Нашите кухни - тема 89

  • 47 708
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не знаех как се казва, затова сложих примерна снимка малко по-горе.
Не знаете, че се казва фурна?
Аз пък се питам какво точно излиза от нея, че всички искат аспираторът да го улови. 16 години фурната ми е на 2 метра от аспиратора и никога не съм усетила нужда от него. Даже не съм чувала някой да си пуска аспиратора, докато му работи фурната, наистина.

Аз съм окончателно готова с проекта на кухнята, но времето при нас много застудя и ми пречи на началото на ремонтните дейности. И тази седмица всички се оказахме с положителни тестове за ковид, та за момента чакаме.

# 331
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 043
Аз пък се питам какво точно излиза от нея, че всички искат аспираторът да го улови.
Като прелее кекса и загори на дъното има и за аспиратора Sweat Smile Зависи как готвиш, но се случва вътре да стане като след преминал трабант.

# 332
  • Мнения: 3 944
И на мен не ми се е случвало да пускам аспиратор около фурната. В новата, по проект пак са на на около 2 метра разстояние.

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 12:40 от Аmélie

# 333
  • София
  • Мнения: 1 423
То дори в случаите, когато фурната е под котлоните, парата, която излиза при отварянето ѝ, не отива директно в аспиратора, а първо излиза напред (ако домакинята е с очила, обикновено се цели право в тях Laughing). Добре подбран и подходящ за помещението аспиратор, като поработи малко повечко, издърпва парата, дори да не е в непосредствена близост до фурната.
А ако по време на печене фурната дими и се стига чак до аспиратор, значи има проблем с уплътненията ѝ.

# 334
  • Мнения: 9 777
То изгорялото излиза при отваряне. Laughing
Аз сладкиши не пека, но иначе ми се случва да изкипи от тавата, или просто аз да разсипя при вадене/слагане на пълна и тежка тава. Така или иначе изпарения си има.
Все пак си мисля, че на включен аспиратор, дори фурната да е в колона, би трябвало да изтегля и миризми, и изпарения.

# 335
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте.
Някой поставял ли е контакти за вграждане в плот и какъв вид? Доволни ли сте?

# 336
  • Мнения: 6 290
Аз, но не са влагозащитени. Просто на този плот нямам води и сложих “офисни” контакти.
https://www.emag.bg/kontaktna-kutija-za-bjuro-legrand-popup-2-x- … 11d/pd/DGKTRFBBM/
Доволна съм.

# 337
  • Мнения: 32
Не е така, моите мебели бяха изцяло по моите проекти. Чекмеджетата съм ги искала толкова широки и дълбоки, че да ми се събира конфигурацията от тенджери и чинии - първо мерихме с рулетка, после писахме какви ги искаме. И материалите бяха нестандартни - държах на МДФ с естествен дъбов фурнир за долните нива, но да не е обикновен с фладер и дебелина 0,8 мм, а с успоредни жилки на фурнира, като същият да е с дебелина поне 3 мм (направо дъсчица). И ми го направиха.
Черна станция, моля те кажи на коя фирма поръча, аз още търся.

# 338
  • София
  • Мнения: 10 309
Здравейте.
Някой поставял ли е контакти за вграждане в плот и какъв вид? Доволни ли сте?

Ние ще вграждаме ето такива във водобранните лайсни. Не успях да намеря подходящи за вграждане в плота и тези паснаха идеално. Дали съм доволна, времето ще покаже.
https://mr-bricolage.bg/razklonitel-xpe-corner-byal-legrand/p/1012499

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 11:41 от nad_tab

# 339
  • Мнения: 1 445
Тази имам аз https://www.evoline.com/en/products/systems/port/

хубаво е да се има предвид,че не трябва да има неща в шкафа,които да пречат на прибирането му.

# 340
  • Мнения: 76
Привет, имам нужда от съвети. Имаме вече проект за кухня, качвам снимки, за да може да ми дадете съвети, ако виждате нещо, което мога да променя / подобря. Също така имам колебание за цвета. Спряхме се на кашмир, но на фона на нашите стени става твърде тъмен цвят, почти сиво. Затова се чудя дали на този проект ще отива лявата колона и долният ред шкафове да са в цвят индиго мат, а горните два реда да са в бял мат. Като гърбът и плотът да са дървени, или гърбът да е бял / мрамор, а плотът дървен. Цветът на стените и на пода на проекта не съвпадат с нашите, помолила съм да се нанесат промени.







А това е кухнята, на която съм хвърлила око откъм цветове.

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 17:23 от miloto_girl_4e

# 341
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 043
А това е кухнята, на която съм хвърлила око откъм цветове.
Обаче твоята кухня е П-образна и като боядисаш тъмно едната страна ще изглежда посто като тъмна сянка. Нямаш този панорамен изглед като при Г-образната кухня да застанеш надалече и да й се любуваш в цял ръст, вместо това заставаш в началото на тунел един вид. Там откъдето е фотната третата снимка ако си представиш тъмна страна просто не върви, поне по моите разбирания за естетика.

# 342
  • Мнения: 758
Характерно за кухни с прозорец е, мивката да е под прозореца. Удобно е миялната да е точно до мивката от лявата страна. Мисля, че вграден хладилник ще стои по-добре. Не виждам абсорбатор, хубаво е да има въпреки прозореца.

За цветове... не знам, то е въпрос на вкус. Аз не бих смесила бежово с бял мрамор. Но въпрос на вкус

# 343
  • Мнения: 6 290
Мен линията на горния ред издадени шкафове ми дразни очите. Мисля че ако бях аз - бих ги оставила издадени само до където и колоните са със същата дълбочина.
За мивката под прозореца +1. Така все едно сте я забравили.

Щом някой пррави проекта-може да смени цвета и материала лесно и да избираш визуално измежду вариантите

# 344
  • София
  • Мнения: 1 423
Също така имам колебание за цвета. Спряхме се на кашмир, но на фона на нашите стени става твърде тъмен цвят, почти сиво. Затова се чудя дали на този проект ще отива лявата колона и долният ред шкафове да са в цвят индиго мат, а горните два реда да са в бял мат. Като гърбът и плотът да са дървени, или гърбът да е бял / мрамор, а плотът дървен.

Честно казано, не мисля, че ще отива индиго специално на лявата колона, след като от другата страна на нишата е дърво и бяло. Но зависи и какво е цветовото решение за хола, ако и там има някъде индигови акценти, може пък и да се върже, не знам.  Изобщо, въпреки че много харесвам самия цвят, мисля, че цветовото решение на сегашния проект изглежда по-добре от индигово-белия вариант, но това си е въпрос на личен вкус.
За кашмира - ами той си е доста сивеещ, дори и без подсилване от стените. Вероятно например ледено бяло би стояло по-близо до това, което сте търсили като ефект с кашмира.
Имам въпрос - каква е планираната функция на двете дупки до прозореца?

Общи условия

Активация на акаунт