Тема 3 - Гоблин... или темата за обсъждане на корейски и китайски сериали

  • 16 196
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 1 559
О, Faith ми е любим сериал, даже го препоръчах преди време, горе не го написах понеже искахте пет сериала и той отиде към други, но е много хубав и пак бих го гледала Simple Smile
Не съм си правила класация, вчера се замислих кои да изброя,любим ми е и Hotel del Luna, но  поради неясния финал не беше сред изброените. Преди си правих записки в една тетрадка-име на сериала, година на създаване и телевизията, която го е излъчила. Имам предвид корейска телевизия. На TVn, почти винаги са много хубави Simple Smile
Моарейн, този който гледам е текущ и е Secret royal inspector and Jo Y, а има един друг, който е завършен и със сходно име.
Голям смях, имат някаква традиция, ако разведена жена стои пред светилище, първият мъж, когото види трябва да се ожени за нея, ако е ерген, ако не е да я вземе за наложница. С такова упование разказваше главния до мига, в който осъзна, че тя е срещнала него и той е този, който трябва да се ожени за нея. А тя точно получи мечтания развод. Ни той, ни тя искат да се женят Joy

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 07:19 от Olia T

# 16
  • България
  • Мнения: 6 173
Текущият имам предвид.
https://mydramalist.com/685971-eosajoidyeon
А със списъците съм бърза, защото си ги имам в сайта от горния линк. Даже съм направила и списък на сценаристи и автори. Grinning
Ето как изглеждат:
https://mydramalist.com/profile/7814305/lists
Много удобно за търсене. Като се сетя за някой актьор, лесно го намирам и поглеждам дали има някакъв интересен сериал, в който е участвал.

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 1 559
Ще разгледам Simple Smile Сега съм започнала текущи, хубаво е да се получи дискусия, можеш да се чудиш и правиш предположения Simple Smile Има риск от неприятни изненади, разбира се.

# 18
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 440
Благодаря за темата!

# 19
  • България
  • Мнения: 6 173
Ще разгледам Simple Smile Сега съм започнала текущи, хубаво е да се получи дискусия, можеш да се чудиш и правиш предположения Simple Smile Има риск от неприятни изненади, разбира се.
Затова задължително изчаквам да пишат какво става накрая.
Особено след като изгледах подред три дълги сериала с неприятен финал.
И принципно не бързам да хваля сериал, но ето, снощи писах колко ми харесва Faith (2012) и на 11ти епизод вече имам чувството, че тъпчат на едно място.
А още не съм и в средата.
Скрит текст:
Отрицателният герой ужасно взе да ме дразни, а оттам и положителните. В ръцете им беше на няколко пъти, оставиха невинни да умрат, но онзи жив. И какво, главният тръгна сам да го убива, а само преди няколко дни държеше меча си до гадния, подъл врат на мазния предател.
Май ще се гледа по-бързичко нататък.

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 1 559
Хубав е сериала. Гледай го Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 772
Оф, не съм си включила проследяването за новата тема и се чудя къде се изгубихте и защо никой не пише Smile

Ето и моята класация на 5 любими сериала:

Hwarang: The Poet Warrior Youth - корейски


Empress Ki - корейски


The Princess Weiyoung - китайски


Boys Over Flowers - корейски


100 Days My Prince - корейски

# 22
  • гр. София
  • Мнения: 1 559
Сега и без да си го включила ще те
известява Simple Smile Когато коментираш веднъж в темата и вече те информира.

Аз сега ще погледам някой сериал. Трябва да избера кой - тези текущите ли или да започна Потомците на слънцето. Свалих си го и още му се каня Simple Smile

# 23
  • Мнения: 43
Уцелих темата без да искам!
Любимци:
Актьор: Lee Joon Gi Purple HeartPurple HeartPurple Heart
Филм: The King and the Clown
Чакам Again My Life

ПП: не мога да разбера БТВто защо не слага субтитри. Напълно осакатява корейските драми. Ако сложат субтитри, бих ги гледала за n-ти път

# 24
  • България
  • Мнения: 6 173
И Джун Ги беше вторият ми любим актьор известно време.
Скрит текст:
Първият беше Гакт - много ме беше впечатлил в ролята на Кеншин. Дотогава не бях чувала за този воин. Но аз не съм и фен на Япония. Далечни са ми, за разлика от китайци и корейци. Grinning
Разбира се, изгледах всичко което ми се стори интересно с него, но после открих китайските вуксии и доста време не бях гледала корейско.
Сега редувам.
И аз не харесвам озвучаване, искам да чувам гласа на актьорите/дубльорите - китайците малко прекаляват с този стремеж към изпипване на всеки детайл.

# 25
  • Мнения: 36 197
И аз го следих този сериал с Гакт по Он еър, всъщност харесвам самурайските сериали, но при тях героите много мрат. Аз пък харесвам японците и корейците повече от китайците (не обичам много империите - затова и американците не са ми симпатични).

# 26
  • България
  • Мнения: 6 173
Политиката не ме интересува, монархии, империи, републики, все тая. Борбата е за власт и пари.
Интересни са ми хората.
Ето, например, Faith (2012).
Започнат ли да наблягат на политическите интриги, започва да ми доскучава.
Но започне ли приключение, веднага се събуждам.
Предпочитам героите да са така:

# 27
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
Здравейте! Приемате ли нови попълнения?
Аз попаднах в азиатските сериали някъде преди около 2 години, когато между другото хвърлях по едно око, докато щерката гледаше Meteor Garden (от 2018та). После тя ме нави да изгледме заедно My First First Love, после загледахме Hwarang... и окончателно се предадох Blush

Оттогава насам гледам основно корейски сериали, като залитам към розово-романтичните и фантастично-фантасмагоричните, с по някой исторически и докторски помежду им. Китайски гледам доста по-малко и основно героично-фентъзи или геймърски.
Това е списъкът ми със сериалите, ако на някой му е интересно: https://mydramalist.com/dramalist/8637429
В момента гледам You're My Spring, Hometown Cha-Cha-Cha и V.I.P от корейските, и един забавен китайски в обедната почивка, Your Highness.

Любимите ми сериали до момента са: Hospital Playlist (сезон 1 и 2), Dr. Romantic (сезон 1 и 2) и Search WWW (всичките изгледани поне по 2 пъти).
За актьорите си имам класация "супер сладури" с 5 места, които са разпределени между: Yoo Yeon Seok (такова хлътване по актьор не съм имала, откакто преди повече от 35 години гледах Марк Хамил в ролята на Люк Скайуокър Wink ), Jung Il Woo, Yang Se Jong, Lee Jong Suk и Park Seo Joon, с първа резерва Jung Hae In.
Но вече обмислям да разширя класациято до 10 места и да направя отделна за китайските актьори Grinning

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 1 559
О, да, добре дошли са всички фенове Simple Smile Мечо Пух мъдро го е казал Колкото повече, толкова повече.
От изброените само Park Seo Joon харесвам много. Беше страхотен в Какво не е наред със секретар Ким Simple Smile
А Jung Il-woo ми е познат от Moon embracing the sun. Другите не съм ги гледала.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 07:37 от Olia T

# 29
  • Мнения: 36 197
Започнах за инспектора, но с някакви много гадни субтитри, които се разминават с образа. В Гугъл видях, че това май е втори сезон? Първият е бил с друг сюжет, но пак се казва Таен кралски инспектор.

Актьорите в главни роли са симпатични, но в масовката забелязвам прекалено много смущаващо грозни хора.

Общи условия

Активация на акаунт