МАРТ все още далече, маминка усеща своето човече

  • 12 194
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 419
За Фетата да се обадя, някой я беше сравнил с тази чужбинската - различни са   Peace Българската Фета е наистина като крема сирене (както по-рано го сравниха) - по мазно и не е пореесто като нормалното си сирене.

# 16
  • Мнения: 140
zayo:Съжалявам,ако аз съм те засегнала,грешно съм разбрала поста ти.Извинявам се горещо.Обещавам че повече няма да се повтори.Дано да не си ми се обидила... Weary

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние вкъщи сме брати и сестра и мама е доволна от това , че има 2 различни дечица. Но каквото даде Господ, нали така.

Мен пък ме дразнят коментарите на околните като разберат , че скоро ще влизам в 6 месец - мале, ама то не ти личи, много ти е малък корема и т. н.

Много се дразня , ама изкуствено ли да го надувам, като не ще да се надува - да дебелея . Но не разбирайте, че не ям, напротив, какво да направя като не ми расте много пустия корем.  Confused

# 18
  • Мнения: 1 232
Ние вкъщи сме брати и сестра и мама е доволна от това , че има 2 различни дечица. Но каквото даде Господ, нали така.

Мен пък ме дразнят коментарите на околните като разберат , че скоро ще влизам в 6 месец - мале, ама то не ти личи, много ти е малък корема и т. н.

Много се дразня , ама изкуствено ли да го надувам, като не ще да се надува - да дебелея . Но не разбирайте, че не ям, напротив, какво да направя като не ми расте много пустия корем.  Confused
а дени то тук не пита на кой колко да му е голям корема,аз с Вики нямах голям корем сега имам чуството,че ми е по-голям и кво да направя че не искам голям корем да си го гълтам ли hahaha hahaha,бе не ти трябва радвай се като гледам Светлана от ББ,ми тя роди и виж корема и седи все едно е в7 месец,как се прибира туй чудо после,така че се радвай,че не ти е голям корема,ама едно изречени е стана мани hahaha

# 19
  • Мнения: 57
дени_к , за корема и аз да вметна, че моят не е много голям, а последният месец като почнах да си хапвам шоколад сигурно съм качила 3-4 кила, ама на други места. По едно време се притеснявах, ама лекарят като казва, че бебето даже си е надхвърлило седмиците, спрях да му мисля много. Чудя се къде се побира Simple Smile , ама какво да се прави ген или пък казват , че пола има знаение колко ще наддадеш и как.

А относно момиче или момче всичко е до настройка и възпитание. Кой с каквото е свикнал отва приема за по-лесно и по-добро. За мен наи-важно е да е живо и здраво и определено бих искала и момче и момиче. Simple Smile

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
момичета , пожелавам ви много хубави дни - макар и студени. Аз ще се включа чак в четвъртък- до тогава съм командировка в София. Не ми се ходи много, ама няма как.

# 21
  • Мнения: 1 232
и да се пазиш Heart Eyes

# 22
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Много се дразня , ама изкуствено ли да го надувам, като не ще да се надува - да дебелея . Но не разбирайте, че не ям, напротив, какво да направя като не ми расте много пустия корем.  Confused
А мен като ме видят с тоз корем и как съм наляла и почват да ми разправят, че колко съм щяла да кача, как щяло да ми бъде тежко доизносването, после свалянето. Какво да направя, че стоя на границата с гладното, а вчера като ме качи док на кантара и щях да припадна. Вече съм 9 кг отгоре, а на гъз не съм мръднала общо взето, или само мъничко, къде са всичките тези килограми и като си представя, че има още толкова време. Ама здраве да е.

# 23
  • Мнения: 140
Ама то ни така,ни онака.С корем-лошо,щели сме да напълнеем много през последните месеци.Без корем-малии,това детенце с какво сме го хранели,като недоносено щяло да се роди.Да луднеш.Аз лично се радвам че коремчето ми не е много голямо,пък кой каквото ще да ми говори.А пък и да стане много голямо-какво-да не ям изобщо ли?!

deni_k :Да се пазиш,мила и да се обличаш топло,че навън белите мечки се карат с пингвините за по-голям периметър.

