За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 270
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
Защо хвърляте първата вода на лещата? 🤔

# 736
  • Мнения: 43
Защото има пяна

# 737
  • Мнения: 4 661
И е по- щадящо от гледна точка на проблеми със стомаха.

# 738
  • Мнения: 10 351
И аз я правя по подобен начин - запържвам лук и доматено пюре, доливам вода и леща, варя 15 минути. За подправка слагам кимион, без да прекалявам с него. На мен ми харесва гъста, почти като пюре.

# 739
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Другата седмица, живот и здраве, ще правя питка за 1г на малкия ми син Simple Smile
Дайте идеи за истинска памук питка, моля ви, разчитам на ВАС Simple Smile
П. С. Имам хлебопекарна, т. Е. Ако може тя да я замеси ще е още по добре.

# 740
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Дайте идеи за истинска памук питка, моля ви, разчитам на ВАС Simple Smile
П. С. Имам хлебопекарна, т. Е. Ако може тя да я замеси ще е още по добре.
В хлебопекарната се меси всякакво тесто, стига то да е съобразено единствено с капацитета на машината - за 1кг ли е за повече или по-малко.  В случая само за да го омеси, без печене.
Ето любимата питка у нас и е памук, без всичката мазнина на онази "памук"... https://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_8944.html

# 741
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Другата седмица, живот и здраве, ще правя питка за 1г на малкия ми син Simple Smile
Дайте идеи за истинска памук питка, моля ви, разчитам на ВАС Simple Smile
П. С. Имам хлебопекарна, т. Е. Ако може тя да я замеси ще е още по добре.

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/11/blog-post_4.html

# 742
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Благодаря ви! Морена, най вероятно ще заложа на твоята версия на питката, тъй като мазнината на пейч ми идва много за моите разбирания Simple Smile нищо лично, просто ще ни стане тежко ако хапнем толкова "плътно" печиво.
Аз запрятам ръкави още от сега (или пое е ми идва да го сторя) , защото нямам търпение Simple Smile

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Тъкмо... и мен никак не ме изкушава "памук погачата" с всичката ѝ мазнина. като си знам моята колко е пухкава и прекрасна. Simple Smile

# 744
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Благодаря ви! Морена, най вероятно ще заложа на твоята версия на питката, тъй като мазнината на пейч ми идва много за моите разбирания Simple Smile нищо лично, просто ще ни стане тежко ако хапнем толкова "плътно" печиво.
Аз запрятам ръкави още от сега (или пое е ми идва да го сторя) , защото нямам търпение Simple Smile

Изчислено като грамаж растителната мазнина на двете питки е еднаква. 500 г брашно- 80 мл, 850 г брашно -125 мл . Но, всичко е въпрос на вкус. Simple Smile Искаш рецепта- получаваш. Коя ще си харесаш, вече е твой избор. Това е питката вътре- пухкава и мека.

# 745
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Пейч, абсолютно е така, не бях правила сравнение на съотношението. Сега разчупеното парче ме замисли Simple Smile

# 746
  • Мнения: 9 107
прословутата памук погача и аз не правя, заради огромното количество мазнина. Моята, както Морена и Пейч си я харесвам, без такова количество олио и пак е пухкава.

Заповядайте в новата тема, тази я изписахме Simple Smile https://www.bg-mamma.com/?topic=1400334

Общи условия

Активация на акаунт