Тренировки в домашни условия - 114

  • 35 464
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 850
Честити да да всички празнуващи.
Едно видео на Кейси от Blogilates,  ако на някой му е интересно какво прави, за да качи мускулна маса.
https://www.instagram.com/reel/CZVqolOqZHw/?utm_medium=copy_link

# 691
  • Варна / UK
  • Мнения: 383
Нона, според мен са ти супер мерките. Пробвай пак да се претеглиш сутрин без кафе/протеин - може % мазнини да ти е по-нисък. За моя кантар имаше ревюта, че отчита част от водата като мазнини, т.е. колкото по-малко вода в тялото сутрин на гладно - по-малка грешка в отчитането. Erin Stern в нейно видео беше споделила, че поддържа 19% - 21% мазнини, когато не се готви за състезание. При мен варират целогодишно между 19.5% - 22.8% ама аз какъв критерий съм ...Joy . Вчерашните ми бяха тези:
Скрит текст:
G&B погледнах Blogilates, благодаря за видеото, тя стартово от 25.6% мазнини започва, ще ми е интересно как ще прогресира.
Днес крака в зала и за утре по план гърди вкъщи.

# 692
  • Бостън
  • Мнения: 13 652
Да, тези кантари толкова варират в цифрите в рамките на един ден, че след първоначалният шок преставаш много много да им се доверяваш и само гледаш накъде върви тренда - надолу или нагоре Wink


Честит рожден ден и на прекрасното момиче на Агент Simple Smile Искам снимката дето скача, облечена с рокля, направо е уникална.

Дъждец, ето от тези ензими съм много доволна https://www.iherb.com/pr/now-foods-super-enzymes-180-capsules/85 … 0jiIaAqf9EALw_wcB
Запазвам си ензимите, Ани - изобщо аз съм фен на бранда NOW - прилични продукти на повече от прилични цени!

И това е моето лудо Геле на първия си учебен ден, инструктирана да скача в полятата и вода, ама по-височко, че майка и да има време да я заснеме Grinning

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 02:10 от Agent Provocateur

# 693
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
Ако моят кантар показва 21% мазнини, изглеждам зле. Но е възможно да не е чак толкова умен, знам ли...

Започнах Боди шред от днес. Пълна лудница! На карадиото си почивах и си взимах глътка въздух! Laughing

# 694
  • Мнения: 2 028
Факта, че след половин година изпитах леко любопитство да изпробвам функциите на кантара, говорят колко ми пука от това, което ще ми покаже Joy
То аз мазнините си ги виждам и без канрата да "ми каже" Laughing Но пък щом го имам, реших да го използвам по предназначение.
Тези дни мисля и мерките си в см да измеря. Трябваше да го направя още преди три години , когато започнах да тренирам, но никога не съм и предполагала, че ще постигна толкова много и изобщо,че ще се превърне в начин на живот.
NadyaT
Скрит текст:
Гледам, че си от Варна, в кой фитнес ходиш?

# 695
  • Мнения: 1 591
Честита рожденичка, Агент! Прекрасно слънчице е, да ти е здрава и щастлива Heart Eyes

Цитат
Имам въпрос към тези, които тренирате с Каролин и програмата Епик.
Как я усещате, краката се напомпват и стават по едрички и оформени или са по изчистени.
Търся програма с коята да изчистя останалите ми мазнини, Епик дали е подходяща за това?

Искрица, програмата е еднакво подходяща и за натрупване на маса, и за изчистване на мазнини. Карълайн изрично предупреждава да не приемаме нейното темпо за норма. Така че всеки е свободен да изпълнява програмата така, че да обслужва личните цели. Ако искаш изчистване - работиш с по-ниски тежести и по-високо темпо, а за маса - обратното. И даааа, отново чинията е тази, която ще определи крайния резултат. Изчистване без лек дефицит не става, при това с високи протеини и сравнително ниски мазнини. И все пак - личното ми мнение е, че с Карълайн прекомерно натрупване няма как да се получи, защото нейните тренировки комбинират тежести с доста упражнения със собствено тегло и малки почивки между сериите и упражненията.

