Имам аз мечта голяма, скоро да ме наречете 'мама'. ~бебеправене 398~

  • 28 659
  • 780
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 413
Еее, Диденце, щом е такова положението, то ако нещо е станало или е в процес на случване сега, или нещо не си проследяваш цикъла правилно, ако реално тази черта я има и не е изпарителна. Изчакай си закъснението най-добре без да се пренавиваш.

# 76
  • Мнения: 902
Вече са го казали, ама кога ще се научите да гледате коя тема за какво е???!
И наистина, образовайте се… каква черта 10 дни преди М?!!
Прочетете как функционира женският организъм, моля!!!

# 77
  • Мнения: 137
Здравейте, и аз се  включвам в новата темичка.
Малко със закъснение по темата относно ваксините - аз също след дълго чудене се ваксинирах. Прочетох доста по темата за ваксините и опитите за зачеване и стигнах до извода, че няма проблем със зачеването - четох за много момичета забременели след ваксина.
 Интересното е, че вече 2 познати реагираха с голяма изненада, че съм се ваксинирала. Даже едната не вярваше и ми каза: но защо, нали ваксината води до стерилитет при млади хора? Много се изненадах, но явно доста хора вярват на тези слухове и се страхуват.

# 78
  • Мнения: 191
Запис и от мен преди да сте я преполовили новата темичка.Благодаря наRave и на орисницатаTorina💗💗
Честито на положителните тестове от миналата тема и до пухкав,ревлив финал!
Виртуални прегръдки и кураж на момичетата които преживяха несполуки....
По темата за ваксините да се включа и аз.Ваксинирах се още лятото началото на следващата година ще си сложа и третата доза.Въобще не съжалявам и пак бих го направила.Успешното ми инвитро е правено май месец 2020 точно след първата истерия и при частичен локдаун.Тогава ваксините още бяха мираж и информацията беше много оскъдна и разнородна.Та така цялата ми бременност,раждането/януари/ и следващите няколко месеца след това протече при почти пълна изолация от моя страна и от страна на близките ми.Беше супер неприятно и това постоянно напрежение ми дойде в повече/добре,че малкия още нищо не разбира/.

# 79
  • Мнения: X
Момичета, наистина не исках да провокирам темата за или против ваксините. Просто исках да знам дали е вярна тази широко разпространена информация.

На мен миналия ден ми дойде. Уж нормално, но вчера нищо нямаше и гърдите продължаваха страшно да ме болят. И тази сутрин с нова сила. Искам да се прибера и да си легна, наистина.
Моля се разковничето да е било във високото TSH. Не знам дали ще имам сила да се боря така, както се борят някои от вас. Нямате представа какъв респект събуждате у мен Heart Нека коледното чудо да се случи в тази тема!

# 80
  • Мнения: 5 205
Лютиче, никой не знае колко е силен преди да му се наложи да бъде. Валидно е и в положителен, и в отрицателен аспект Yellow Heart Пожелавам ти да си приятно изненадана от себе си Yum

# 81
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 885
Аз ще добавя, че е и въпрос на личен избор как искаме да приемаме и да се справяме с трудностите.

# 82
  • Мнения: 924
Мили момичета ходих на АГ, заради напоследък удължилия се цикъл и заради доста болезнен корем ниско долу. Док каза, че всичко изглежда наред, много ме зарадва, че скоро е имало О, тези дни работихме през ден, дано сме я хванали. Назначи ми утре (20 ден от цикъл) да си пусна TSH, prolactin, progesterone и на 2-5 ден като ми дойде цикъла LH,FSH. Предполагам ще си ги плащам и за това се замислих дали да не пусна цял пакет на щитовидната, че 2 г не съм пускала, а ТАТ и МАТ никога не съм, а баба и мама имат Хашимото. Според вас добре има ли нешо друго, което е добре да се добави като изследване?

# 83
  • Мнения: 22
Правих днес експрес тест с първа урина - отрицателен. Вярно, няколко дни преди цикъл, но все си мисля, че щеше да покаже все нещо, ако го има.
След 9 месеца неуспешни опити е време да призная, че явно имаме проблем.. Ще запиша час при моето АГ, така или иначе не съм правила цитонамазка повече от година. Чудя се да пусна ли предварително някакви изследвания или да видя АГ-то какво ще назначи.. Някакви идеи?

