Ваксина за менингит

  • 6 131
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 585
Цитат
Ето и листовката все пак за информация: https://apteka.framar.bg/30030677/%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD … -0-5-%D0%BC%D0%BB

Нименрикс може да се прилага на малки деца, но по специални, особени показания.
За тези, специални, особени, показания е лицензирана за малки деца.
А не за рутинно приложение при малки деца!


Цитат
Никъде не съм казала, че покрива тип Б...
Ако не ви покрива тип Б, става следното:

* детето НЕ Е предпазено от най-опасният менингококов менингит- тип Б.
* полизахаридните ваксини при малки деца не работят добре, и не дават траен имунитет. При много деца- изобщо не дават имунитет над 1,2 месеца трайност.

За какво тогава да слагаме Нименрикс на малки деца, под 11г възраст?
"Така каза прочут Бг специалист".
Добре, влезте сами "в оркестъра".... без покана.
Простете, става въпрос да предпазим Вашето дете. Моето аз съм го предпазил, правейки правилното... нали?

Последна редакция: нд, 12 дек 2021, 15:17 от Birdie

# 61
  • София
  • Мнения: 6 726
Никъде не съм казала, че покрива тип Б...
Пак казвам имате достъп може да си я набавите. Бексеро я има и в Турция и в Гърция.

# 62
  • Мнения: 1 603
Аз след Нова Година ще поръчам Бексеро от Гърция и мисля Януари или Февруари да боцна бебешора, който в момента е на 3 месеца.

Педито се дърпа и иска чак като започва ясла, и ако не беше станало това с починалото дете, щях да се съглася, но аз съм ЗВЕРСКА паника невероятна и ще й скръцна със зъби да я бием по-скоро. Сега по празниците няма, че може и да пътуваме, но догодина , живи и здрави - ще има боц 😃😃😃

# 63
  • Мнения: 862
А знаете ли каква е цената в Гърция? И дали се слагат 2 дози или 1, обсъждали ли сте го с педиатъра?

# 64
  • Мнения: 8 585
А знаете ли каква е цената в Гърция? И дали се слагат 2 дози или 1, обсъждали ли сте го с педиатъра?
Схемата е следната, и зависи от това, на коя възраст поставяте 1-та доза:


Цената на ваксината е 103Е/дозата.

# 65
  • Мнения: 24
Здравейте! Чета няколко пъти темата. Благодаря за полезната и изчерпателна информация, която сте споделили. Интерсувам се дали успяхте да намерите и поставите поне някоя от споменатите ваксини, освен Nimenrix, тук в България. Всякаква информация ще ми бъде полезна. Благодаря отново!

Общи условия

Активация на акаунт