91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 51 882
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Къде го пише това за конфликта на интереси?

Виж в Закон за народната просвета, че от телефона и в движение ми е трудно. Подписваме декларация всяка година, а аз и специално питах - нямам право са давам уроци на което и да е дете от училището, дори и да не му преподавам аз. Може и да има нарушения, но е на риск.
Законът за народната просвета отдавна е отменен, но това не пречи в правилниците на много училища да присъстват текстове, съгласно които "Конфликт на интереси"  е налице, когато образователните услуги срещу заплащане се предоставят на ученици, които се обучават в училището, в което учителят преподава...
Актуалният ЗПУО казва:
Скрит текст:
Чл. 220. (1) Освен в случаите, определени в този закон, педагогически специалист не може да извършва срещу заплащане обучение или подкрепа по смисъла на чл. 178, ал. 1, т. 2 - 7 и 14 и чл. 187, ал. 1, т. 2 и 4 на деца и ученици, с които работи в детската градина или в училището, ако това заплащане е от името и за сметка на децата и учениците, включително със средства от училищното настоятелство.
(2) Педагогически специалист няма право да участва при изготвяне и оценяване на изпитни материали и да извършва проверка и оценка на изпитни работи, ако е подготвял ученици за явяването им на съответния изпит срещу заплащане, ако това заплащане е от името и за сметка на децата и учениците.
(3) В едномесечен срок от началото на всяка учебна година педагогическият специалист подава пред работодателя си писмена декларация относно обстоятелството дали срещу заплащане от името и за сметка на децата и учениците през предходната учебна година е извършвал обучение или подкрепа по смисъла чл. 178, ал. 1, т. 2 - 7 и 14 и чл. 187, ал. 1, т. 2 и 4 на деца и ученици и че това не са били деца и ученици, с които педагогическият специалист е работил в детската градина или училището в същия период.
(4) Преди включването в дейности по ал. 2 педагогическият специалист подава декларация, че не е подготвял ученици за явяването им на съответния изпит срещу заплащане от тях или от родителите им.

# 196
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Много ви благодаря, мили дами!
Предадох информацията и ще питам, когато жената реши какво да прадприеме!
Безценни сте! Flowers Rose

# 197
  • Мнения: 440
Здравейте, правилно ли съм разбрала, че НЕГ вече си има електронен дневник?Някой знае ли нещо по въпроса?

# 198
  • София
  • Мнения: 375
Да, имат, като официално трябва да започне да се ползва от втори срок.
Дано се случи Grinning

# 199
  • София
  • Мнения: 18 113
Здравейте, правилно ли съм разбрала, че НЕГ вече си има електронен дневник?Някой знае ли нещо по въпроса?
OMG....Laughing

# 200
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Не мога да повярвам !!!

# 201
  • Мнения: 440
Не мога да повярвам !!!
Хаххаа
Аз се запасих и за догодина с хартиен, че есента едвам намерих в книжарниците Satisfied навсякъде ме гледаха, като невменяема.

# 202
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Доста болни. Детето сподели,че в нашия клас били 5 положителните. Но понеже събота и неделя не били на училище, засега класът не се карантинирал.
В съседната паралелка -3 болни.
Не знам как ще добутат до края на срок. Че класни тепърва трябва да се правят.

# 203
  • София
  • Мнения: 607
Доста болни. Детето сподели,че в нашия клас били 5 положителните. Но понеже събота и неделя не били на училище, засега класът не се карантинирал.
В съседната паралелка -3 болни.
Не знам как ще добутат до края на срок. Че класни тепърва трябва да се правят.
Класът на сина ми са от миналата седмица в карантина. Каза ми, че само един 11-ти клас бил на училище. Дано деца и родители да сме здрави Hands Pray

# 204
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Да оздравяват бързо децата.
Да, май нашият клас е присъственият.

# 205
  • Мнения: 1 168
И в нашият клас 6 болни и няма карантина...втрещена съм.

# 206
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
И класът на моя синковец е карантиниран... дано скоро мине, че е много куцо това "учене". Добре поне, че е в големия студ.
Че и вканция се планира, за капак на всичко...
Но за ел. дневник и аз разбрх, ха дано!

# 207
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Има условия за карантинирането, които явно не са изпълнени, затова са присъствено. И добре, че е така, защото иначе децата ще са си само в карантина онлайн.

# 208
  • Мнения: 10 691
Здравейте, правилно ли съм разбрала, че НЕГ вече си има електронен дневник?Някой знае ли нещо по въпроса?
OMG....Laughing
Русалке, най-доброто тепърва предстои! Ще видиш, че ще съборим Свещената крава...

# 209
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Проблемът със заразяването ,за мен , е свързан с факта, че не се тестват ваксинираните. Убедена съм, че в нашия клас в момента има положителни ваксинирани, които са на училище. Имали леки симптоми и разнасят ли, разнасят.
Така е и в цялото общество. Хем се признава, че ваксинираните се заразяват, хем ги пускат навсякъде без тест и само с показване на сертификат.  Тогава как да спрем заразяването?

Общи условия

Активация на акаунт