Тема 6 - Февруарски мами 2022 г. 🎄❤

  • 25 477
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 825
За температура в стаята...на чувалчетата има указания при каква дебелина при каква Т с какво трябва да е бебето отдолу (варира от само памперс до боди с късо ръкавче + ромпър отгоре). Поръчах от Томи Типи термометър за стая, който свети в три различни цвята според това дали е стаята е студена, достатъчно топла или гореща.
Освен чувалите, сега ги мисля и якета/космонавтчета за на излизане от болницата.

Аз мисля от болницата в одеалце, защото колата ще е затоплена, а с космонавта докато го съблека и трябва пак да го обличам... а казват и че не е добре да е с него в столче за кола. Прецени колко е разстоянието от вас до болницата. В нашия случай е 20мин. Излизаме от болницата бебето добре облечено и в одеалце, после колата затоплена мога лесно да махна и увия пак или порт бебе. Иначе после за разходките в количката мисля да е с космонавт, ако/като е много студено.

# 76
  • Мнения: 3 021
15-20 минути сме и ние, ако не извадим много къса клечка с трафика.

# 77
  • Мнения: 985
Аз си купих порт бебе, не от най-дебелите обаче. Мисля си да е с боди с дълъг ръкав, камизолка и ританки и отгоре порт бебето. Не знам дали е най-добрата идея за се га така го замислям, но може и да си променя мнението.

# 78
  • Мнения: 759
И аз мисля боди с дълъг ръкав, ромпър, шапка, за ританки и чорапи още се чудя (все пак ще е завито) и порт бебе - одеало от типа "Прегърни ме", но още не съм решила всичко, все пак има време. Ние сме на 5-10 минути пеш от болницата, с кола съвсем бързо ще се приберем.

# 79
  • Мнения: 2 433
Да дам и моите 5ст по темата. Аз съм взела чувалчета 0-6 от джордж,  ако са много широки на вратлето мисля да завивам с одеалце с ръчичките отгоре, така или иначе бебоците буквално седят както ги оставиш в началото.
За изписването взех памучно одеало, ще комбинирам с боди с длъг ръкав+ромпър+ шапчица. От болницата до колата са секунди, в колата ще е топло, та не виждам причина да го навличам прекалено и после да свалям пласовете в колата (ние си имаме 2 часа път до вкъщи).
За количката пък взех нещо средно м/у чувал и космонавт, та хем да можеш да преобуеш детето без да го събличаш цялото(разделя се на яке и чувал), хем да му е свободно на крачетата.
Скрит текст:

# 80
  • София
  • Мнения: 529
Хибискус - много е сладко чувалчето. Откъде го взе?
Аз накупих някакви неща, но още съм в чуденка кои да взема за болницата.

Днес бях и на последна ФМ - плацентата си закрива канала и е почти сигурно, че ще е сложно секцио. Подготви ме докторката, че е вероятно да започне кървене в идните седмици и да не планирам да се отдалечавам от София. Sad
Ноо, какво да се прави. Поне бебето е добре, така че нямам причина да съм много крива.

# 81
  • Мнения: 3 876
Тарталета, защо сложно секцио? Не е много готино да те плашат така. В коя седмица си? Има още време да се вдигне плацентата. Аз като ходих на ФМ в 20-та седмица и ми казаха, че плацентата ми е предна и покрива канала, но не изцяло. Акушерката ме увери, че до 32-ра седмица повечето се вдигат, но дори и да не се, няма място за притеснение, но да, в такива случаи се налага секцио ама защо пък сложно? Много жени са така.
Миналата седмица ми беше поредния скенер и лекаря каза, че се е вдигнала и не покрива вече канала. Но имам и друг насрочен за 32-ра седмица, който ще е вагинален, за да се видят нещата по-добре. Можех да го канселирам, но реших да си го запазя и без това тук предлагат по-малко скенери ако не се налага.

