Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 25

  • 34 648
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 6 258
Mollica, може ли да споделиш коя е фирмата?

# 691
  • Мнения: 123
Mollica, може ли да споделиш коя е фирмата?
.

  Не знам как се казва фирмата на човека, аз имам сключен договор с него като с физическо лице. За Варна става въпрос. Ако ти представлява интерес, ще ти дам контакт с него - много е свестен.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 6 258
За съжаление се замислям и търся отзиви за подобни фирми в София. Но благодаря.

# 693
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Всъщност,  какво се случва с наемите?
Има ли търсене(София-Люлин) ?
Какво качество търсят?
Имах много отговорен наемател , но напусна.
Сега като прегледах обявите...и като знам какво остава след тях се чудя на какво да залажа.
Комфорт или по празно...?

# 694
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте, заради войната в Украйна, много бежанци искат да наемат жилища в различни части на България, повечето от тях, обаче искат за три, четири месеца. Тук е единият проблем, че е твърде краткосрочно.
Другият проблем е по-скоро юридически.
Повечето нямат статут на бежанци, и са ограничени за пребиваване в страна членка от ЕС до 90 дни, като туристи.
Тези със статут на бежанци, ако изпаднат в затруднено положение, по въпроса със финансите, едва ли може да ги накараш да освободят имота ти лесно, изобщо има ли нещо по-специално в законодателството по отношение на бежански статут?
Ще е интересно да обсъдим темата, защо съм сигурен, че много хора се колебаят или пък директно отказват да пускат такива наематели в имотите си.
И също ще е добре да се обсъди, дали стандартните ни договори за наемане на имот важат за тези хора,  със статут на бежанци и когато не са с такъв статут. Също е важно да се помисли и за случаите, когато е сключен договор с бежанец, който към момента не е бил със статут, а го е получил в последствие.
Изобщо въпросите са много и ще е важно, ако има юристи тук да изкажат становище по въпроса.
Поздрави!

# 695
  • Мнения: 2 912
Пусни ги безплатно, бъди солидарен, иначв ще те нарекат путинист. А може като хотелиерите, поемаш масрафа и муфтиш държавата. Все пак един бежанец взима по 40лв на ден, колкото едно българче за 30 дена. Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 68
Пусни ги безплатно, бъди солидарен, иначв ще те нарекат путинист. А може като хотелиерите, поемаш масрафа и муфтиш държавата. Все пак един бежанец взима по 40лв на ден, колкото едно българче за 30 дена. Simple Smile

Да, относно заклеймяването като "Путинис", съм наясно следя няколко теми по въпроса, само че и при Путин не е безплатно, а относно детските, моето дете не ги получава, защото държавата е решила, че то няма нужда от тях, а и по добре, че ако трябваше да сме на този безумно и неадекватно нисък праг на доходи, тези 40лв., нямаше променят нищо. Но, да! Въпросът за детските е принципен и децата не трябва да се делят, не и по този критерий!
По въпроса с Украинците, има много, които въпреки солидарността и безвъзмездната помощ от много хора, все пак искат да наемат, та въпроса ми е какви са рисковете?

# 697
  • Мнения: 9 043
рисковете са  да не можеш да ги изгониш...

# 698
  • София
  • Мнения: 68
рисковете са  да не можеш да ги изгониш...

Да! Това е основният проблем. Има ли юридическа защита, за наемодателите, която да се впише предварително в договора?
Друг вариант е дали има нещо като застраховка за такива ситуации?
Също така, ако се отдава, чрез фирма за управление на имоти, дали е по-сигурно, конкретно в този случай?

# 699
  • Мнения: 2 912
Има риск, има и социален риск ако тръгнеш даги гониш ще бъдеш публично порицана и оплюта. Не се бъзикам, хората могат да бъдат много поляризирани и безмилостни. 

И между другото, честито обедняване. Байдън наложи ембарго, европа се отказва от 2/3 от вноса от Русия. Путин забрани износ на неенергийни суровини до 31 дек. Това означава, че тази година Украйна може и да не произвежда пшеница (дано са я засяли есента а не сеят на пролет). Очаквам бензин 4-5лв. Отделно се оказва че редица европейски банки до 15 дни ще обяват големи загуби защото са раздавали огромно количество кредити обезпечени с украйнски и руски активи, които вече са с нулева стойност или са иззети от държавни институции.

# 700
  • Мнения: 69 354
Не бих си слагала таралеж в гащите аз.
Сметките кой ще ги плаща..те си вървят?
Защита нямаш. Какво и да пишеш в договора, не ти помага...

# 701
  • Мнения: 25 922
Имам две свободни жилища, но на украинци не бих ги дала.
Не се знае как ще се развие войната, може да останат на отглеждане у нас за дълго.
И каква работа ще работят у нас, то за българите е трудно.
Не. Пас съм. Както искат да ме наричат.

# 702
  • Мнения: 3 475
Похвалвам се, че днес отдадохме апартамента. Предишният наемател (този с предплатените наеми) се изнесе на 24.01. Следващата седмица семейство го нае за 2 нощувки. И днес подписахме. Дано тези наематели се задържат.

На украинци не бих отдала. Който както иска да ме нарича.

# 703
  • Мнения: 2 912
Интересно дали руски имоти ще се дават на улраймци по морето Grinning

# 704
  • София
  • Мнения: 68
Интересно дали руски имоти ще се дават на улраймци по морето Grinning

Знам за такива случай, реално руснаци и украинци не се мразят.
Включих се в една ФБ група за подпомагане на бежанците от Украйна и следя, без да се включвам.
Лично аз също не бих рискувал да дам апартамент под наем на бежанци.

Общи условия

Активация на акаунт