Тема 6 - Февруарски мами 2022 г. 🎄❤

  • 25 492
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 283
Аз преди 2 часа видях, че имам нещо мокро по бельото, без миризма и без цвят. Викам си нищо, то течение ще е ама преди малко пак видях, че е леко мокро...чудя се да не са води...нямам болки, дискомфорт, нищо. Да ходя ли до болницата, чудя се още...
Аз имах подобно преди две седмици. Отидох на лекар бързо бързо и се оказа, че е течение просто. По време на бременността било нормално да е по обилно. От два дена мен пък ме наболява кръста от време на време и плъзва по гърба все едно ще ми идва всеки момент. А днес съм редовно на посещение в двете 00 по голяма необходимост и скоро четох, че в напреднала бременност можело да е симптом на предстоящо раждане (нещо от сорта, че организма сам се подготвяше) и ми минават някакви такива мисли, но гледам бързо да ги изпратя и да не се филмирам излишно.
Колкото до водите съм чувала, че е като напишкване, но без да можеш да го контролираш и дори ако е поетапно изтичане обикновено става подмокрянето при напъване т.е. ставане от легло, стол, смях и прочие.

# 691
  • Мнения: 985
Благодаря за успокоението. Няма да ходя сега, надявам се наистина да е течение, и друг път съм виждала такова на 1-2 пъти, но сега като наближава повече и се стресирвам повече...

# 692
  • Мнения: 1 825
Нина аз съм по назад от теб сега съм 29гс, ама онзи ден толкова мокро не си бях виждала бельото... и понякога и в чинията виждам и на салфетката, абе направо съм мокра както се казва... в началото се шашках ама питах и било нормално... и аз все се шашкам да не са води.. и хубаво го преглеждам Joy има мисля някакви реактиви в аптеката за тестване на води... но ако е малко не се шашкай следи се и прецени.

Последна редакция: чт, 16 дек 2021, 00:28 от Milena Stoyanova Ju 638393

# 693
  • Мнения: 376
За мен ще бъде трето секцио. От естествено раждане много повече ме е страх. Дори през главата не минава да пробвам естествено. Възхищавам се на всички решили да родят естествено и не се лигавят като мен. Срам ме е да напиша, че и кърменето ме ужасява. Не кърмих по медицински причини. Сега също няма до кърмя, но вярвам, че раждането и кърменето са най-естествените неща на света и пожелавам на всички да се справят.

# 694
  • Мнения: 187
И аз започнах вече да се тревожа, че може и да започна да раждам всеки момент.
Вечер контракциите стават на често, по много и започнах да ги усещам като леки менструални болки, а преди беше само стягане.
Като стане януари сигурно съвсем ще се паникьосам. 😁
Това с течението аз знам, че може да има някакво изтичане, но обикновенно е повече, ако са води.
Мен от раждане и секцио не ме е страх, но с кърменето също мисля, че не е моето. Ако мога ще родя естествено защото възстановяването е по-бързо не защото природата така ни е създала. Ако мога да кърмя сигурно ще е за 2-3 месеца макс. Но да не си правя планове от сега де може пък и да ми хареса.
Но ме побъркват жени кърмещи и раждали естествено, които си мислят, че са повече или са по-добри майки от другите които не го правят.

# 695
  • Мнения: 985
Фалшива тревога беше моето,спах си непробудно до преди малко, всичко е наред.
  Тези жени тип "щом не си родил естествено, значи не си родил" направо са ужас...Всеки си има разбиранията, ама що за закостенели виждания, уж съвременни жени пък ми разсъждават по комунистически.
Никой не знае какво ще му се случи, пък и да няма съществена причина за да не кърми една жена, тя сама си решава!

# 696
  • Мнения: 652
Тази тема като гледам доста бързо я отупахме - събуждам се и 3 нови страници Grinning
Иначе при мен последните 2 нощи положението с движенията на бебето е някакъв ужас - то е едно непрекъснато ритане, не знам какво става - до скоро си бяха само от време на време. Отделно имам леко разстройство и дооооста ме болят гърбът и кръстът, както обикновено при цикъл. Та при поредния опит да заспя тази нощ и аз почнах да мисля дали нещо не се подготвя да ражда тва тяло, въпреки че съм в 30 г.с. Сега докато си пия кафето ми е смешно, разбира се Grinning