# 24
  • Мнения: 416
Мен пък някои ме съжаляват, че ще имам второ момче  Laughing. Аз пък не искам момиче въобще. На мен ми се вижда ужасно по-труден животът на жените. В училище на момчетата им е по-лесно, по-лесно си намират работа, не са дискриминирани, получават по-високи заплати. Ние жените наистина сме по-силния пол, трябват ни двойно повече усилия за всичко, за да се доказваме, а в същото време си пилеем времето за глупости. Та от тази гледна точка винаги съм искала момче, сега като знам, че и второто ще е такова, съм ужасно щастлива.

Наистина е въпрос на възпитание как ще се грижат децата към родителите си. Но аз никога не съм си мечтаела да имам дъщеря, която да ми шета или да бъде мамина отмяна, интересува ме моите синове да станат големи хора. Никога не са ме привличали и панделки и розови дрешки.
Малкият го обожавам, знам, че ако имам момиче, колкото и да го обичам, няма да мога да изпитам това обожание. Може би е нещото, което изпитват бащите към дъщерите си.
Освен това ще се чувствам много специална в семейство с трима мъже.

Иначе определено смятам, че за децата е много по-добре да бъдат от един пол, аз съм израстнала с две сестри, които са ми много добри приятелки.

# 25
  • Мнения: 376
Мини , всичките ти покупки са супер.
Раницата е супер удобна и практична , нашата буквално я скъсахме от носене.
Добре дошли на всички нови мами , желая им попътен вятър !!! Simple Smile
Е не се изказваите така за момчетата де , аз като ще имам две да зема да се гътна ли ???   Според мен всичко си зависи от човека от възпитанието и други неща . Това , че са момичета ( не визирам никои конкретно ) не значи че ще стои до мама и ще и държи ръчичката.  Без лоши чувства казвам тези думи , нека няма обидени .

# 26
  • Мнения: 319
Здравейте и от мен Flutter
Аз много много не пиша, защото часовата ни разлика е доста голяма, и ако през целия ден сте обсъждали нещо, по което мога да се включа, то когато съм на линия, темата е вече изчерпана или прекъсната от друга Tired

Ама за фетата не мога да се сдържа. Затова ще ви кажа, че това, че не е полезно да се яде фета, го е измислил българин. И то по простата причина, че в БГ фетата била по-мека, подобна на Дунавия, или нещо такова. Тук, в Канада, фета е името на почти всяко сирене. Т.е. има гръцка фета, македонска фета, канадска фета, а българското саламурено сирене се нарича българска фета. И тук примерно фетата съвсем не е задължително да е мека. Канадската фета примерно е твърда като тебешир. Тъй че аз какво да ям и какво не? Не мога да се лиша от сиренце, обожавам го. Сега съм наблегнала на българско овче сиренце, ям всеки ден. Някой май беше споменал, че не било полезно овчето, ама кво да направя, като ми се яде newsm78

За дрешките на бебо: аз още нищо не съм купувала, и не от суеверие, а по-скоро чакам да ми кажат какъв пол ще е, че да знам на кои цветове да наблегна Thinking

За бъдещия татко: много е заинтересуван, чак да не повярваш bowuu От време на време му чета от постингите тук, за някой статии от интернет сам проявява интерес да му ги чета. Чете от книгата ми онзи ден, интересно му е и от списания да му чета. И преди да забременея беше така. Беше сякаш по-наясно от мен какви са първите признаци на бременност. И от време на време подмяташе, дали не ми придърпва десния яйчник Joy И вярвам, че и като се роди бебо ще бъде толкова загрижен, даже може би повече  bouquet

Стана доста дълго, ама не мога да ви насмогна, много активни сте последните дни Simple Smile

# 27
  • Мнения: 140
Ох,аз искам само бебко да е живинко и здравинко,пола за сега не ме вълнува особено.Е,да-не харесвам розовия цвят,панделките и куклите,но ако имаме сладуранка-ще се радва също толкова много...

