Августови бебета 2022

  • 19 668
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 50
Здравейте, включвам се и аз в темата, на 28ми ноември разбрах, че съм бременна. Сега с нетърпение чакам да дойде петък, за да отида на преглед 🙂

Честито! Лека бременност ☺️

# 46
  • Мнения: 754
Благодаря, дано всичко е наред. Последните дни много се притеснявам, само лоши неща си мисля и чета по форумите, не знам тези първи три месеца, как ще ги изкарвам.. 😅

# 47
  • Мнения: 2 491
И аз се притеснявам доста... Още повече, че нито съм била на преглед още, нито съм пускала ЧХГ. Само две чертички видях и ми е доста нереално все още. Чета за мисед аборти в 6 г.с, в 11 г.с и настръгвам.

Аз ще се въздържа от ФБ групата, понеже има всякакви хора. Такива с фалшиви профили, такива, които изнасят снимки и писаници, такива, които само четат, но самите те не се включват по никакъв начин, а накрая се оказва, че и общи познати имате. Така че, имайте едно наум преди да се включвате с името и лицето си в група с хора, които не познавате. Аз предпочитам да пиша тук анонимно...

# 48
  • Мнения: 34
Момичета, спокойно!

Не трябва да се вкарваме лоши мисли. Преглед при лекар преди 7 г.с. (10 дена след закъснения на цикала) няма смисъл да се прави. В тази седмица със сигурност ще се чуе сърчицето на бебчо. До тогава търпение и кураж. Аз знам, че е мн силно желание да отидеш на преглед и визуално да видиш какво се случва, но в ранните ехографии, може според мен повече стрес да се донесе. Така, че .. опъвайте се на дивана с хубава книга и с бебче под сърцето ❤

# 49
  • Мнения: 754
Аз си пусках два пъти ЧХГ от нетърпение, първият път 3 дни преди да ми дойде, беше 36.44, после 48 часа по-късно беше 140.1. Но и това не носи успокоение (поне за мен). Още повече, че нямам никакви признаци освен ПМС болки от време на време и леко наедряли гърди.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 617
Относно фб групата, естествено, че е по желание. С групата на сина ми станахме близки всички, излизахме на срещи и до ден днешен, вече близо 5г по-късно още си пишем ежедневно. Доколкото ми е възможно ще правя подбор, ще преглеждам профилите за фалшиви и така.
Аз не бързам за преглед, ще отида идната седмица, когато съм 6+ няколко дни.

# 51
  • Мнения: 543
Аз нямам фейсбук - старомодна съм Stuck Out Tongue Winking Eye - и не живея в Бг. Но, който остане в тази група ще поддържаме контакт ,надявам се.

# 52
  • Мнения: 2 491
Неизвестна, съгласна съм с теб, но има и много хора, които се включват в групата, не пишат, но следят всичко... И се оказва, че едните качват снимки на децата, на семейството си, от дома си, споделят къде са ходили, какво са правили, какви здравословни проблеми има детето, а другите нямат и ред написан, даже и палче не вдигат. Сигурно и във вашата група има хора, за които не знаете нищо, но те знаят много за вас. Не го приемай като конфронтация обаче, просто споделям още една гледна точка за хората, които не са се замисляли за тези неща  Hug

Аз днес се понатоварих и ме заболя корема... Първият ми преглед ще е, когато съм в 5с.+6д, може да е рано, но не издържам вече. Напрегнато ми е като не е потвърдена бременността на ехограф.

За София бихте ли препоръчали добър специалист за следене на бременност, който изражда и предпочита естественото раждане. Има ли някой, който преди е бил с избор на акушерка? Този път се замислям именно за това.

# 53
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Честито на всички новодошли! Пожелавам ви да изкараме всички до финал със здрави бебчета!!

Аз много симптоми също нямам, освен че доста ми се спи, кръста ме понаболяваше особенно мин. седмица,сега не чак толкова.
А за капак май ми излиза ечемик, надявам се бързо да ми се размине, че е много неприятно, имала съм като дете последно, а трябва и на работа да ходя и да ме гледат хората с поддуто око...

# 54
  • Мнения: 34

За София бихте ли препоръчали добър специалист за следене на бременност, който изражда и предпочита естественото раждане. Има ли някой, който преди е бил с избор на акушерка? Този път се замислям именно за това.

https://www.vita.bg/%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D … %BE%D1%81%D1%82/1

Препоръчвам ги! Прочети отделните мнения за лекарите там и си харесай.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 617
Първата си бременност следях при д-р Кръшкова в Щерев. Изключително несериозно отношение, не ми обръщаше внимание, гледаше на мен като банкнота. Родих в Шейново нормално без избор на екип, но ми се падна прекрасна акушерка - Жени Коричкова, за която бих платила без да ми мигне окото.

# 56
  • Мнения: 2 491
Благодаря, момичета! Май колкото повече разпитвам, толкова повече се обърквам... В събота съм във Вита, пък после ще видим.

Зоя, Вита не звучи зле, но и Майчин дом обмислям. За Шейново пък за пореден път чувам добри отзиви. Замислям се и за Окръжна болница, Щерев и Надежда Smile

# 57
  • Мнения: 754
Момичета, вие на колко дни закъснение чухте пулс? 🙂

# 58
  • Варна
  • Мнения: 891
Момичета, вие на колко дни закъснение чухте пулс? 🙂

Аз съм чак в сряда на преглед, така че още не е потвърдено дори. Надявам се да може да се види/чуе повече тогава. Уж днес започнах 6 г.с.

# 59
  • Мнения: 754
В 6 г.с. ли се чува по принцип?

Общи условия

Активация на акаунт