Избор на климатик и всякакви въпроси за тях - тема 3

  • 31 126
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 230
От къде ще го взимате? Кое не им е добре, на мен само Дайкин ми хвалят като ходя да питам.
И на мен уж и после двама независимо един от друг казаха, че не са ок дайкин

# 61
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Зависи за кой модел говорят. Ниския им клас да.....и аз не ги харесвам. Имат си хубави модели. Високия им клас още е хубав.

# 62
  • Мнения: 230
Зависи за кой модел говорят. Ниския им клас да.....и аз не ги харесвам. Имат си хубави модели. Високия им клас още е хубав.

За този модел става въпрос https://m.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cHMlM0ElMkYlMkZuaWNlbWFnLmJ … tc2c0NDA5MDQ5Mw==

# 63
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Наистина, не е хубав.

# 64
  • Мнения: 2 920
Aleksandars,не искам да ви противореча, но на леля ми преди 2 години им монтираха точно 16 ка Mirai, ами лично за мен е ужасен климатик. Ползват го в хол 26 кв.м с отворена врата към коридора. Освен, че не е икономичен и е много некомфортен. Дори и на най ниска степен на вентилатора духа много силно и няма никакъв комфорт в помещението. Всеки път след като се прибера от тях съм схваната.

# 65
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Ами то проблема не е в машината а в този който я е избирал.
16ка за 26 кв, е много неподходящо подбран климатик.

# 66
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Natt*** , аз предлагам модели съобразени с условията. От този модел сме слагали много машини и оплаквания няма. Потребителя иска машина която да ползва основно в режим охлаждане. По прости сметки е необходима машина която да отдава поне 4.0 KW  номинално в режим охлаждане. Може да мине и с някоя 14-ка на триото, но като се има предвид как си духат, комфорта ще избяга. Тошибата е с по голям диаметър на турбината от моделите на триото за които пиша. Като се има предвид дайкина който жената е гледала, предполагам бюджета се върти около 2000 лв.

# 67
  • Мнения: 2 920
Да и те го ползват само на охлаждане, в сезонно жилище, но лично аз съм много разочарована от работата му. Около 50 кв.м охлаждат с него.

# 68
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Е обърках се сега.
26 кв или 50.
Той ако е сложен в 26 кв. Дори и с отворени врати, дума за комфорт, вобще се съмнявам, че може да стане. Ако беше 12ка ......друго щеше да е. Машините не са лоши.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Да попитам и аз,конвенционалните климатици нямат ли опция за намаляне на напора?Нещо в сервизното меню?Или това е опция само на каналните за въздуховодите ?Важно ми е да знам за подобни екстри,че  скоро ще избирам климатик за родителите и не искам пак една седмица да ровя по чужди форуми за настройки.
Откакто намалих нашия климатик на минималната сила на струята(не говоря за low,medium и high,а за скала от 1 до 15),все едно нямам климатик,а радиатор.

# 70
  • Мнения: 2 920
Нели, много отдавна няма конвенционални климатици, само инверторни.
Тошибата се ползва в 26 кв.м. хол с портал към коридора и спалнята. В къщи никога не бих си сложила, изобщо не ми харесва как работи, но това е лично мое мнение.

# 71
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Нели, много отдавна няма конвенционални климатици, само инверторни.
Тошибата се ползва в 26 кв.м. хол с портал към коридора и спалнята. В къщи никога не бих си сложила, изобщо не ми харесва как работи, но това е лично мое мнение.
Това за конвенционалните, не се отнася за целия свят. В Русия си ги има още. Нови.

# 72
  • Мнения: 2 920
Може, но тя пита за България, така че коментара е излишен. Едва ли ще тръгне да внася конвенционален, не са толкова ценни Simple Smile.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Ох,много съм тъпа.Под "конвенционални" имам предвид "обикновени стенни",не канални като нашия.Не визирах неинверторни Simple Smile .
Извинете за недоуточняването.

# 74
  • Мнения: 2 920
Но са забранени в Европейския съюз, а дамата питаше за България.
Понякога е по добре човек да замълчи, отколкото да е на всяка манджа мерудия!

Общи условия

Активация на акаунт