Харесах си “приятелят с привилегии”

  • 18 940
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 152
"Любовта не е заради нещо. Тя е въпреки всичко". Sunglasses

# 16
  • Мнения: 18 298
А защо решихте изобщо да сте приятели с привилегии, а не гаджета?

# 17
  • Мнения: 14 840
Правилният човек споделя чувствата.

"Любовта не е заради нещо. Тя е въпреки всичко". Sunglasses
Такава любов е за егоцентриците и драматиците. Хора, които искат да се докажат и да живеят във филм. Любовта им бързо се изпарява, когато стане твърде лесно и споделено.

Аз лично не желая да се боря.

# 18
  • Мнения: 7 408
Не си отдавайте телата, преди да са ви запалили душата. Преди да сте видели в отсрещната страна чувства и отдаденост. Винаги съм спазвала това, и пак някъде по пътя, се появяват разочарования ....а какво остава да се отдадеш на някой  просто за спорта.?

Тръпка ми е ,да се оглеждам в очите на влюбен мъж, да го палиш и подлудяваш само с поглед.
Да знаеш, какво въздействие и желание будиш,  само минавайки покрай него, небрежно докосвайки го.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 10:23 от happy doc

# 19
  • Мнения: 56
Добре си постъпила,че си му споделила как се чувстваш и си се разделила.Не всеки има тази смелост.Но недей да очакваш,че може да останете приятели,не и докато ти имаш чувства.
И все пак,когато сте обсъдили ситуацията,той потвърди ли ,че не изпитва нищо към теб?

# 20
  • Мнения: 25 599
А къде остана желанието да отстояваш чувствата си? Да се държиш така, че и той да се влюби в теб. Не е невъзможно, даже не е толкова трудно. Животът познава такива случаи.

Чувства се отстояват пред странични хора, не пред обекта на чувствата ти.
Има разлика дали се запъваш пред мама и татко „Не, та не, не ме интересува защо не го харесвате, той ще е!“, или се мяташ на врата на нещастника с вопли „Вземи ме, лодкарю, на свойта ладия лека...“. Той не те иска, освен за секс, ама ти го преследваш, излагаш се, ставаш за посмешище, защото си решила, че трябва да „си отстояваш чувствата“...
Не, мъжете не се влюбват в такива лесни и прилепчиви жени. Може да се преструват известно време заради секса, но когато се влюбят наистина в някоя друга, зарязват и забравят набързо лепката.

# 21
  • София
  • Мнения: 152
Не става въпрос да си "лепка", а да се държиш по начин, който да пробуди чувства. Това в никакъв случай не значи да му се хвърляш или увесваш на врата, нито да се натрапваш.
Съвсеем, съвсем друго е.
Има начини и бих казала, че при различните мъже действат различни начини на поведение.
Нека да не елементаризираме, опростяваме и принизяваме нещата. Нали сме интелигентни жени? Или не?

# 22
  • София
  • Мнения: 35 088
Взела си му привилегиите и си му метнала чувствата. Нито ти знаеш какво да правиш с тях, нито той.
Приятели трудно ще останете, отдели се от тази компания.

# 23
  • Мнения: 14 840
Това, че човек може да пробуди чувства у друг, е популярна заблуда. За съжаление погрешна. Успеваемостта е малка и е напълно на късмет, а не 'както го научиш'.
Гледайте филма за Гучи на Ридли Скот да видите такива пробудени чувства къде свършват.

# 24
  • София
  • Мнения: 44
Гледайте други филми, както и реалния живот, и ще разберете, че е възможно. И че не е заблуда.

# 25
  • Мнения: 14 840
Никой не казва, че е тотално невъзможно. Просто е твърде рядко, че да се дава за пример.
А и повечето хора имат доста измислена и поетична представа за любовта, бъркат дребна симпатия с любов и/или его с любов, зависи обект или субект са.

# 26
  • Мнения: 920
А къде остана желанието да отстояваш чувствата си? Да се държиш така, че и той да се влюби в теб. Не е невъзможно, даже не е толкова трудно. Животът познава такива случаи.
Не е ли това опит за контрол над емоциите на другия във връзката? Проява на насилие върху правото му на избор на жена, с която ще се радват на взаимна любов?
Жалко е, че много жени вярват в абсурдната глупост "В любовта и на война всичко е позволено". Това принизяване на любовта до война винаги ме е отвращавало, а от две години имам възможността да видя и на живо последствията от тази гениална психопатска мисъл.
Ако любовта не е взаимна, а за предизвикването й у някой друг решаваш да се бориш, притискаш и изнудваш, това е насилие, тормоз, егоизъм. Ако разчиташ на това, насилствено да провокираш любов в някого, това доказва че ти самия не изпитваш любов, а интерес заради определени облаги. Истинската любов е благородна и няма нищо общо с насилието над чувствата на другия. Истинската любов уважава и се съобразява с тях, тя не досажда и не създава пречки за щастието на другите.

# 27
  • Мнения: 1 576
А защо решихте изобщо да сте приятели с привилегии, а не гаджета?

Сто процента той е казал още в началото, че не иска връзка и тя се е навила на +  варианта, защото го харесва.

Мога само да се присъединя, че той не желае да общува повече с теб и не те харесва.
Осъзнай го бързо, прекарати срещите, даже и случайни и много късмет в намирането на "приятел", без + Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 35 088
Ама, някакви чикита са замесените, не очаквайте зряла емоционалност и категорични решения.
Каквото хвърчи се яде, обича ме, не ме обича, искам го сега и веднага, не, всъщност не…
Ще мине време, ще се успокоят или пък не и ще се разберат.

# 29
  • София
  • Мнения: 152
Emilia-m, не разбрах къде прочетохте, че става въпрос за упражняване на насилие, още повече - за тормоз? Явно повечето от вас възприемат нещата по този начин. Жалко, защото не е това.

Общи условия

Активация на акаунт