Кошмари в кухнята - 4 тема

  • 28 931
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
Опитвам се да цензурирам мнението си след целия потрес от този ужас, но пък тогава просто оставам безмълвна. 🤐

Абсолютна и пълна смяна на собственици и персонал е необходима на това място. А тия преди да се чудят що нямат клиенти, да бяха се запитали колко ли хора са натровили през всичките тези години. 🤢

# 31
  • София
  • Мнения: 4 429




















Линковете са без реклами
отварят се и в чужбина.

Скрит текст:
За МОБИЛНИТЕ, не са нужни добавки,
но за да се отворят в браузър на КОМПЮТЪРА,
трябва да се инсталира разширението HLS плеър
.

за Хром




за Мозила -



В спойлера е показано, как се отварят тези линкове.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 05:39 от Mari_Mar

# 32
  • Мнения: 543
ужас ужас ужас , направо бях шок ,замръзена пица, а само като видях пакетчето четири сирена мале и гнусно навсякъде 😫

# 33
  • Мнения: 3 330
Добре де, от какво живеят такива заведения? 10 г? То беше гнусно. Или разчита на случайно разхождащи се лятото рибари и семействата им? Какъв ще да е тоя оборот?
При тая гадост до момента и да съществуват, то бая хляб ще излезе, че има в рестьорантьорския бизнес.
Мъжът на дамата има доходи. Интересно защо не го дадоха никъде.

# 34
  • Мнения: 920
Мъжът на дамата има доходи. Интересно защо не го дадоха никъде.
На втората снимка има мъж със синя блузка, не е ли той съпруга й?

# 35
  • Мнения: 3 330
Мъжът на дамата има доходи. Интересно защо не го дадоха никъде.
На втората снимка има мъж със синя блузка, не е ли той съпруга й?
Не.

# 36
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Ужас.. Манчева готви с цигара, от мрежата над неработещия абсорбатор капе някаква гняс в ястията.. Абе без думи съм направо! 🤕

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Най-странното за мен всеки път е, че не ги е срам или се опитват да го изтъргуват.

# 38
  • Мнения: 8 799
Ужасно заведение на чудесно място. Тази баба, дето едва крета...
тази баба сигурно им е много изгодна като заплата, може да  е и пенсионерка, и да си изкарва по някой лев, съгласила се е на минималното възможно

# 39
  • Мнения: 25 599
Тази баба изглежда на около 80 години. Отдавна трябва да си почива вкъщи и да готви само за внуците и правнуците, когато ѝ отидат на гости. А не да готви в професионална кухня.
Виж им готвача и си прави сметка за професионализма им.
Собственичката също е типичната за този род заведения – нищо не знае, нищо не разбира, но за сметка на това се впуска смело в бизнес, от който не само си няма понятие, но и не желае нито да се учи, нито да се развива.
Масово са така. Всеки изкаран лев се влага в тунинг и висок стандарт на собствениците, за сметка на бизнеса и персонала. Напомпаната джука на собственичката все пак е по-важна от тиганите в кухнята.

# 40
  • Мнения: 8 799
причината е, че няма контрол, колко пъти и провериха заведението, фризерите, абсорбаторите? Контролните органи спят.
В чужбина е мн трудно и скъпо да откриеш заведение - безкрайни изисквания на тема хигиена, безопасност, пожароопасност и др.  И откакто гледам предаванети, се заглеждам в менютата - в повечето случаи са кратки (както Манчев съветва) и нямам какво да си избера да ям. 

# 41
  • София
  • Мнения: 16 024
И тук има доста изисквания. Но като дойдат контролните органи си тръгват с 1 торбичка храна и пари в плик. Не стигат до кухнята...

# 42
  • Viena
  • Мнения: 3 581
Този епизод печели" Златен скункс" , беше мега отврат всичко.

# 43
  • Мнения: 920
причината е, че няма контрол, колко пъти и провериха заведението, фризерите, абсорбаторите? Контролните органи спят.
Не е само това. Главната причина е в манталитета на хората, решили да се занимават с ресторантьорство, както и в грешния им избор на служители.

# 44
  • Мнения: 246
На мен ми направи впечатление сервитьорката, много любезна, с хубав изказ. Дано да са сменили готвачката и да им провърви!

Общи условия

Активация на акаунт