НПМГ - тема 7

  • 55 600
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 8 283
А тази гимназия защо така си крие преподавателите? Има ли някъде списък с имена и предмети? Кой поема петокласниците тази година?

Има програма, е момента за 2ри срок на току-що завършилата учебна година, където са всички учители.
Може да филтрирате по различни начини:
по клас, по имената учители....
Ако искате да знаете кой поема 5то класниците, попитайте в училището.

# 721
  • Мнения: 122
И как така решихте, че ги крият? Преди да правите такива констатации, прегледайте сайта.  Цялата програма им е качена заедно с всички преподаватели, които преподават от 5 до 12 клас? Няколко познати дечица се записаха тези дни - научиха имената на бъдещите класни ръководители, за тези които вече беше ясно, разбира се. Запознали са се и с други бъдещи преподаватели, които са срещнали в гимназията докато се записват.

# 722
  • София
  • Мнения: 12 427
Здравейте!
Чета, че се коментира започване на учебната година по-рано от 15.09.
На 13.07 записахме дъщеря ми в паралелката  Мат, Инф, Анг. и нищо подобно не ни казаха. То вярно , че беше голяма навалица и пълно с желаещи.😀
Въпросът ми е - ранното започване за всички паралелки ли е?
Би трябвало да е за всички осмокласници. Поне така ни обясниха в деня на отворените врати.

# 723
  • София
  • Мнения: 3 487
На нас лично директорът ни го каза, когато се записвахме на 13.07. Математическите паралелки се записвахме в отделна стая. Не при природните науки. Каза, че всички осмокласници започват седмица по-рано. Не е казвал конкретна дата. Написала съм го точно два поста над този на sne. Което значи или че не чете или че не ми вярва. И в двата случая беше излишно да го пиша наново и да уточнявам.
Според мен всички, които се съмняват, могат да се обадят в гимназията и да попитат. Съответно да си планират ангажиментите (на децата).

# 724
  • Мнения: 9 712
Хъм, странно, ние си постояхме да попълваме заявление за второ, но не чух на записващите се да им казват такова нещо.
Сигурно ще пратят имейл?

# 725
  • София
  • Мнения: 8 283
Принципно комуникацията е през Школо,използват я често, но новите ученици още го нямат. По-скоро може би ще има съобщение на сайта. Нямам спомен някога да са ползвали email.

# 726
  • Мнения: 4
Здравейте, днес записах дъщеря си във физичната паралелка на НПМГ, но не успях да я запиша за школа по физика. Учителките ми обясниха, че няма такава школа или на тях не им е известно, знаеха само за астрономия, но там вече били запълнени местата. Моля родители на деца от този клас през 2022г. да споделят, дали и те са останали с такова разбиране.

# 727
  • Мнения: 11 642
На нас лично директорът ни го каза, когато се записвахме на 13.07. Математическите паралелки се записвахме в отделна стая. Не при природните науки. Каза, че всички осмокласници започват седмица по-рано. Не е казвал конкретна дата. Написала съм го точно два поста над този на sne. Което значи или че не чете или че не ми вярва. И в двата случая беше излишно да го пиша наново и да уточнявам.
Според мен всички, които се съмняват, могат да се обадят в гимназията и да попитат. Съответно да си планират ангажиментите (на децата).
Доколкото съм запомнила от общата родителска среща за бъдещи осмокласници преди 2 години, това ранно започване беше само за НЕМАТЕМАТИЧЕСКИТЕ  класове . Нашето осмокласниче беше профил математика и "намаза". Тогава казаха, че на химиците много им куцала математиката и имат нужда, за да са добри в сметките по химия, да дръпнат малко по математика.

# 728
  • Мнения: 7
Не зная за кои паралелки важи започването една седмица по -рано,но ние сме в паралелката с биология и обясниха,че ще учим една седмица само химия.Тук говорите за някакви школи,очевидно по интереси,но при записването нищо от това не казаха или аз не съм слушала внимателно,че даже и не съм прочела,но каквото такова.

# 729
  • София
  • Мнения: 7 063
Школите могат да се запишат и след 15.септември. Някои от школите са в делнични дни - преди или след часовете. Има школи, които се провеждат в съботните дни, преди обяд. Зависи кой преподавател ще ги води и каква е неговата ангажираност също.
Моето дете ходеше на съботна школа.
Има време, всичко ще се нареди.
Училището използва активно предоставените мейли за връзка със зайчетата и родителите им. Това е практика от поне 2 години. Изпраща се инфо за бъдещата родителска среща, организационни неща, а предполагам, че и информация относно ранното започване на годината ще бъде изпратена.
И ако има нещо, което не ви е ясно, забравили сте да попитате, просто пишете на мейла на гимназията. Отговарят винаги. Поне аз винаги съм получавала отговор. Не се притесбявайте и да се обадите. Няма да ви се скарат, отзивчиви са. 🙂

# 730
  • София
  • Мнения: 8 283
За пореден път установявам различна практика в училището.
Специално си проверих e-mail-a преди да пиша, че не се ползва за комуникация (единствените, които открих беше за едно събиране организирано в дните преди започването на 8 клас, което не бе свързано с бъдещото обучение )
А, ето при Слънчевата е друго.

# 731
  • София
  • Мнения: 7 063
Казвам пт преди 2 години, Десем. Ние сме по-древни. 😂
Момичетата бяха писали и тук в темата, че са получили мейли.

# 732
  • София
  • Мнения: 18 679

Доколкото съм запомнила от общата родителска среща за бъдещи осмокласници преди 2 години, това ранно започване беше само за НЕМАТЕМАТИЧЕСКИТЕ  класове . Нашето осмокласниче беше профил математика и "намаза". Тогава казаха, че на химиците много им куцала математиката и имат нужда, за да са добри в сметките по химия, да дръпнат малко по математика.

Нещо подобно каза и Стаменов на деня на отворените врати, ние попаднахме в стаята, където той обясняваше. Изненадах се сега, когато Валя написа, че ще е за всички осмокласници. Има някакъв разнобой в информацията, но това са дреболии, не се вживявам 'ич. Ще следим на сайта какво-що и така.

# 733
  • Мнения: 122
Всички осмокласници една смяна ли ще бъдат? Има ли някой такава информация?

# 734
  • София
  • Мнения: 1 010
По принцип осмите класове учат в две различни смени. Половината випуск е първа смяна през първи срок, а другите са втора смяна. През втория срок се разменят.
Ще видим дали и сега ще е така.

Общи условия

Активация на акаунт