# 697
  • Мнения: 1 037
Със сигурност нито естественото раждане, нито кърменето не е на всяка цена. За раждането - най-важното е да има здрави майка и бебе, за кърменето - бебето и на ам ще си порасне. Родителството е маратон, не се определя от раждане или хранене през първите месеци.
Но все пак, хубаво е да се пробва. Не е фатално, ако не стане, но пък може да се получи.
За раждането ме дразни, че често от лекарите се цитират "медицински" причини за секцио, които всъщност не са проблем. Обикновено увита пъпна връв не е проблем. Диоптър на очите не е проблем, освен ако няма съпътстващо нещо - високо вътреочно налягане, изтънена ретина и т.н. Приятелка роди секцио заради голямо бебе (уж над 4 кг, роди се 3). Друга е била спешно секцио заради бавно раждане (по 1 см на час, което е напълно нормално за първо раждане). Със сигурност в някои случаи правилно казват секцио. Чувала съм цифри, че към 20% от ражданията трябва да са секцио наистина. Но става като с лъжливото овчарче вече. Ок съм жената да си реши така да ражда. Тялото си е нейно, преценила си е полза/риск. Не съм съгласна да я притискат с неща, които по принцип не са проблем, но звучат страшно.
За кърменето - отново съм ок, ако жената си прецени така. Но физиологично само към 3% наистина не могат да кърмят. Много голям процент се саботират сами с  лоша организация, лоши съвети или нещо се паникьосват при някоя от неминуемите пречки. А в много болници (например моята) не дават адекватни съвети даже при най-често срещаните проблеми. Теорията наистина не е трудна. При трудно засукващо бебе пробваш 1, 2, 3... докато стане. При запушване на гърдите пробваш другия алгоритъм. При кърмаческа стачка (много често 2-3 месеца след раждане) пробваш третото. При ненаддаващо бебе първо проверяваш дали не можеш да оправиш кърменето, преди директно да препоръчаш спиране и минаване на ам. И т.н. Чувала съм една и съща жена да разправя "единия месец качи килограм и половина, педиатърът каза - много е, разреждай кърменето. Следващия месец качи 800г, същият педиатър каза - малко е, давай ам"

# 698
  • Мнения: 759
Аз пък минавам да се оплача от ужасни болки в срамната кост и в долната част на корема ме боли като мускулна треска, може би матката расте още. Обаче едва се местя в леглото и едва ходя и въобще всичко ми е трудно днес, така че се надявам да мине скоро. Сутринта като тръгнах да ставам и се чу едно ужасно изпукване от срамната ми кост, в същото време толкова боли като се местя, че си напрягам целия корем и той ме боли. Направо е ужасно, днес съм казала на мъжа, че никъде няма да ходя, а ще лежа и се надявам да мине малко. Бебето иначе е много активно, вчера преди да заспя все едно ми пипаше единия яйчник и от време на време ръчкаше нещо, което ме заболяваше. Позиционирало се беше отляво, а аз само наляво и по гръб мога да спя, на дясно ме боли по някаква причина, та имах чувството, че го смачквам, но те нали могат да се местят вътре, така че сигурно се пазят. И така, оплаках се.

Нали и аз имах притеснения, че може да ми изтичат води по малко, но си беше много воднисто бяло течение и постоянно ми мокреше гащите. Ако са спукани високо, тогава може да изтичат по малко. Обаче, ако течаха от толкова време, тогава със сигурност е щяла да стане инфекция и да станат зелени. Ако имате съмнения, следете движенията на бебето дали се променят и в болница винаги могат да проверят като занесете мокра превръзка, върху която капят един реактив и ако са води се променя цвета. Но ако са води, ще тече постоянно, ако е нещо еднократно и спира, тогава не се притеснявайте. Забелязах, че като изстина и съм била по-дълго навън на студа, тогава течението ми се втечнява така и вече не ме притеснява толкова.

