Автустинчета 2🎅2🎅 тема 14

  • 21 500
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 898
В градината реват 3 седмици и после всичко е ОК. Моя ме търси само когато е уморен и му се спи.
Сутрин като го водя в градината, едвам дочаква да му отворят вратата и направо ще разбие бравата от бързане да влезе. Учителката пък като отвори вратата и веднага се шмугва вътре и фори не се обръща да ме погледне. Говоря ви за дете, което ревеше истерично всеки път като го водех на градината Simple Smile.
Добре ме всичко премина бързо.

# 691
  • Мнения: 620
Всяко дете е различно! Аз съм жив пример, че детската градина ме травмираше ужасно. От 3 годишна имам ясни спомени колко беше ужасно. Не исках да спя на обяд, учителките не ми даваха да ходя до тоалетна докато не се “наспя”. Помня, че ги лъжех, че ще ми се спука мехура ако не ме пуснат. Помня как ме връзваха за едно столче да ме преобличат с пижамата. И винаги ревях като идваха да вземат другите деца, а мен накрая, защото си мислех, че моите родители няма да дойдат…
Иии като цяло не можех да спя сама до 4-ти клас. Ляха ми куршум и се оправих изведнъж…

# 692
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Тъкмо щях и аз това да напиша.
Савова, твоето дете не е еквивалент на всички деца.
И аз съм ревала до предучилищна група всеки ден заради една ужасна учителка и като цяло бях дете, което винаги е било залепено за някого от нашите и изпитвах ужас да ме оставят някъде.
Всеки човек си е различен и това, че нещо работи за едно дете, не означава, че ще работи за друго.
Понякога е полезно споделянето тук, друг път обаче позитивният опит на една майка, може много да натъжи друга, която наистина изпитва ужасни трудности със същото нещо със своето дете...

# 693
  • Мнения: 1 579
Аз се надявам на бърза и безпроблемна адаптация, защото все пак ще е с браровчед си в една група.
Все повече думички казва.
Днес новите са му - каки и буба Joy

# 694
  • Мнения: 819
Ния започна да прави изречения от две думи, например: ами ами зайче или пък мама тати там, което ще рече мама и тати да отидат някъде си. Много е сладка. Heart Сега заспа в 19, защото на обяд спа 40 минути, а беше станала в 5:45. Ще видим утре кога ще стане. Молеше се за сън.

# 695
  • Мнения: 1 892
Първото изречение на Борис беше “ не пипааааа моееее “ 😅😅 Сега е в някакъв период изобщо да не иска да споделя играчките си, особено пък топките. Сам си приготвя играчките за излизане и задължително присъстват поне 2 топки. 🙄  А вие намесвате ли св децата като се карат помежду си за играчки или ги оставяте да се оправят сами?

Днес цял ден бяхме навънка и с целият си акъл от задачи забравих да намажа и Борис, и себе си с някаква слънцезащита и сега и двамата сме с изгорели бузи. А той е с бонус обелено чело и буза.

А за яслите ми е болна тема, намерих 2 подходящи места, които и финансово да ни устройват, но ММ реши да се запъне като магаре на мост и в никакъв случай не иска да пускаме детето. Най-рано на есен сме щяли да коментираме въпроса. Много се ядосах, даже не ми даде някакви сериозни аргументи.

# 696
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
На мен ми става много неудобно като Ричард не си дава играчките и като иска всяко нещо, което другото дете докосне. Намесвам се и му обяснявам, нооо в резултат той пищи.

Още казва само мама и тата и то като го питаме.

Заспа и той много рано след един уууужасен ден с много криво настроение и без сън. Навън хич не ме слуша иии не знам вече. Губя желание да излизаме и да правим каквото и да е с това мое инатче. (Имам предвид, когато му казвам да не тича към улицата с колите или ако има стръмни стълби и подобни..)

Аз пожелавам на всички ви лесна адаптация към яслата, защото ако атмосферата е приятна и грижата е на ниво, това е мястото, където според мен децата учат най-добре и най-много.

# 697
  • Мнения: 620
При нас яслата започва от 2 годишна възраст и то държавата ми отпуска само 15 часа на седмица, което пак не е зле. Всъщност на Диян му трябва точно толкова, 2-та дни, в които съм на работа, малкият да е на ясла, за да може Диян да си почине качествено. Предполагам, че като тръгне на ясла съвсем ще се обърка, защото ще му говорят само на английски и не очаквам скоро да проговори 😁

Иначе споделя всичко, дава си всички играчки, храни всеки, но не бързам да се радвам, защото знам, че децата са на периоди и не знам утре какво ще му хрумне.