И по темата - продължавам си Ендгейм, вчера направих ден 20 - неделно кардио с леки дъмбели, беше страхотно! Днес пък наваксах с ден 19 - цяло тяло - тренировката, която пропуснах заради бустерната доза.

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 09:36 от Vetrena

# 696
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Стана ми интересно това с измерването на кантара, малко ми е странно как точно се изчислява формулата. По логиката хора с едни и същи параметри, трябва да имат еднакви резултати на кантара, но това далеч не е така Simple Smile

Този месец завършвам с 21 тренировки от Епик 3. Тренирала съм в 17 дни, като някой от тях имам по две тренировки Simple Smile Днешната тренировка беше пирамидална за крака и много ми хареса. https://youtu.be/BfIvU-1K0Uo Така не са ми треперели краката скоро, хем тежестите ми нямаха нищо общо с нейните. Simple Smile

Целта за февруари е да успея да тренирам 5 пъти седмично и да се водя по програмата на Каролин, но ми е изключително трудно да си наглася времето. Все пак мисля да опитам Simple Smile

# 697
  • Бостън
  • Мнения: 13 652
Не е Формула, базирано е електрическия импеданс на различните тъкани, ако помня правилно...

# 698
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Не е Формула, базирано е електрическия импеданс на различните тъкани, ако помня правилно...
Това звучи много интересно. Ще взема да пробвам кантара на моя приятелка и без това моят вече е за смяна, може следващия да го взема такъв умен 😂

# 699
  • Мнения: 571
life_is_love, D_ana, Calli, Agent
Снимките са предимно от Larrabee State Park и съседния Bellingham. Мен ме гони някаква зимна депресия и се опитвам всеки уикенд да сме някъде. Мястото го открихме съвсем случайно след като вядях че има и къмпинг.
Исках да проверя дали имат ток за караваната и видях, че има излаз и на океана.

Честито на Биб и на порасналата с още една година красавица Агентска Simple Smile

.....
Еди, предполагам из вашите Вашингтонски вилаети сте били? Моите старчески очи, или по-скоро развинтена фантазия, виждат San Juan Islands в далечината 🤣 Моите приятели в Сиатъл твърдят, че февруари непременно трябва да се пътува до някаква слънчева дестинация, за да се преживее сивотата на зимата. Дано бързо премине
...
Sprinkles Виждат се Portage и Lummi, San Juan Islands се виждат от Виктория ама с тия PCR-и не сме ходили по Кандаско. Твоите приятели са много прави. Досега 6г. нямах проблем със сивотата обаче тая година ми се увидя вече.

NadyaT бицепса изглежда супер! Много ме мотивират такива снимки!

И аз имам умен кантар, ама ме е срам да ви покажа какво показва за сега, хахаха!

Ето малко снимки от този уикенд, а аз отивам да потренирам малко бокс преди да съм решила да го практикувам върху ММ, че ме е качил да летя на метла от вчера.


Скрит текст:














# 700
  • Варна / UK
  • Мнения: 383
Ани, за кантара е точно както Агентчето е обяснила. Качваш се с боси крака (ходила) и ти пуска слаб ток. Тъй като в мазнините има по-малко вода, те по-слабо пропускат тока. После по някаква формула включваща ръст, възраст, тегло изчислява % мазнини. Снимах описанието на моя кантар как изчислява Body Composition:
Скрит текст:
.
Естествено, няма как да е точно, но поне приблизително може да се ориентирам за движение нагоре - надолу.
Еди, ама как ми пусна мухата с този бокс - откога се каня да проверя няма ли някъде наблизо клуб/група/треньор... Е, няма наблизо, но намерих някакъв self-defence клуб току що, имат един път седмично занимания (съвсем ми е ОК). Пратих им заявка във facebook - очаквайте включване Joy
Нона,
Скрит текст:
не съм във Варна по-голямата част от годината - в Англия живея. Лятото като се прибера за повече време ходя в MaxiFit - добре е оборудван, има само един стенд за лост за клекове обаче - това му отчитам като основен недостатък.
Добра идея е да се мерят обиколки - аз така си открих един сантиметър разлика в бицепсите - миналата  година започнах да ги меря. Правя доста упражнения с дъмбели, при които товаря по-слабия бицепс повече. Разликата сега е половин сантиметър.
Днес гърди, утре или гръб или кросче в парка, ще видя как ще съм.
P.S. Еди - големи красоти си показала Heart Eyes
Агентче - голяма сладурана е малката, направо в карате поза е хвръкнала - личи ѝ, че е огън момиче Heart

