Имам аз мечта голяма, скоро да ме наречете 'мама'. ~бебеправене 398~

  • 28 620
  • 780
  •   1
Отговори
# 60
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 580
Скрит текст:
Благодаря ви ! Наистина нямаше да се справя , ако ви нямаше , да знаеш че някой преминава през същото и те разбира е голяма упора . Накратко при мен всичко беше наред в 7+5 бях на преглед , в 10+2 се установи , че в спряло развитието в 8+4 , мисед аборт, без симптоми . В петък и на мен ми беше медикаментозния и се надявам да се е изчистило всичко , след 2 дни съм на преглед . Причина няма да разбера , живея в чужбина и тук не търсят причини . Дори ми казаха , да изчакам само една редовна менструация и да започна опити . Имаме план да се приберем до България и искам да си пусна изследвания и ще го направя , само да намеря лекар в Пловдив , тази тромбофилия много ми се е набила в ума , защото август изкарах ковид . Но и тук ще настоявам за изследвания . Смятам да изчакам поне 2-3 менструации и ще опитам да не влизам във филми . Мм също има какво да коригира , че и той след ковида свали едни 5-6 кг и реши да си помага с химия и сега е с 0 тестостерон в тялото си , омазахме положението стабилно 😣

За начало и лекар не ти трябва, отиваш и си пускаш директно тромбофилиите във филиала на Геника в Пловдив, те резултатите са придружени от тълкуване от генетик. След това вече може да си направиш среща с генетик от Катедрата по генетика към УМБАЛ (тя е и към университета) и да обсъдите терапевтично лечение, АКО изскочи нещо там. И аз бях със сходни данни като теб за седмиците. То реално аз говоря за хистология, ама ти ако си правила мекадиментозен вкъщи те нямат какво да изследват.

# 61
  • Мнения: 318
Мишелинка, топли прегръдки и от мен. Всичко ще бъде наред!

От снощи съм се замислила в какъв свят живеем вече...репро клиниките се пълнят, проблемите се леят...и колкото и здравословно да се опитваме да живеем,това явно не е достатъчно. Кой знае с какво се блъскаме... 😣

# 62
  • Мнения: X
Правих днес експрес тест с първа урина - отрицателен. Вярно, няколко дни преди цикъл, но все си мисля, че щеше да покаже все нещо, ако го има.
След 9 месеца неуспешни опити е време да призная, че явно имаме проблем.. Ще запиша час при моето АГ, така или иначе не съм правила цитонамазка повече от година. Чудя се да пусна ли предварително някакви изследвания или да видя АГ-то какво ще назначи.. Някакви идеи?

# 63
  • Мнения: 1 050
https://www.bg-mamma.com/?topic=1347129
В тази тема на първа страница са описани най-важните изследвания и кога се правят. Можете да си потърсите ваучери за намаления.

Правих днес експрес тест с първа урина - отрицателен. Вярно, няколко дни преди цикъл, но все си мисля, че щеше да покаже все нещо, ако го има.
След 9 месеца неуспешни опити е време да призная, че явно имаме проблем.. Ще запиша час при моето АГ, така или иначе не съм правила цитонамазка повече от година. Чудя се да пусна ли предварително някакви изследвания или да видя АГ-то какво ще назначи.. Някакви идеи?

# 64
  • Мнения: X
А кои по-точно да пусна, всички ли?

# 65
  • Мнения: 5 183
LH, FSH, E2 са ти женските, 2-4 ден от М + Прогестерон, за да видиш как е жълтото тяло, но то се тества след О.
Пролактин е хубаво на чист ден. Тези май всичките може да ти ги назначи АГ, ако можеш да възстановиш по ДЗО.

За щитовидната TSH, T4, T3. Не знам дали си се тествала за Хашимото, за там са ТАТ и МАТ. Така и така ще те дупчат - препоръчвам да направиш и вит Д, ако не приемаш в момента. Може да ти ги назначи ендокринолог и пак да възстановиш от ДЗО.

Скрит текст:
Това дали да не го лепнем на първи пост? Доста често ги изреждаме и ми се струва удачно. По-хубаво оформено, де, с насоки. Не че не го пише в другите теми, но да си го имаме и тук?

# 66
  • Мнения: 282
Аз бих добавила и тромбофилия и ИР като препоръчителни.Доста често май се оказва там препъни камъка.

# 67
  • Мнения: 1 395
Честита нова темичка, момичета! Пожелавам да я напълните с плюсчета и хубави новини. Аз ви поръсвам много обилно с розов прашец. Heartpulse HeartpulseHeartpulse

Мишелинка наистина лошото в чужбина е, че не търсят причини за загубите. Да вметна само, че тромбофилиите нямат общо с ковида, те са вродени (има и придобити, но за начало вродените трябва да изследваш) и разковничето може да е точно там и да се налага терапия. Моят съвет е, когато имате възможност да си направите в БГ всички изследвания, които момичетата тук препоръчат.

# 68
  • Мнения: 391
Минавам под прашеца и обилно се отъркалвам в него, благодаря Хера! Стискам палци на всички. Аз на 28.11 (не)очаквам М.
Дано новата тема донесе на всички ни много ++++ 💕💕💕🤞🤞🤞

# 69
  • Мнения: 587
Здравейте, Прекрасни! Heart
Благодарности на Рейв за чудесната есенна тема, както и на Торина за орисването и на всички, които ни мятат памперси и прашец! Flowers Four Leaf Clover
Бъдете здрави, обичайте се и нека около Коледа има бум на положителни тестчета! Flowers Four Leaf Clover

# 70
  • Мнения: 12
Здравейте дали е положителен 😥😢 показа 2 бледа черта

# 71
  • Мнения: 1 411
Ух, Диденце, аз за съжаление не я виждам тази черта Sad Имаш ли закъснение някакво?

# 72
  • Мнения: 12
Не нямам имам още 10дена до Мп 😥😢  но има 2 бледа явно на снимката не се вижда 😥

# 73
  • Мнения: 5 183
Диденце, писаха ти и в другата тема. Няма как да знаеш дали имаш шанс за бебе с този тест, защото ти сама не си му дала шанс да стигне до където трябва. Не може седмица след секс да очакваш някакъв дефинативен отговор от такъв тест. Има чисто физиологични неща, които трябва да се случат, преди да започне да се вдига ЧХГ.

Имплантацията е 10 дни (+/-) след О. Не пишеш дали сте засичали О, как сте засичали О, успели ли сте да хванете О... само че е направен 7 дни след опит. Извини ме, ама... така не става Simple Smile

ПС: В първия пост си пише, че тук не е прието да се влиза със снимка на тест, има си тема за това. Представи се, кажи нещичко, попитай Simple Smile Нека сме си взаимно полезни Simple Smile

# 74
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 580
Присъединявам се към Инферия. Рядко, много рядко, уринен тест може да засече бременност 10 дни след доказана овулация. Най-често и най-сигурно от 12 до 14 ден е реалистично, ако овулацията е сигурна. Ако не се знае кога е овулацията - в деня на очаквания цикъл или след закъснение.

И ще се скарам: не ползвайте темата за да си зададете въпроса на повече хора, същото нещо е постнато и в други две теми. В тази тема си помагаме, представяме се, споделяме опита и (не)успехите около бебеправенето и сме задружна групичка. Не се вясвяме от дъжд на вятър за 1 въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт