Тандем - от поколение на поколение

  • 6 717
  • 329
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 615
Коледа през моето детство беше винаги страхотна. Събирахме се цялото семейство на село при баба и дядо. Те отглеждаха домашни животни и винаги имахме прясно месо на трапезата си.Баба правеше такива питки, че никога не мога да забравя вкуса им 😊. Беше много весело и забавно да сме цялото семейство събрани в голямата селска къща. Сега за съжаление все работим по празниците и някак не се получава домашния уют от едно време.

# 31
  • Мнения: 529
Всички коледни традиции, които спазвам и до днес съм научила от моето семейство. Цялото голямо семейство се събирахме на село в къщата та баба и дядо и там се посрещаше Коледа. Приготвяха се постни гозби, месеше се погача, украсяваше се къщата и трапезата, децата получавахме подаръци.   

# 32
  • Мнения: 886
Много ясно си спомням Коледата от детството. Вълшебство както и сега. Събираме се близките, цял ден се приготвят магически гозби Heart много игра в снега,правене на Снежен човек, украсяване със стъклени играчки и гирлянди.

# 33
  • Мнения: 229
Имаше портокали, салам и много добро настроение! Simple Smile

# 34
  • Мнения: 200
Коледните празници минаваха в игри и забавления с най-близките ми роднини, с аромат на тиквеник, който и до ден днешен си спомням. А кулминацията беше кашон с банани и кашон с мандарини Simple Smile Ех, върнахте ме в детството

# 35
  • Благоевград
  • Мнения: 512
Спомням си коледните празници много ясно. Коледа винаги прекарвахме у дома, а Нова година със семейни приятели. На Коледа мама правеше невероятни сладки с локум, а аз и сестра ми й помагахме. Приготвяше невероятни вкусотии. Със сестра ми си играехме с получените подаръци, и гледахме детски филмчета. Всичко бе по-спокойно и топло. Липсват ми тези дни.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 291
Събирахме се цялото семейство на отрупана трапеза, с нетърпение децата чакахме моментът за отваряне на подаръците. Мили спомени Simple Smile

# 37
  • Мнения: 464
Събирахме се цялото семейства вкъщи. Децата заедно окрасявахме елхата, която беше естествена... Много се радвахме и чакахме с нетърпение подаръците за Новата Година от Дядо Мраз. Мама и баба се грижата за традиционната трапеза за Бъдни вечер и Коледа. Това бяха много ценни мигове, прекарани с любимите хора.....

# 38
  • Мнения: 320
Събирахме се цялото семейство и всички помагаха с готвенето. Подаръците се отваряха в 00:00 между 24-ти и 25-ти, защото винаги сме били нетърпеливи да ги отворим. BlushHug

# 39
  • Мнения: 554
Събирахме се цялото семейство, с братовчедите играехме край елхата, родителите си разказваха смешни истории край масата. Хапвахме любими гозби, а в края на вечерта получавахме подаръците.

# 40
  • Мнения: 6 281
Тогава празнувахме Нова година като по-важен празник, Коледа беше леко изместена заради режима..
Но си спомням с умиление елхата, за която имахме електрическа въртяща поставка в която включвахме цветни лампички, купени от ссср(тогава). Беше неземно 😍 и как Дядо Мраз ми донесе количка за кукли 😍 ех!

# 41
  • Мнения: 1 160
Коледата в моето детство не се различава много от сега. Събираме се около трапезата. При нас не са 7 пости ястия. Винаги са 7 постни гарнитури и пълнено пиле или кокошка Grinning Разликата е тази, че когато бабите ми и дядовците бяха още сред нас си ходихме на село. Било то на дена на Коледа или ден след това, винаги ходихме. Това ми липсва.

# 42
  • София
  • Мнения: 10 851
Когато бях малка Коледа не се празнуваше официално, всичко се приготвяше за Нова година. Но пък беше толкова истинско! Вкъщи влизаше истинска елха, която се украсяваше със стъклени играчки (имам още няколко останали от тях), украсяваше се с елхови клонки и ароматът им се разнасяше навсякъде! Майка ми и баба ми приготвяха всякакви вкусотии за трапезата: питка, баница, тиквеник, сарми, пълнени чушки, пържоли, салати. На масата имаше банани и портокали - цяло събитие! А ние децата тръпнехме в очакване да видим какво ни оставил под елхата Дядо Мраз!

# 43
  • Мнения: 2 682
Ох, много хубаво минаваха! Освен събирането на цялото семейство край трапезата, винаги ги свързвам в така наречените "коледни" аромати - канела, мандарини, портокали...то за 90-те години си беше класика. А като бях по-малка и имаше към плодовете и шоколадов дядо Коледа, вече беше върхът на щастието.

# 44
  • София
  • Мнения: 16 022
В детството ми Коледа не беше така популярна. Беше си обикновен работен ден.  Наблягаше се на Новата година.
Но ние си празнувахме на 25.12 - имен ден на баща ми. Обикновенно гостите се канеха вечер в  удобен за всички ресторант. Имаше доста мезета - луканки, филета и подобни.

Общи условия

Активация на акаунт