знам дали е достоверна, но все пак ви я пращам.
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/8270535

Редактирам:
Merryhristowa, до колкото разбирам от упътването ти си приемала по 3000-5000 IU. Дано си запълнила дефицита.
Само да допълня не забравяйте, че вит. Д се приема след по-мазно хранене.

Последна редакция: пн, 22 ное 2021, 18:07 от SunLove

# 41
  • Мнения: 318
Да се запиша и аз. Благодаря за темичката от сърце.
Не съм писала от известно време,но нещо настроението ми е под нулата. Днес трябваше да съм на преглед и при нов репро,но не ми били записали часа и много се разочаровах.

По повод ваксините- аз съм с Хашимото,две възелчето и отдавна ваксинирана и скоро и тройна доза. Вече отрекоха протитопоказания дори. Аз лично го чувствам и като дълг съм обществото. Но това си е лично моя си позиция, така че кой както го почувства ❣

# 42
  • Мнения: 6
Здравейте, спред вас в овулация ли съм. Горния от вчера, долния от днес и кога да пробваме. Коремът от обяд ме боли ниско долу.

# 43
  • Мнения: 213
Действай те днес, утре и в други ден!Късмет🍀🍀🍀🤗🤗🤗

# 44
  • Мнения: 1 495
Цоп и аз в новата тема. Нека ни е на късмет и този месец е нашият.
Виждам, че се обсъждат ваксините. Аз много се колебах дали да се ваксинирам, но го направих лятото преди да се прибера в България при близките си. Усетих го така,  че е мой дълг да предпазя себе си, за да мога да гледам детето си, както и ако забременея да не изпадам в паника , че мога да се заразя.
Скоро се бяхме събрали на 1 повод да празнуваме с приятели. След 2 дни разбирам, че единия човек от гостите ( неваксиниран) е положителен, но никой от нас останалите, които сме ваксинирани не се разболяхме. Преди това пътувахме до България и къде ли не ходихме, по летищата беше бъкано с народ. Слава Богу и там минахме невредими. Моя колежка, която също като мен си отиде до родната страна лятото, без да е вакснинирана се разболя и 1 месец е стояла в някакъв хотел докато се оправи. Сега по цял ден пие шепи лекарства и казва, че организма й е дроб.
Аз мисля, че особено за бебеправещи като нас е от голяма важност да се ваксинираме. Ако повечето хора мислеха така, вече щяхме да сме забравили какво е това Ковид.

Общи условия

Активация на акаунт