Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през декември

  • 78 204
  • 2 595
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 10 889
И моят много ме ядоса. Сакън някой да не го помисли за неготЯн, направо съм бясна и изобщо не разбира какъв е проблемът.

# 316
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Добър ден, общество!
От днес почват празниците, Света Варвара е днес. Ако има празнуващи, да са честити.
При нас се събират 5 почивни дни, но моят мъж е дежурен. И разходките отпадат, че времето е ужасно. Сега си взимам нужната доза кофеин и после трябва да напазарувам. Че ще има отворен магазин чак във вторник.

# 317
  • Мнения: 5 707
Ако видя ММ да захване ОИ ще реша,че са го подменили някъде! През ум няма да ми мине да се оплаквам,Сирос!
Празник на града ни е днес и довечера ще има концерт ,заря и тържествено запалване на коледното дърво! Затова пък от сутринта не е спряло да вали и отмениха дори състезанието с велосипеди! Напук на всичко се показа  дъга🌈!

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 22:01 от Sissy

# 318
  • Мнения: 10 889
Аз още съм бясна, ама много. Пфу, като захапя и не мога да пусна. Навивам си се и си кипя вътрешно.

Ох, извинявайте, редактирам се, че ми стана съвестно. Тъпа е случката за непрочелите. Ама по-проблемно е моето навиване.

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 13:17 от Ули

# 319
  • France
  • Мнения: 12 581
Имам подобна случка с ММ. После така го насях и навях, че не повтори.

# 320
  • Мнения: 6 299
Ули,заслужава наказание!Сърди се на воля.
Ако Скъпия стане рано,ще реша,че са го сменили 😂.За сметка на това аз обичам да стана преди всички,да пия кафе на спокойствие,пък после ще го мислим.Днес си разделихме задачите,и всеки качи по едно дете в колата.Аз приключих първа 😁,и се наградих с чаша вино.Сега даже и ще дремна,а той ще го играе шофьор за луканки 🤭.И няма да готвя днес 🥳!!!
Бърд,сподели моля те за газта-каква квадратура отоплявате, приблизителни градуси и цената 😊.Събирам мнения за в бъдеще.

# 321
  • Мнения: 1 191
Ахой, грпа! Приготвила съм един огромен списък за пазар на ММ, заредила съм си телефона и на ум съм си подредила магазина, за да го навигирам, абсолютно безпомощен е в пазара! Карантината му изтече и е на свобода Sad Аз съм изчерпана от идеи за готвене...карантина, всички вкъщи и готвене до откат и най-лошото, от един месец съм без фурна! Изгоря две седмици, преди да и изтече гаранцията и вече цял месец чакам да се наумуват, ще я ремонтират или ще я заменят. Спасява ме мултикукъра, но с него трябва още по на често да готвя, а обичам поне за два дни да ни стига Sad
Изпуснах какво сте писали, ама не се ядосвайте, като ще ви мине!

# 322
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 019
Здравейте, какво готвите с пилешко месо и кисело мляко? Имам едно филе?
Моля за рецепта?

# 323
  • Мнения: 12 014
Съншайн, аз недолюбвам филе, но единствения вариант, в който го готвя е на тиган със сметана и разни работи. Ако искаш, ще дам рецепта.

# 324
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 019
Съншайн, аз недолюбвам филе, но единствения вариант, в който го готвя е на тиган със сметана и разни работи. Ако искаш, ще дам рецепта.
Наострих молива и чакам.

# 325
  • Мнения: 12 014
Режа филето на жулиени,  примерно с размер на показалец. Запържвам го в олио/зехтин, каквото ползваш, да хване златист загар. Вадя го и в същата мазнина слагам на ситно нарязан лук и скилидка чесън. Позапържвам и добавям печурки,  нарязани на филийки. Понеже пускат вода, като изври и вземат да хващат и те златисто, връщам филетата,  нарязани на жулиени кисели краставички и сварен марков. После сипвам течна сметана, слагам сол, черен пипер и мащерка. Да клокне малко и това е.
Бива да се сложи при филето и пушено беконче, върви си. Върви и с пресен копър вместо мащерка. За гарнитура- картофено пюре. Количествата са ми на око.

# 326
  • Somewhere in the World
  • Мнения: 1 335
Е добре де, може ли толкова крив ден? Сънувах ужасии, и от сутринта мм ме дразни- в 9 сабаалем да изчисти филтъра на пералнята и напляка целия кухненски бокс! Аз си запалих колата най-тържествено да ида при мама и го оставих да си лудее.Е да де ма и тя ми вдигна кръвното с простотии та не се задържах и там. Прибирам се в къщи и от вратата любимия се скарахме за глупости.Сега той запали колата и излезе да си размишлява!!! Ай ше му се невиди, все той знае и все той прав и аз да ходя на пръсти! Както казват евреите: като си толкова умен, де са ти парите!
Вие пак сте се разготвили, ейй страшни сте. Аз снощи направих една тава пиле с ориз, който иска разнообразие има ресторанти!

# 327
  • Мнения: 2 785
Долазих и аз до новия компютър. Тиха машинка, не е като стария, дето виеше като вълк на моменти.
И аз днес готвих пилешки гърди, но от домашно гледано пиле. Бях го сварила цялото - крилата и бутчетата ги готвих с ориз, днес подванах гърдите - нарязах ги на парчета, овкусих с подправки. В тиган задуших лук, микс от замразени зеленчуци/грах, царевица, зелен боб, морков/, брулнах и половин пакет замразени броколи. Мръвката и зеленчука ги сложих в тава, залях с готварска сметана, накрая преди да го извадя наръсих с настъргана моцарела. После с червено винце, добре ми дойде.
Хлапето от понеделник е на училище, подписах декларация да плюе, той не е много очарован, но ще го преживее.
Аз през два дни ходя на бързи тестове, че ни напъхаха в новата заповед на министъра на здравеопазването, изобщо купона е на макс.
Канех се да украсявам, но така и не ми дойде музата. И утре е ден. Вяло ми е и безкрайно апатично.

# 328
  • France
  • Мнения: 12 581
Аз правих домашни пици. Оставих филетата за утре. Леле, как се натъпкахме!

# 329
  • sf
  • Мнения: 10 156
Наспорт, група! Невероятно изнервен ден ми е. Добре, че имам уговорка с компанията, ще ходя да са напия. Снощи си удавих телефона в тоалетната и следобяд сдаде багажа. Сега съм с един с копчета от каменната ера хахах . Добре, че имам и лаптоп, че да ви хвърля едно очо. Отивам да се къпя, да се натокам и ще го ударя на  разврат.

Общи условия

Активация на акаунт