# 699
  • Мнения: 217
Напълно подкрепям отговора на vesibu, и съм на същото мнение, прекалено мн причини се измислят за да се направи секцио.За всичките тези изброени причини секцио в чужбина няма да ви направят например.Но от друга страна разбирам и защо бременните в Бг се съгласяват, от страх и несигурност и когато лекар ти го каже и веднага отстъпват( но ги разбирам).Просто процента на раждане със секцио е много голям във България.На една позната в Бг още в 5 месец ѝ казаха така трябва.Младо, здраво момиче на 26г без проблеми.Никой лекар тук в 5ти месец няма дори да коментира начин на раждане, понеже това е адски рано за да се взима решение.Аз съм почти в 31 седмица и още и дума не сме обелили за раждането, за моя Аг е рано да се говори за това.Естествено когато бременността протича нормално.
За това подмокряне момичета, аз имам същото от известно време.В напреднали седмици може да се получи изпускане на урина( неволно).Поне при мен е така, просто не усещаш, бебето притиска и се получава.Не са води, не е течение, то по принцип и по-обилно течение има, но се получава и това изпускане на урина.

# 700
  • Мнения: 1 037
И последно по темата с кърменето - много лекарства всъщност са съвместими с кърмене или имат съвместима алтернатива. Но някои лекари се презастраховат и казват "сега с това няма да кърмиш докато го приемаш и още седмица". И то през това време детето си свиква на шише, а кърмата спира.
Понякога се налага. Както по-нагоре споменаха за аденом на хипофизата - щом трябва, ще го лекуват, здравето е по-важно. Но ако има начин да се лекува майката, а бебето да си суче, защо не.

# 701
  • Мнения: 985
Съгласна съм, че тук в България масово срещам жени, които са им казали секцио защото така...имам чувството, че масово се предлага това секцио не мога да разбера защо. Малко лекари ще пробват всичко за да е естествено и ако наистина не стане чак тогава ще режат. Аз лично, ако ми каже АГ трябва секцио ще се съглася, просто защото съм си паника и ми е за първи път, не съм запозната с тези неща и ще го послушам, не ме е страх от операцията. Но ще си имам и едно наум, че е можело и без операцията.

# 702
  • Мнения: 652
Съгласна съм, че тук в България масово срещам жени, които са им казали секцио защото така...имам чувството, че масово се предлага това секцио не мога да разбера защо. Малко лекари ще пробват всичко за да е естествено и ако наистина не стане чак тогава ще режат. Аз лично, ако ми каже АГ трябва секцио ще се съглася, просто защото съм си паника и ми е за първи път, не съм запозната с тези неща и ще го послушам, не ме е страх от операцията. Но ще си имам и едно наум, че е можело и без операцията.

Превърнало се е в масова практика първо защото е добре платено - едно секцио (освен, ако не е по спешност) ти излиза около 2000 лв. в нормалните болници, а естественото раждане е безплатно Simple Smile Също така секциото отнема на лекаря 40 минути, а ако трябва да си чака родилката да ражда за първи път, може да чака и 15 часа докторът. Забелязвам, че доста лекари особено по празници или ако искат да си планират отпуски започват страстно да препоръчват секцио и да измислят причини.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 413
И аз имам много познати, на които горещо им се препоръчва секцио, без никакви причини, които мога да нарека сериозни. Може би е вярно това, че за лекаря е хем по-бързо, хем по-добре платено.
Не знам, на мен сега също ми казват, че може да се наложи секцио, ако бебето не е главично разположено. Преди моето беше косо, сега се е обърнало седалищно. Аз съм чувала и за седалищно разположени бебета родени нормално, и не мога да преценя не-главичното разположение дали наистина е сериозна предпоставка за секцио.

# 704
  • Мнения: 652
И аз имам много познати, на които горещо им се препоръчва секцио, без никакви причини, които мога да нарека сериозни. Може би е вярно това, че за лекаря е хем по-бързо, хем по-добре платено.
Не знам, на мен сега също ми казват, че може да се наложи секцио, ако бебето не е главично разположено. Преди моето беше косо, сега се е обърнало седалищно. Аз съм чувала и за седалищно разположени бебета родени нормално, и не мога да преценя не-главичното разположение дали наистина е сериозна предпоставка за секцио.

Моята лекарка ми обясни, че преди (по времето на нашите майки) са се раждали естествено и седалищните бебета, но като цяло това е доста трудно раждане и се води много по-различно от другото, малко лекари могат да го правят. Тогава са го правели, защото цезаровото е било много по-рискова и тежка операция. В сегашни дни почти не се израждат седалищно разположени бебета естествено, защото секциото вече е много усъвършенствано и е много по-малък рискът, отколкото да се опитат да водят естествено раждане на седалищно бебе. Може да говориш с доктора си, ако държиш естествено, той дали може/би се съгласил и какво би препоръчал.

Общи условия

Активация на акаунт