Ето тези изследвания ми искаше моят АГ, когато бях последно на преглед и му казах, че ще започваме опити за бебе 🌸 Успех

# 84
  • Мнения: 220
Да се запиша и аз в новата прекрасна тема и да благодаря на Rave и Torina за отделеното време.
Добре дошла на Vdgvdg !
Добре дошла и на Ива и адмирации за решението за трето дете.
Хера ще се наредя и аз за розов прашец естествено. Simple Smile
Мишелинка съжалявам за лошия развой на нещата при теб. Тук в групата доста момичета са преминали през това и аз вярвам,че ще намериш подкрепа.
Неизвестна 16ти вървиш с мен, по график трябва да ми дойде в началото на декември.

И малко за мен.
Днес бях при Калчев за пръв път. Почти 2 месеца го чаках тоя час. Доста се развълнувах докато чаках да вляза, всякакви варианти ми се въртяха в главата. И се чудя защо отлагах толкова време, ама пуста надежда...
Впечатление ми направи, че е много сериозен, като че ли очаквах да е по-лъчезарен. И двамата с Цвети ми изглеждаха сякаш уморени, но предполагам доста народ минава през тях и е нормално, бяхме в следобедните часове.
Отидох с всички направени изследвания на мен и ММ, поговорихме и легнах на магарето.
Обясни ми какво прави и какво гледа. Оказа се при мен,че лигавицата е удебелена. Каза че е възможно да съм бременна или това е проблем по-принцип. Кръвотока е занижен от ляво и дясно.Жълто тяло се видя. И 17 антрални фоликула общо.
И проблема е възможно да не е само мъжки фактор както и аз си мисля напоследък.
Ще пускаме СП , за мен вродени тромбофилии,хомоцистеин,протеин с и s, феритин, желязо, lupus Anticoadulant, CRP.
ТАТ и МАТ ще трябва, никога не съм пускала. И следващия месец проверка на тръби.
Ще действаме по план и няма връщане назад, толкова се радвам , че най-после предприехме и ние по-сериозни действия.
Дано нещата се разнищят скоро.
Каза накрая ,че може и да съм бременна с тая лигавица. Но аз се съмнявам, честно казано. Hands Pray

# 85
  • Мнения: 777
Анабел, може пък да е добър пророк!!! Скоро ще разберем, горе главата. Имате план и го действате!
Аз не съм се включвала в последните две теми, но с двумесечно бебе не ми остава никакво време.. мятам по един наакан памперс, има за всички!!
Виждам че доста от момичетата, които пишеха от времето, в което започнах да чета темата се връщат за втори тур. Успех и дано този път стане неусетно бързо. Честно казано си мечтая за момента, в който и аз ще се наредя отново във вашите редици и се надявам да не е много далеч във времето.
Честито на виделите двете чертички в миналата тема, пожелавам в тази да се крият още много коледни вълшебства!!
На останалите стиснати палчета и скоро да заминават към отчетни!

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 15:27 от Азалия

# 86
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 885
Парушева, пролактин, прогестерон, пакет ЩЗ (TSH, fT4, fT3, TAT, MAT) са напълно ок за 20-21 ден на цикъла. Половите хормони (LH, FsH, estradiol, testosterone) са на 2-5 ден от цикъла. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 924
АА има ли списъл от цял пакет щетовидна. Док каза, ако има проблем с TSH-тогава😒

# 88
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 885
Да. Субклиничния хипотиреоидизъм например не се отразява на ТСХ, обаче фТ4 е ниско, а реално той е важният хормон (и конвертираната му форма фТ3.) Истинските специалисти гледат съотношението между хормоните, ТСХ като единствен индикатор е остаряла практика от 90-те. Аз от такива тълкувания бягам надалеч. А най се дразня когато доктор тълкува нещо дето не му е специалност, честно. АГта специализирали ендокринология се броят на пръсти у нас, факт, но 100 пъти предпочитам доктор, който ще ми каже “това трябва да го провериш с ендокринолога/хематолога” и т.н.

# 89
  • Мнения: 2 675
Парушева, послушай АА и пускай пълен пакет ЩЖ. Дано да са добри резултатите.

Анабел, страхотно е, че вече имате план и го следвате. Дано да се окаже добър пророк и да си бременна 🍀🍀🍀

Азалия, благодаря за памперсите ❤️
На мен и ММ вече две или три поредни Коледи ни се пада и на двамата бебче от баница, но все още го чакаме. Явно се готви най-хубавото бебче 😁

Общи условия

Активация на акаунт