# 701
  • Мнения: 2 028
NadyaT, права беше, че на гладно нещата ще изглеждат малко по различно.

Старите мерки на един протеин и кафе.
Скрит текст:
Новите на гладно Blush Процента на костите не е мръднал Smile, което ми е някаква индикация, че показва що
годе вярно.
Скрит текст:
Ани прави са момичета, има метални пластини върху кантара на които стъпваш бос, вкарваш си мерките
пол, години, ръст, активност и след това то ти отчита останалото.
NadyaT
Скрит текст:
Знам я тази зала, не съм ходила обаче, далечко ми е
Аз да питам тази жена Каролин, как един път не спря водичка поне да пийне?

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 09:11 от Nona M.

# 702
  • Мнения: 1 591
Еее, момичета, не така Grinning Отворихте темата за умните кантари и от снощи си мисля дали да не инвестирам в един. Имаме си вкъщи, но е на доста години и ми се струва, че е далеч от точен.
Освен това прави сравнително малко измервания - процент мазнини, BMI и това е.
Загледах се сега, ама как все към най-скъпото ме влече...
Колебая се между най-добрия Omron и последния Tanita. Вторият е почти два пъти по-скъп, но пък мери и % хидратация, което ми се струва важно. И може да се свързва с телефона, че да си следи човек прогреса.
Сега се чудя как да си позволя този разход и съвестта ми да остане (сравнително) чиста Joy
Проявих нечувана спестовност, като не си купих нов смарт часовник и си останах с Ябълка 4-то издание. Освен да се компенсирам с едно умно кантарче.... Ще си помисля още малко.

Нона, Каролинка е всепризнат дзвер Grinning Нито пие, нито се поти.

Днес беше ден 21 от Ендгейм - предно бедро и прасци.

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 10:09 от Vetrena

# 703
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Ох, Ветрена, много ми хареса "нечувана спестовност" 😂😂😂 Аз май ще си го пожелая да рождения ден. Simple Smile
Да ви попитам тези, които имат такива кантари, дали могат да се вкарват данните на двама човека?? Сигурна съм, че и ММ ще иска да се възползва Simple Smile
Видях тези, които си споделила, но казано честно цените им ми идват в повече. Загредах на huawei. Вероятно няма да са толкова точни като Омрон и Танита, но пък са под 100лв. Това, което ме спира е че има моменти, в които с месеци не се качвам на кантар и просто да дам едни пари /особено ако е по-скъпа инвестиция/ , които да стоят под леглото, не знам доколко си заслужава. Но ще го мисля де Simple Smile

Вчерашната пирамида добре ми е натоварила долната част. Определено с тренировките на Каролин забелязвам по-добър резултат откъм мускулна маса.

# 704
  • Мнения: 1 591
Ани, всички подобни кантари, които съм виждала, имат възможност да следят данните на 4-ма души, а Танита - даже на 5. Измислени са за семейна употреба.
Да, скъпи са добрите модели, аз също не съм решила твърдо. Харесах един модел на Танита с буквално всички измервания. В България се предлага за 538 лв., а от европейския сайт на фирмата излиза 430 лв. с безплатна доставка до България. Пак са много пари обаче, та затова и аз се ослушвам.
Пък и, от друга страна, какво значение имат показателите, когато не сме професионални атлети и не преследваме конкретни спортни постижения. Дали вторачването в цифрите не е по-скоро вредно за нас? Разсъждавам си просто. Още ще го мисля кантарчето Blush

Общи условия

Активация на акаунт