# 82
  • Мнения: 985
Аз имам малко въпроси от опитните майки тук. Дребните неща с които не съм наясно малко ме изнервят и бих искала да попитам.
 - След раждане без значение как ще, веднага ли започва кървенето?
 - В началото още в болницата по колко време да се кърми приблизително бебето на хранене? Знам, че бебчето само си показва, но в цялата еуфория и самото ново изживяване може да се пропусне.
 - Да си взема ли биберон за в болницата или ако мога да не го ползвам много?
 - В началото как да къпем бебето? Пъпчето мокри ли се, ако не как да го опазим сухо? С шампоана ли започваме направо или в началото не е хубаво да се ползва защото и такива мнения чух и се обърквам.
Ами за сега са това въпросите, извинявам се малко дълго стана, но наистина ще ми е в помощ, може би и на другите нови мами. Blush

# 83
  • Мнения: 307
И аз се присъединявам към въпросите на Нина като допълнително искам да питам понеже ще имаме момиченце, нека по- опитните мами с момичета кажат как третирахте интимните части на бебето и има ли нещо по- специфично, което правехте?

# 84
  • София
  • Мнения: 529
Адриана, 30та седмица съм и прегледът беше и с вагинален ехограф за всеки случай. Мисля, че допълнителното усложнение идва от това, че е предна плацентата и просто е голям рискът от сериозно кървене.

Нина, при мен първото раждане (нормално) веднага си започна кървенето. Беше си доста първите дни, после поотслабна.
Моето бебе сучеше по 40 минути и имах чувството, че нонстоп кърмя. После като заякна, започна да се справя по-бързо.
Според мен ако искаш да кърмиш, изчакай да се нагодите преди да предложиш биберон - може после да откаже гърдата.
По-добре е да не се мокри пъпът, докато има остатък, защото той трябва да изсъхне, за да падне. Най-лесно е на чешмата дупето и гънките, особено на гушката където се събира мляко изплюто. Иначе може във ваничката, но водата да е по-малко.

# 85
  • Мнения: 3 021
На мен акушерката ми каза, че първият месец няма нужда от баня или козметични продукти. Може само вода за дупето на чешмата, или да се изтрива бебето с топла водичка и мека кърпа. Кремове и т.н. препоръчват само при кожни проблеми.

За момиченцата почистване отпред назад, за да не влизат бактерии от дупето в интимните части на детето.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 16:14 от TeoYo

# 86
  • Мнения: 759
И аз гледах, че докато падне пъпчето е добре само с кърпа да се забърсва тялото и единствено дупето и гънките на врата да се мият на течаща вода. Крем на дупето ще слагам, че детето на брат ми се подсече веднага, защото не слагаха (така им били казали). Също кожата е доста суха и трябва да се маже с олио или мляко, нашите ще са през февруари в студа, така че по-добре олио. Иначе ми изпращаха видео на детето на брат ми още от родилното и едното беше първото къпане, акушерката беше напълнила мивката и го беше цопнала вътре, пъпа беше във водата и на мен ми се видя странно и питах кога ще изсъхне като го мокрят така и няма ли да се инфектира, но казаха, че там така правели. На тях също им е първо дете и нямат опит, после ми изпращаха видео как я къпят в тяхната вана и ушите отиваха под водата и изпаднах в ужас, направих коментар, но не искам да им се меся, затова гледам да не давам акъли, че и аз нямам опит толкова. Къпала съм единственото бебето на една приятелка, но след като пъпчето беше паднало и детето поставено на мрежа във ваничка, беше много удобно така и задължително и аз ще си взема такава.

# 87
  • Мнения: 2 352
С извинение, обаче в началото така се оакват и цапат от връщане на мляко, че просто няма шанс да мине само с леко изплакване. Важно е пъпчето дори и да се намокри, после да се подсили добре и се минава със спирт, не ги боли. За дупето преценях на място, не всеки път мажех, но ако видя, че започва да се зачервява слагах крем. Трябва много добре да се измиват ушите, гънките, гушката, нослето чистих с клечка за уши много внимателно. На повечето бебета в началото не им харесва банята, за това и направо под душа за няколко мин я къпахме. Като стана на 3 месеца започнахме в коритото и беше голяма забава.
Биберон в родилното аз не носих, това означава да си нося и стерилизатор, няма как да помъкна толкова багаж за няколко дни. Не съм засичала колко време кърмя, колкото суче толкова. Пригответе се първите месеци да сте скачени съдове, постоянно и денонощно кърмене.

# 88
  • Мнения: 739
При мен след първото започнаха веднага лохиите. Бях нормално раждане. Като първите 7 дни ми ми беше по-обилно и след това по лекичко. Общо към 12-14 дни. И все пак при всяка жена е различно. Аз при раждането загубих съвсем малко кръв, даже докторката ми каза, че са били писали малко повече в доклада им. После искаха да ми правят вливки заради ниския хемоглобин след раждането, но аз писах в книгата, че не искам да ми вливат (тогава, заради короната не исках и една от акушерките ме посъветва да откажа, че не е подходящо в момента), а да съм на медикамент за повишаването. И тогава пих Тотемата и за няколко дни се оправи.
Иначе кърменето го почнах след 3 дни, че бях на антибиотик, заради кюретажа. В началото засукваше малко и пускаше, но след няколко дни и упорства от мия страна си започна да си търси и си засукваше, както трябва. Иначе през другото време му даваха акушееките в шишенце АМ. Притеснявах се дали няма да свикне и после вкъщи да не иска да го кърмя, но се нормализираха нещата и вкъщи бяхме, като скачени съдове. Наистина първите няколко месеца си е кърмене през 2-3часа. В началото спазвах някакви часове за кърмене, дето педиатърката ми беше казала, но бързо след това преминахме и на поискване. Просто след спане му сменях памперса и след това му предлагах гърда. Ако е гладен веднага си суче и като се наяде си пускаше. Иначе първите дни след раждането акушерките ми бяха казали, че се кърми, но не по-много, тъй като стомахчето му е мъничко (като черешка 😀) и с всеки ден да се увеличава по-малко. В началото им е трудно на бебоците, понеже трудно съчетават едновременно дишане и сучене. Пък и са по-бавнички. После сами си определят времето и темпото.
За пъпчето педиатърката ни каза да го обработваме след къпане с малко спирт (явно това помага да изсъхне по-бързо и да се отдели). То беше с малка щипчица още от родилното така и не сме му слагали нищо друго. Слагаме го на ваничка с мека подложка, като хамаче и така го ливахме лекичко така, че да не засягаме пъпчето. Както каза Bugi се измиват хубаво всички гънки (при гушата, зад ушичките, мидичките на ушите, по мишниците също имаше гънки, зад коленцата гънките, в дланите, че нашия си стискаше ръчичките и като ги отворим имаше мъхчета от дрешките). Слагахме му съвсем малко шампоанче и след това му правех масажче с олио. Слагах пудра, за да не се подсича. Общо взето това.
Иначе и аз мислех да взимам биберон за болницата, но ми казаха, че не дават там на бебетата и не е позволено. Явно такъв им е реда и за по-сигурно, знам ли. Но, моя син така и не желаеше биберона и го плюеше и добре, че не го научих, че сигурно, щеше да ми е трудно да го отуча. Когато плачеше го гушках и като се успокои го оставях в кошарата. Казват, че това е най- доброто, но всяка мама, ще си прецени според детенцето, как и по какъв начин да го успокоява, когато плаче. 😊

# 89
  • Мнения: 55
Здравейте, на вас правиха ли ви някакви изследвания за кръвната захар. В 29 г.с съм и преди повече от месец ми взеха кръв  за ПКК и пише глюкоза не знам нещо по специално прави ли се, ако има гестационен диабет да се засече навреме?

Общи условия

Активация на акаунт