Бездетна по избор

  • 7 404
  • 237
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 30 142
Аз, като раждала, изобщо не бих се обидила от такъв въпрос и бих отговорила ясно и точно с едно "Не, не съжалявам". Защо да ми е обидно? Моите чувства са едни, нейните- други.

2000sgirl, на въпроса ти няма еднозначен отговор. Вероятно някъде по света има някоя жена, която вероятно съжалява. Знам ли, може такива жени да са 1 на милиард, ама сигурно ги има. Хора разни. Аз ще ти отговоря така: "двете ми деца са най-смисленото нещо в живота ми", но това е мое лично усещане.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 23:52 от missence

# 226
  • Мнения: 14 843
Къде точно се подиграва с проблемите на другите?!
Къде ли?! Ми написах го вече... 108 пъти да го повторя?
Щяла да дарява яйцеклетки, не четеш ли?
Това ли е обидното?! Току-що заклейми половината АР. Надявам се, че се бъзикаш, защото всъщност твоето е подигравка с начин (за някои - може би единствен) жена да има дете.

# 227
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
От жена, която е против децата... Изобщо не се бъзикам. Отвратително и обидно е цялото ѝ отношение към темата въобще.

# 228
  • София
  • Мнения: 30 142
Хммм, хубаво е да приемаме хората такива, каквито са. Не можем всички да сме еднакви. Аз споделих за моята бивша колежка. Ами безразлични са ѝ децата, е и? Излизали сме неведнъж на обяд, намираме си теми за разговор. Нито аз съм я укорявала, че не иска деца, нито тя мен, че два пъти съм раждала.

# 229
  • Мнения: 51
Отново питам - къде видя, че съм против децата? Те са супер, дори им се радвам. Просто не искам свои. Simple Smile

# 230
  • София
  • Мнения: 30 142
Отново питам - къде видя, че съм против децата? Те са супер, дори им се радвам. Просто не искам свои. Simple Smile
Имаш това право.

# 231
  • Мнения: 51
Не знам защо се търси под вола теле от някои потребители. За последен път пояснявам. Имам малки племенници и ги обичам повече от всичко. Намирам децата за страхотни малки човечета, любопитни и безкрайно интересни, както и много забавни. Това, че не искам мои, не променя факта, че ги харесвам. Както и това, че бих помогнала на семейства, които не могат да имат деца, стига да е възможно за мен и от здравословна гледна точка. Simple Smile

# 232
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Хммм, хубаво е да приемаме хората такива, каквито са. Не можем всички да сме еднакви. Аз споделих за моята бивша колежка. Ами безразлични са ѝ децата, е и? Излизали сме неведнъж на обяд, намираме си теми за разговор. Нито аз съм я укорявала, че не иска деца, нито тя мен, че два пъти съм раждала.

Така ли? Ми айде приемай ме такава каквато съм! Приеми ме, че не одобрявам някои от изказванията тук.
Защо не приемаш моето мнение?! Интересно.... Приемаме само мнението, което ни опонира...

# 233
  • Мнения: 51
Хммм, хубаво е да приемаме хората такива, каквито са. Не можем всички да сме еднакви. Аз споделих за моята бивша колежка. Ами безразлични са ѝ децата, е и? Излизали сме неведнъж на обяд, намираме си теми за разговор. Нито аз съм я укорявала, че не иска деца, нито тя мен, че два пъти съм раждала.

Така ли? Ми айде приемай ме такава каквато съм! Приеми ме, че не одобрявам някои от изказванията тук.
Защо не приемаш моето мнение?! Интересно.... Приемаме само мнението, което ни опонира...

Мненията ви не са уважително изказани, както и се твърдят неща за мен, които аз не съм писала и дори може да се провери. Simple Smile

# 234
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Хммм, хубаво е да приемаме хората такива, каквито са. Не можем всички да сме еднакви. Аз споделих за моята бивша колежка. Ами безразлични са ѝ децата, е и? Излизали сме неведнъж на обяд, намираме си теми за разговор. Нито аз съм я укорявала, че не иска деца, нито тя мен, че два пъти съм раждала.

Така ли? Ми айде приемай ме такава каквато съм! Приеми ме, че не одобрявам някои от изказванията тук.
Защо не приемаш моето мнение?! Интересно.... Приемаме само мнението, което ни опонира...
Напротив, напълно приемам мнението Ви. Не мога да приема само личните Ви нападки към авторката и обидите по неин адрес.

# 235
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Ами аз така ги разбирам. Така ги възприемам. Каква ме прави? Веднага нетолерантна към чуждия избор ли?
Не, просто не одобрявам някои изказвания, а не твоя избор. Има огромна разлика. Изборът ти да имаш или да нямаш деца изобщо, ама въобще не ме касае. Темата беше позамряла, ти я поразбута...

# 236
  • Мнения: 51
Мнението е едно и напълно го разбирам. Не твърдя, че моето мнение е единственото правилно. Напротив. Просто откритите нападки са неприятни и далеч от темата. Може да се изкаже мнение и без да се агресира.

# 237
  • Мнения: 46 511
Темата се изчерпа. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт