Алкохолизъм и семейство.....???

  • 21 828
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Мили дами,
Има ли някоя с по-дългогодишен опит в съжителството с алкохолик....над 10-20години?
Има ли начин  да се промени ? Медикаменти, билки....нещо?
Какъв  е финалът на такова семейство..?
Благодаря ви !

# 1
  • Мнения: 3 031
Медикаменти, билки....нещо?
Желание от негова страна да се справи с проблема?

# 2
  • Мнения: 39
Уж има...до третия ден, после наново....

# 3
  • Мнения: 21 507
  Зависи от алкохолика. Имам близка, която повече от 30 години съжителства с алкохолик. През определени периоди изпада в някакви запои, в които е неадекватен и нефункционален. През другите са си семейство. Човека е преподавател и има работно време, което някак съвместява със заболяването си, защото това си е заболяване.

 Ако някой тепърва ще свива семейство с алкохолик, бих го посъветвала да не го прави.

# 4
  • Мнения: 46 536
Има ли желание да посети специалист?
Сигурно ли е, че става дума за алкохолизъм?

# 5
  • Мнения: 39
10-12л.бира за един ден....
Не знам, но за мен си е чист алкохолизъм....
Отказва да ходи по лекари....

# 6
  • Мнения: X
Баща - също като в твоя случай - през последните 10 години над 10 бири дневно, преди това - ежедневно 200-300 гр. ракия с чести залитания над литъра.
Според мене няма надежда.
Животът на всички ни беше ад. Израснахме със запоите му, майка ми - не ми се мисли. Може и затова вече да я чака трета операция от рак.
Ако е в началото на семейния ви живот, пък и по-натам, няма нито една разумна причина да не го зарежеш.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 13:32 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 39
Той на каква възраст започна да пие? Имаше ли причина, или просто така.....

# 8
  • Мнения: 46 536
Това е огромно количество, направо ми е невероятно, че човек може да приеме толкова и черният му дроб да го преработи.
Щом отказва да ходи по лекари не мисля, че има надежда.
Работи ли? При такова количество предполагам пие цял ден. Ако работата го предразполага, може би смяната ще помогне...

# 9
  • Мнения: 39
За работене-работи, но вечер, след 17.30ч.започва и  пие по 4-6л. а в почивните дни от обяд по 10л.......Гадна работа....

# 10
  • Мнения: 46 536
Склонен ли е на някакви съвместни занимания - разходки, спорт, кино?
В почивните дни екскурзии до близки места.
Шофира ли, когато пие?

# 11
  • Мнения: 3 031
Деца имате ли? Като се напие какъв става? И той самият признава ли, че има проблем?

За съжаление не съм виждала добър изход от ситуацията. Двама души от роднините ми са алкохолици. Единият съвсем затъна, спря да ходи и на работа. Другият работи, но като се запие, става ад за околните. Браковете и на двамата се разпаднаха.

# 12
  • Мнения: 39
Да се спасявам овреме, значи....  Thinking Thinking

# 13
  • Мнения: X
Баща ми е алкохолик, доказан, диагностициран. При истинските алкохолици след дългогодишни злоупотреби се стига до състояние, в което наистина не могат без алкохол. Редуват се периоди - месеци без капка, но глътнат ли една глътка - край, започват запои с по над литър алкохол на ден, човекът само лежи и пие, не яде, не става от леглото, не се къпе, и разбира се не ходи на работа. В острия период на запой е опасно да му се отнеме всичкия алкохол изведнъж, защото изпада в делириум и може да умре. Дава се по малко на равни интервали, като количеството се намалява постепенно до излизане от острата фаза. Друг вариант е прием в психиатрия, където ги упояват и връзват, защото често се случва пациент в делириум или пред делириум да буйства и да опитва да наранява. След като се съвземе човекът, следва период на непиене...до следващият път.
Споделям това, което съм виждала с очите си, вероятно не при всички е така.
Има разлика между пияница и алкохолик. Мисля, но не съм съвсем убедена, че при пияниците зависимостта е на психическа основа, а при алкохолиците и на физическа основа, освен психическата зависимост.
Познавам пияници, които вечер пият половин литър, на другия ден са ок за работа. В този смисъл са по-добре от алкохолиците, но не бих градила връзка с такъв човек.

# 14
  • Мнения: 2 222
За нищо на света не бих градила връзка с такъв човек, но това съм аз. Мисълта децата ми да гледат как някой се налива ми е ужасяваща. То не че и аз бих го изтърпяла. Животът има достатъчно трудности и без да трябва да спасяваме някого от пиенето.

Общи условия

Активация на акаунт