НПМГ - тема 7

  • 55 601
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 487
Според мен е възможно смените да се разместят с появата на паралелки от 5-7 клас. Ама дали и кога - ще видим.
Доколкото съм запомнила от общата родителска среща за бъдещи осмокласници преди 2 години, това ранно започване беше само за НЕМАТЕМАТИЧЕСКИТЕ  класове ..
Нямам представа как е било преди две години. Питането е за тази. И аз отговорих за тази година.

Последна редакция: сб, 16 юли 2022, 04:39 от Валя*

# 736
  • София
  • Мнения: 1 326
Броят на паралелките не е променен заради петокласниците. Бяха съкратени 1 химическа паралелка и паралелката СХН. Разпределението на смените се определя от графика на учителите и часовете на съответния випуск.

# 737
  • Мнения: 6 729
Броят на паралелките не е променен заради петокласниците. Бяха съкратени 1 химическа паралелка и паралелката СХН. Разпределението на смените се определя от графика на учителите и часовете на съответния випуск.

Е точно де. За да разкрият 5 клас, “съкратиха” две осмокласни паралелки.
З и И клас няма вече. Сега са до Ж.
Като има класове, които не попадат нито в категорията първа смяна, нито втора смяна.
Пример - една паралелка от вече дипломиралите се дванадесетокласници - сряда и четвъртък бяха на училище от 10 ч до 16:30.

# 738
  • София
  • Мнения: 3 487
Lady, аз останах с впечатление, че се съобразяват със стаите. Т.е. около половината деца да са сутрин. И ми се струва, че в бъдеще 5-9 клас ще са сутрин (първия срок).
Ама това, че на мен ми се струва, нищо не значи. Едва ли НПМГ ще се съобрази с моите виждания.

# 739
  • Мнения: 45
Здравейте, цяла година се вълнувахме за приема в НПМГ с моята дъщеря. Вече е реализиран. Не съм се включвала тук, само се информирах.
При записването ни казаха, че природните науки започват втора смяна от 07.септември, защото часовете по ФУЧ Математика няма кога да бъдат сместени. А така по 4 часа дневно ще имат натрупване. Втора смяна ще са с 11 и 12 клас.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 326
Каквито и да са смените, важното е децата да ходят с удовлетворение на училище и да учат и да се забавляват.
Дъщеря ми ще бъде 11 клас и в края на учебната година каза, че започват първия срок във втора смяна.
Радвам се на удоволствието, с което се провеждат учебните и извънкласните занимания. Дано децата запазят свободния дух и любопитството си докрая.

# 741
  • Мнения: 179
На сайта са публикувани новите учебни планове за 2022/2023 година, където е споменато, че училище започват на 07.09.2022 г всички осми класове и ще изучават математика или химия като факултативни предмети до 15.09.2022 г
https://npmg.org/%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%b1%d0%bd%d0%b8-%d0%bf%d0% … 0%be%d0%b2%d0%b5/

# 742
  • Мнения: 4 205
Чета ги и виждам, че паралелка химия и химия/биология нямат профил в 11 и 12 клас история. Всички други имат тази опция, само тези двете паралелки- не. Защо така?

# 743
  • София
  • Мнения: 1 010
Профилите са съобразени с желанията на децата.

# 744
  • Мнения: 9 715
16 деца мисля, че ми казаха, че трябва да се съберат за профил. В случая с историята от всички класове.
За физика от 5 класа, защото единият си има вече физика.

# 745
  • Мнения: 179
Притеснява ме малкия брой часове по математика за физичната паралелка. Ще закъсат децата. Математическа паралелка с 3 часа математика втори срок, като брой учебни часове колкото обикновените езикови гимназии.

# 746
  • Мнения: 11 642
Притеснява ме малкия брой часове по математика за физичната паралелка. Ще закъсат децата. Математическа паралелка с 3 часа математика втори срок, като брой учебни часове колкото обикновените езикови гимназии.
С ФУЧ стават 4. Толкова са предвидили МОН.
Тя не е математическа паралелка, а си е физическа.
По физика в 8 клас няма да има кой знае какво за смятане. 8 клас математиката започва с вероятности и вектори, така че няма да им куцат кинематика и динамика, ако се учат в 8 клас, че не знам. Най-много да се наложи да им се обясняват синуси и косинуси от ъгли.

# 747
  • Мнения: 4
Разликата в учебните часове между паралелките МАТ и ФИЗИКА, са 2 часа на седмица в полза на математическите, т.е. в 8 клас физиката са 4 часа, а математиката 6 часа. Хубавото е че всички физици могат да посещават школата по математика на математиците

# 748
  • Мнения: 4 205
Т.е. да разбирам, че настоящите 11 и 12 клас от съответните паралелки не са искали история и затова не е предложен този профил? Ако има желаещи по-нататък, следващи випуски, би имало? Или не е така?

# 749
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Притеснява ме малкия брой часове по математика за физичната паралелка. Ще закъсат децата. Математическа паралелка с 3 часа математика втори срок, като брой учебни часове колкото обикновените езикови гимназии.
С ФУЧ стават 4. Толкова са предвидили МОН.
Тя не е математическа паралелка, а си е физическа.
МОН са предвидили еднакъв брой часове ООП за всички осмокласници. Броят на часовете във ФУЧ се определя от училището. А паралелката е профил Математически. Просто вторият профилиращ предмет е физика, а не информатика, както при другите две паралелки със същия профил.

Общи условия

Активация на акаунт