Ох,аз съм на друга вълна днес.Цял ден съм си самичка,половинката е на работа,даже и за през нощта и ми е толкова самотно че направо място не мога да си намеря.А като се има и в предвид че още много такива вечери ще има,ми се плаче. smile3518

# 28
  • Мнения: 907
Миранда, освен да почнеш да си каниш гости когато половинката е на работа през нощта Wink Моят мъж не работи през нощта, но понякога работи до много късно, а отвреме-навреме ходи и командировки, та знам колко е самотно, особено когато си в носталгично настроение. За щастие май откакто съм бременна не му се е налагало да пътува.
Вие да не би всички да сте отишли да купонясвате в петък вечер Simple Smile Вече няколко часа - никакъв постинг. Аз днес ходих да си купя панталон, че вече нямам какво да нося. Та освен дънките, които си взех, си купих и една рокля. Все още не съм започнала да пазарувам за бебето, но за сметка на това за себе си пазарувам както никога преди  Blush Стигнах до извода, че страдам от неизвестен досега синдром на бременността  Sunglasses Та да споделя впечатленията си от магазините, които посетих. Дънките си ги купих от МАМИ на ул. "Кн. Борис". За втори път влизам в магазина (първия само разглеждах) и си затвърждавам доброто мнение за него. Освен че има доста разнообразни и интересни неща, включително ""глезотийки", т.е. по-нестандартни дрехи, момичето в магазина е много мило и любезно. След като си избрах дънките (само те ми станаха от всички панталони, от другите нямаше толкова малки номера) ми донесе да пробвам още 3-4 неща, кото знаеше, че няма да купя, просто да се ориентирам съответната кройка как стои и т.н. Освен това корекцииите са безплатни. Абе много приятен магазин, препоръчвам на всички мами от София да го посетят.
Роклята си я купих от магазина "Блага Благоева" на "Пиротска". Тя по принцип не е специално за бременни, но е подходяща - преплаща се и се връзва, т.е. можеш да си я нагаждаш според порасналия корем. Та понеже мернах там един панталон за бременни и попитах дали по принцип шият. Та се оказа, че не шият специално за бременни, но всеки един от панталоните им може да бъде преправен на такъв за бременни - просто отпред вместо цип, копчета и т.н. се слага ластична платка. Доколкото си спомням тазикорекция също беше безплатна.
Това е от мен Simple Smile Лека нощ на всички и ви желая много хубав уикенд  newsm10

# 29
  • Мнения: 924
Честита ни нова темичка  Hug Толкова много сте писали днес, че не мога да ви изчета  Shocked

Манго
Честито ти  stork-girl Да порасне хубава, послушна млада дама  Wink
Witchie Добре дошла в отбора Hug
mini_79 Много сладки неща си накупила за бебето. Малката кутийка с мостри е много удобна за носене на мокри кърпички на разходка, непременно я пази  Wink
Аз много се ядосвах на дрехите, които бях купила от БГ 1я път. Уж един и същ размер, а всички разли4но големи... Имах и 2 комплекта за изписване и 2та бяха големи за Алек. А той се роди 3,600...
zayo Защо да го сваляш? Нещата ти нямаха ли откопчаване отдолу? Аз също, както вече казах този път смятам да купувам само бодита и гащеризони с предно закопчаване (освен ако не се влюбя в нещо, де). На всеки различно му е удобно явно. Аз ританки и блузка не слагах почти, защото не ми харесваше да му е голо кръсчето или пък да е опасано до уши.
Киселините не отшумяват, а се засилват обикновено. Не искам да плаша никого, но ако бебето е с коса 8-9месец киселините са многооо силни.
Deina Разбира се, че ще отидеш. Аз също планувам за Нова Година да ходим някъде на планина. А Януари да летим до Щатите пак. Ако се чувстваш добре изобщо не се притеснявай!

Това е от мен. Приятен уикенд на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт