Февруарски бебета 2021 ❄ ТЕМА ЗИМНА ☃

  • 9 878
  • 232
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 433
От 5 - 6 месечна я слагам на гърне. Забавлява се, харесва й. Знае, че като свърши работа там, получава бурни аплодисменти, браво и видимо е много самодоволна от това. Но! От около седмица, заедно с мъчещият я никнещ зъб, сложа ли я да седне на гърнето се премята и хуква из стаята по голо дупе - забавно й е да я гоним и да наблюдава реакциите ни. Не е, като да не съм очаквала такива изблици, но малко се озадачих. Все още се учи да ходи, та за махане на памперс още не става дума при нас, но...

# 226
  • София
  • Мнения: 621
Майчета,силно съм притеснена от факта,че
дъщеря ми  прохожда на пръсти.Неустойчива е,губи равновесие и пада.Стабилна е само,когато я държа за едната ръка.Но и тогава ходи на пръсти.
Купих някалко чифта обувки с надеждата да уцелим някои,с които да стъпва на цяло ходило/с твърда,неогъваща се подметка/,но уви...
Чета мнения на специалисти,че така се натоварват ставите и с течение на времето се разширява предната част на крака.И точно затова искам да я отуча,за да не й стане навик като по-голяма.
Педиатърът й каза,че е рано да я водя на ортопед за този проблем.
Дали има някоя мама с такъв случай,която да ми даде съвет?

# 227
  • Мнения: 202
За прохождането не съм имала този проблем да стъпва на пръсти,но в Парка съм виждала много бебета да го правят и с времето започват да си стъпват на ходилото,можеби е такъв период и при Вас. Дайте малко време на детенцето.
За гърнето пробвах с един модел тренировъчни гащи ги водят,но като се напишка в тях,вместо да се смути,че й е мокро,тя си погледна към чорапчето,защото тренировъчните гащи бяха пропуснали по крачето,гледа си чорапчето,погледна ме с една широка усмивка и вика:Ку-ку и се смее….незнам как ще процедирам за напред,но ще продължавам да опитвам.Все някога ще свикне,но определено не ми се вижда лесна задача.

# 228
  • Мнения: 7 690
Ако е слагана на паяк това е доста често срещан страничен ефект

# 229
  • Мнения: 3 094
Ние ходихме на рехабилитация за пълзене и прохождане. Мога да ти препоръчам следните упражнения.
1. Масаж на краката - прасци, бедра, също и на стъпалата. При тях може и леко да ги раздвижваш и въртиш.
2. Слагаш бебето легнало, изпъваш крака, поставаш стъпалото в правилна позиция, така че все едно стъпва като възрастен. С длан отдолу на стъпалото притискаш леко нагоре. Отпускаш-натискаш 3-4 пъти.
3. На удобна маса или диван изправяш детето с гръб към теб. Показалеца слагаш на сгъвката на коленете, а останалите пръсти на бедрата. Вдигаш нагоре до хоризонтална позиция. Бебето се сгъва и заема клекнала поза. Както е сгънато/клекнало го поставяш на масата и го приканваш да се изправи от клек.
4. При прохождането - заставаш плътно зад него. Слагаш ръцете на рамената, така че пръстите да са отпред към гърдите, а палеца да придържа отзад към гърба. Започвате да ходите, като леко притискаш детето надолу или по скоро не му позволяваш да върви на пръсти. С длани внимаваш да не падне. Това последното задължително ни го препоръчаха. Казаха, че ако се води за ръка, може да го издърпваш нагоре, което да провокира ходенето на пръсти.
Ако нещо не ми се разбира питай.

Аз да питам - какви игри ползвате за финна моторика? Бебо не иска да стои на едно място и трудно се заиграва, не знам какво да му предложа. При нас все още няма никакви думички и се притесняваме.

# 230
  • София
  • Мнения: 621
Благодаря на всички ви за отговорите!
Не е ходила с проходилка тип паяк,но е скачала в бънджи.
Ще започна гимнастика за разтягане на сухожилието!
Благодаря още веднъж,
че ме насочихте!

# 231
  • Мнения: 433
А с какви упражнения можем да подпомогнем увереността, за прохождането?
Девойката се изправя сама, опитва се да прави крачки сама, но повече й харесва да казва "дай", да получава пръст и така да й е по - спокойно като ходи.

# 232
  • Мнения: 464
звярът е от мартенските бебета, но пиша в априлската тема. от време на време чета и тук.
за ходенето на пръсти. ортопедът ни препоръча да правим 'упражнения' за разтягане на сухожилието още на прегледа след 6ти месец. костите растяли по-бързо и сухожилията не можели да наваксат. упражнението всъщност е едно. контрашпиц, 10 повторения на краче. ежедневно.

Общи условия

Активация на акаунт