# 698
  • Мнения: 1 579
На мен ми става много неудобно като Ричард не си дава играчките и като иска всяко нещо, което другото дете докосне. Намесвам се и му обяснявам, нооо в резултат той пищи.
Антонио си мисли, че всичко е негово и аз направо умирам от срам.
Днес ходи да гледа и пипа тротинетките на децата в градската градина. Видя една жена, че яде някакъв снакс и директно отиде при нея на пейката да мляска и вика ъ, ъ, ъ и сочи снакса.
Искаше да вози някакви бебета в количките им, щото си мисли, че като му давам да вози брат си и плюшения си мечок, може да вози всичко, което види.
Просто е огън!
Все ми се струва, че другите деца са едни такива кротички, а пък това моето ходи като директор навсякъде и все неговото трябва да става.
Е, явно лъвовете са такива, така че стискай зъби Марайче и Бог да ни е на помощ Joy

# 699
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Ох, представих си го как се моли за снакс, сладур Grinning
Стискам зъби и се извинявам на майките, какво да правя... Sweat Smile
Ричко стъпва на площадката и започва да обикаля децата да им вземе играчките, които държат в ръце, после си харесва нечие колело или тротинетка, но горко му на някого ако докосне неговата кола или играчка. 🤣🤣🤣
Аз си знам, че за лъвовете останалите хора трябва да им робуваме ама хич няма да я бъде тази за моя дребосък. Yellow Heart

# 700
  • Мнения: 1 579
Ох, представих си го как се моли за снакс, сладур Grinning
Пейката му идваше високо и с един поглед прецени, че няма да може да седне до жената, както сяда до мен на дивана, когато ям нещо, и да я гледа в устата с онзи поглед все едно току що е напуснал концлагер, мляскайки и преглъщайки.
Все пак не се отказа и намери начин да получи парче снакс Joy

# 701
  • Мнения: 2 379
Не ми се мисли още за яслата, но ще процедирам както с баткото. Той имаше лесна адаптация , въпреки че си го гледах изцяло сама, защото ММ го нямаше много време.( Единия път за повече от 6+ месеца и няколко пъти за по 2-3 месец и то преди на навърши 3).

Винаги се меся, когато нещата ескалират на площадката. Ние сме тези, които да им кажем кое поведение е редно, кое не. ( Дори нашето да е потърпевшо)Това "да се оправят сами" е за когато имат някаква опит, когато могат да разгадаят жестове, поглед на родител и няма нищо опасно за здравето и живота. Поведението ми е различно според децата, родителите, вида на "сблъсъка". Гледам да давам време на Бухта и да видя как се ориентира в дадена ситуация. Ако усетя,че има нужда от подкрепа, ако ситуацията я кара да изпитва смесени чувства и не знае как да се справи, давам едно рамо. Има деца, които ми прави впечатление ,че имат повече нужда от насока, други не толкова. Не случайно "първите 7" си  остават класика обаче.

Момичета, колкото до срама.....ами ще да друга гледна точка. Това може да показва една увереност на децата и ясно изразени желания в конкретната ситуация. От всяко нещо извличайте плюсовете( особено ако това няма да е като мечешка услуга за децата) Simple Smile Родителските реакции и отношение не са по-малко важни от поведението на детето .
Венера и аз така се чудих, кога ли баткото ще спре да дава, да отстъпва, да помага.....Еми още не мога да кажа,че доживях до този момент хахаххаха. Баткото все още е такъв, а ще стане на 6. Много, много са редки случаите,в които да не дава, да не те отстъпи, да не помогне...трябва да е нещо много честолюбиви, за да си покаже овнешките рога. Например ако види неправда срещу някои-веднага е готов да помогне, което често е в негов минус.

# 702
  • Мнения: 737
Аз всеки път си мисля, че моето дете е най дивото и всяко следващо е още по диво от предното. Всъщност София беше добре първата година, но сега определено минава брат си.
Иначе за играчки споделя, даже децата все и вземат от ръцете и тя просто си избира друга. И аз ще я пускам на ясла чак на есен защото Яслата която съм избрала е от 2 години. На мен държавата ми отпуска 15 часа и то чак след като направи 3 години, но ще плащаме няма как.  Иначе сега ходим на групи почти всеки ден. Така всеки ден е с различни деца и си играе, четат им книжки и им пеят. На 2 от местата има и китара. О всяка сряда сме в един от музеите, където бягат, рисуват и им четат.

# 703
  • Мнения: 7 898
При нас яслата започва от 2 годишна възраст и то държавата ми отпуска само 15 часа на седмица, което пак не е зле. Всъщност на Диян му трябва точно толкова, 2-та дни, в които съм на работа, малкият да е на ясла, за да може Диян да си почине качествено. Предполагам, че като тръгне на ясла съвсем ще се обърка, защото ще му говорят само на английски и не очаквам скоро да проговори 😁

Иначе споделя всичко, дава си всички играчки, храни всеки, но не бързам да се радвам, защото знам, че децата са на периоди и не знам утре какво ще му хрумне.
Мисля че нещо се бъркаш или смесваш понятията. В Англия няма разделение на ясла и градина и май от там идва объркването ти. Детето можеш да го пуснеш на градина/ясла още от 6 месеца. Друг в въпроса, че тряба да си плащаш като поп за това.
А тези 15 часа се полагат след 2 годишна възраст на социално слабите, а след 3 годишна възраст може да бъдат и 30 часа.

# 704
  • Мнения: 620
Да, така е. Аз работя 2 дена в седмицата и вземаме помощи. На частно и аз знам, че е много скъпо, затова и вметнах, ме държавната градина/ясла започва от 2 годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт