91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 51 932
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 18 160
И едно цитатче за  отричащите наличието на по-строги правила за проветряване  в Германия, при това към 09.2021, миналата година бяха още по-строги,  сегашни 5 срещу тогавашни 10 минути в някои провинции.

Da die allermeisten Schulen in Deutschland keine zentralen Lüftungsanlagen haben(сякаш нашите имат), ist das Lüften über die Fenster die beste und oft die einzige Möglichkeit, frische Luft ins Klassenzimmer zu bekommen.


Um sich vor infektiösen Partikeln zu schützen, sollte pro Stunde ein dreifacher Luftwechsel erfolgen. Das bedeutet, dass die Raumluft dreimal pro Stunde komplett gegen Frischluft von außen ausgetauscht wird.

По-надолу в регламента е упоменато, че най-ефикасно е  проветряването при съществена амплитуда  на темепратурите вътре и вън, тоест точно през зимата, и се препоръчва всяко проветряване от тези 3 на брой  в рамките на часа да трае  около 3-5 мин.  Така едно дете, седящо  непосредствено до отворения прозорец за разлика от друго в колоната до коридора, ще е пак изложено на директния студ  през значителна част от часа... неговите оплаквания кой ще ги отрази? Това, SirlyK, не е проветряване баш, нали  (поне не и такова, каквото се коментира тук за между часовете само) и човек въобще даже не следва да живее в Германия, че да го установи...Това по повод репликата кой какво знаел във форума за  проветряването в Германия  по време на короната. Пак казвам, не поддържам идеята , че това действие  на някои учители е правилно, а че  практиката да държат  дълго отоворено се копира автоматично от другаде, където си е напълно регламентирана, както се вижда - нищо, че някои твърдят противното Wink...И че трябва да бъдат помолени поне да редуцират периодите на пълно отваряне И по време на часа.

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 12:33 от пенсионирана русалка

# 181
  • София
  • Мнения: 3 096
Ако се проветряваше само в междучасието, нямаше да питам тук за други мнения.
Ако ставаше въпрос само за един учител, бил той и немец, също щях да пропусна да повдигна въпроса.

Беше ми полезно да науча, че други родители също имат информация за тази практика, която твърдо не одобрявам, защото не считам, че училището е място за моржуване.

# 182
  • София
  • Мнения: 18 160
Eiger, не ме разбра. не казвам, че се коментира като факт проветрявяне само  в междучасието ( то тогава никой не би се оплаквал), а идеята за такова проветряване като приемлива ( в псостовете си я застъпиха няколко форумки). И понеже дамата отричаше  в Германия да е така както написах в по-стар пост, просто й качих  цитат  от наредба. След което казах, че желаното  в коментарите тук проветряване само през междучасият хич не съвпада с идеята за проветряване на германците, която явно налагат и тук...И че всъщност съм била права в твърдението си, както и Емиа... И затова неслучайно в последното си изречение сложих голямо "И", тоест да  се говори с тяхс мирно и кротко  поне за скъсяване на периодите на проветряване И през часовете.

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 19:46 от пенсионирана русалка

# 183
  • София
  • Мнения: 1 557
Моето мислене е, че мястото на учениците е в училеще. Придвид застудяващото време, ще си сменя мисленето и ще помоля ученикът отново да е вкъщи.

# 184
  • Мнения: 502
Нашият клас днес си направиха коледно тържество в училище. Първи ден присъствен след карантина на класа и последен преди ваканцията, ударили са го на купон. Музика, домашни сладки, подаръци. Организира им го класната. Страхотна е, а те не спират да мърморят Simple Smile. Пубертетът не прощава Joy. Синът ми каза, че са си изкарали супер.

# 185
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 341
И класът на щерката днес е изкарал деня в празник, черпене и подаръци. Децата са щастливи, че в този ден са заедно в училище, последният им такъв спомен е от 9 клас.

Пожелавам топло посрещане на празниците, здраве, обич и щастие във всичко домове! Christmas Tree Christmas TreeChristmas Tree

# 186
  • столицата
  • Мнения: 3 828
Нека магията на святата Коледна вечер влезе в домовете ни и ги озари със здраве, мир и благоденствие! Да си пожелаем и да помечтаем да бъдем малко по-добри, прощаващи, вярващи в себе си и другите! Светли празници, скъпи приятели!💖

# 187
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
Здравейте, мили дами!
Да ни е честита новата година! Да ни носи здраве, обич, разбирателство, и удовлетворение!
(и евентуално електронен днавник Laughing)

Моля за акъл! Дъщерята на моя приятелка е 9 клас в 73то, но не се справя нещо с немския и майка й й търси частен учител, който да й помага. Дали може да ми препоръчате такъв? Трябва да е онлайн, защото живеят далече.
Благодаря предварително!

# 188
  • столицата
  • Мнения: 3 828
Не ми се е налагало да ползвам, но евентуално може да се говори с някой от преподавателите на 8 клас.

# 189
  • Мнения: 91
Не зная за учители от 91 НЕГ , но мога да предоставя име на учител от 73-то, който дава частни уроци по немски.  Ако има интерес, ще пиша на лични.

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Не зная за учители от 91 НЕГ , но мога да предоставя име на учител от 73-то, който дава частни уроци по немски.  Ако има интерес, ще пиша на лични.

Учителят няма право да преподава на дете от същото училище - конфликт на интереси. Sad

# 191
  • Мнения: 10 738
Къде го пише това за конфликта на интереси?

# 192
  • София
  • Мнения: 5 169
Не зная за учители от 91 НЕГ , но мога да предоставя име на учител от 73-то, който дава частни уроци по немски.  Ако има интерес, ще пиша на лични.

Учителят няма право да преподава на дете от същото училище - конфликт на интереси. Sad
Няма право да дава уроци на ученик, на когото преподава.

# 193
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Къде го пише това за конфликта на интереси?

Виж в Закон за народната просвета, че от телефона и в движение ми е трудно. Подписваме декларация всяка година, а аз и специално питах - нямам право са давам уроци на което и да е дете от училището, дори и да не му преподавам аз. Може и да има нарушения, но е на риск.

# 194
  • Мнения: 10 738
Благодаря, ще погледна с интерес!

Общи условия

Активация на акаунт