За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 483
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 21 751
Не вижадам с какво да се заменят картофите, по - добре ги пропусни, но разбира се и друг вкус трябва да очакваш, ама се сещаш де. Simple Smile

# 661
  • Русе
  • Мнения: 5 291
Можеш да нарежеш повече целина - глава, да сложиш малко  Дайкон /Японска ряпа/ или алабаш. Но, както са посочили по горе, вкусът ще е малко по различен от нормалното телешко варено.

# 662
  • Мнения: 10 508
Можеш да свариш картофите и после да ги изхвърлиш, така ще имаш подобен вкус.

# 663
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 022
Много ми се яде телешко варено, но, понеже ям разделно, не мога да сложа картофи. Може ли да се заменят с нещо, или да сложа само лук и моркови?
Предполагам избягваш въглехидрати? Може и само лук и моркови, но ако искаш да има повече неща да плуват в бульона може да добавиш праз
Скрит текст:
, той няма да повлияе чак толкова на аромата като целината. Целина също е вкусно, но в малки количества, аз на супа слагам не повече от половин резен, което е доста малко в сравнение с картофите във вареното. Като подправки добави дафинов лист и бахар, ще стане по-плътен вкус, все едно ядеш повече Wink

# 664
  • Мнения: 4 517
Здравейте момичета и момчета,
Честита Нова Година! Да е здрава, успешна и все така вкусна!

Моля за идеи как да приготвя лаврак или ципура (за мен са сходни и още не съм решила кое да купя).

# 665
  • Мнения: 5 300
Благодаря за идеите, между другото и аз помислих за целината, но именно това, че има много силен вкус ме спира, когато съм ползвала в други рецепти, за мен направо "убива" вкуса на другите съставки. Може би ще сложа само лук и морков.

# 666
  • под тепетата
  • Мнения: 9 573
И двете риби са много вкусни. Аз я правя ципурата така
https://www.mycookingbookblog.com/cipura-na-furna/

# 667
  • Мнения: 4 517
И двете риби са много вкусни. Аз я правя ципурата така
https://www.mycookingbookblog.com/cipura-na-furna/
Много благодаря! Тази звучи лесна и като нещо, което ще ми бъде вкусно. Ще я опитам довечера. Благодаря още веднъж!

# 668
  • Мнения: 9 161
ципурата много харесвам само по зехтин и лимон печена Simple Smile https://pep-4o.blogspot.com/2015/11/blog-post_16.html
лаврак също, намазан с песто в коремчето , пък ако е завит и с прошуто Simple Smile .... https://pep-4o.blogspot.com/search?q=%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%BA

# 669
  • Sofia
  • Мнения: 26 695
Имам две  зелки в кофа,но е много кисело и солено.
Може ли да се добави вода?

# 670
  • под тепетата
  • Мнения: 9 573
Пеп-4о, значи не напразно се борих с една торба магданоз тия дни  , зарад твойто песто. Сега и в рибка ще влезне Smiley

# 671
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 731
Какво правят яйцата на кексовете? Те ли ги правят въздушни или по-скоро те им придават плътност?
Нали вече си въожразявам, че съм вдигнала нивото на кулинарни неумения и започвам да се замислям над подобни неща Simple Smile
Мисля да направя кекс с много яйца, но търся подходяща рецепта, а докато го правя се зачудих каква им е функцията Simple Smile

# 672
  • Мнения: 9 802
Сега, не че съм експерт като някои други потребители, но по мое скромно мнение яйцата придават въздушност, маслото придава плътност.

# 673
  • София
  • Мнения: 16 234
Спонтанно си купих 1 пакет прясно  брюкселсо зеле от Лидл.
Сега се чудя какво да го правя. Ако може някаква рецепта, не пазим диети в къщи.

# 674
  • София
  • Мнения: 11 082
Какво правят яйцата на кексовете? Те ли ги правят въздушни или по-скоро те им придават плътност?
Нали вече си въожразявам, че съм вдигнала нивото на кулинарни неумения и започвам да се замислям над подобни неща Simple Smile
Мисля да направя кекс с много яйца, но търся подходяща рецепта, а докато го правя се зачудих каква им е функцията Simple Smile

Има рецепти за кексове, които с повече яйца и добро разбиване спокойно могат да се направят без набухвател.

Спонтанно си купих 1 пакет прясно  брюкселсо зеле от Лидл.
Сега се чудя какво да го правя. Ако може някаква рецепта, не пазим диети в къщи.

Брюкселско зеле с кестени и бекон

Общи условия

Активация на акаунт