Обсъждане на имотни обяви-26

  • 38 471
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 570
В 4 етажните блокчета ли е или в онези тип къща с триъгълен покрив?

# 31
  • Мнения: 998
В четириетажните към Стамболийски.

# 32
  • Мнения: 9 162
По повод паркирането в центъра:
Беше драма преди 15+ год. когато нямаше годишни винетки за живущите , ама голяма драма !
От тогава до сега Драма , няма!
За мен при покупка на жилище, това не е водещ фактор.

Не коментирам разбира се , ако си има двор/гараж към офертата разбира се , че е плюс.

Локацията и комуникативността за мен е най-най важното!
С това не бих направила никога компромис.
Децата израстват, училищата са пръснати из цяла София и аз никога не бих мислила, да е удобно -до еди кое си даскало щот'нали детето.
Дори да живеете до училището до 4 ти клас детето се води от родител. От 5 ти кл. я математическата я някое частно .. Wink след 7 ми клас  пак така , а то вече е голямо и само си ходи и какво стана ?  Безмислено изискване !
Жилището не е кола , да я сменяш според нуждите. Поне в БГ за повечето от нас. КОла можеш да сменяш и всяка 2 ра година , но жилище колко често?! Макс 2-3пъти в живота.

# 33
  • Мнения: 2 824
За мен жилището, което ще (евентуално) купим сега, трябва да ми е максимално удобно за следващите ~10 години (т.е. детски градини и основни училища на удобно пешеходно разстояние от дома). Не знам какво ще стане с нас след 1 месец, камо ли, когато детето е вече тийнейджър и премине в гимназия. До тогава има много вода да изтече. Искам сега, и в обозримо бъдеще да ми е максимално удобно и комфортно. Като остарея ще мисля какво ще ми е удобно тогава. В този смисъл да, локацията е изключително важна. Но! Наличието на детска и читаво училище около жилището определено ми е ключово и за мен е част от “локацията” като условие. Животът ми е един, денят ми има 24 часа и не искам 2 от тях да прекарвам в трафика. В този ред на мисли има много комуникативни райони, където има съвкупност от транспортни удобства, но бих предпочела това време да го прекарам в пиене на кафе някъде, отколкото в пътуване.

# 34
  • Мнения: 18 480
На мен никога не ми е било опция развозването на дете до градина или начално училище през няколко квартала. Исках всичко да е наблизо, тъй като разбирането ми е, че до 4 клас децата трябва да бъдат максимално близо до вкъщи, а не да си доспиват сутрин в колата.
Така че и това ми беше критерий - нормални градина и начално училище.

# 35
  • Мнения: 1 962
Здравейте, моля за мнение за имот в кв.Овча купел в близост до метростанция Мизия и парк Кукуряк, новострояща се сграда.
Ако има в близост живеещи, бихте ли споделили лично мнение - как е за живеене, спокойно ли е, плюсове и минуси. 1300 евро/м2 завишена цена ли е? Ясно ми е, че всичко зависи от качеството на строежа, вложения материал, място, изложения и т.н., но все пак някакъв ориентир.
Благодаря!
Поне засега още е спокойно. Има проблем с приема в детските градини (ако сте младо семейство с малки деца). С транспорта вече се урегулираха нещата. С метрото сте за 15 минути на Витошка. Наблио е Билла, а до метростанция Мизия има и Фантастико. В Овча купел има още една Билла и Лидъл (и двата на бул. Президент Линкълн) и Кауфланд до метростанция Овча купел. Като минус мога да посоча, че наблизо е общежитието за бежанците, но има  постоянно присъствие на жандармерия и полиция и поне аз в последните 1-2 години не съм чувал за проблеми с бежанците. Интересно ми е към коя сграда сте се ориентирали, защото там има няколко новостроящи се.

# 36
  • Мнения: 10
Здравейте, моля за мнение за имот в кв.Овча купел в близост до метростанция Мизия и парк Кукуряк, новострояща се сграда.
Ако има в близост живеещи, бихте ли споделили лично мнение - как е за живеене, спокойно ли е, плюсове и минуси. 1300 евро/м2 завишена цена ли е? Ясно ми е, че всичко зависи от качеството на строежа, вложения материал, място, изложения и т.н., но все пак някакъв ориентир.
Благодаря!
Поне засега още е спокойно. Има проблем с приема в детските градини (ако сте младо семейство с малки деца). С транспорта вече се урегулираха нещата. С метрото сте за 15 минути на Витошка. Наблио е Билла, а до метростанция Мизия има и Фантастико. В Овча купел има още една Билла и Лидъл (и двата на бул. Президент Линкълн) и Кауфланд до метростанция Овча купел. Като минус мога да посоча, че наблизо е общежитието за бежанците, но има  постоянно присъствие на жандармерия и полиция и поне аз в последните 1-2 години не съм чувал за проблеми с бежанците. Интересно ми е към коя сграда сте се ориентирали, защото там има няколко новостроящи се.
https://m.imot.bg/details/1c161366042220533
Това е сградата, но не са си актуализирали цените.

# 37
# 38
  • Бистрица
  • Мнения: 125
Цената е БЕЗ ДДС, на Ш/З в затворен комплекс. Не са сложили снимка отвън, нито схема, а е по-добре да ги има, за да се добие представа за имота. Трябва да се провери къде е точно, какви са комуникациите до там-път, транспорт.
Как е решен въпроса с ВиК и отопление, и дали е изградена или вие ще трябва да решите или изградите инсталация за отопление - трябва добре да се изчисли и предвиди каква да бъде и как да се изпълни, за да не ви е студено- гаража също трябва да отоплявате, ако не искате да се спука някоя тръба зимата. Довършителните работи са голяма сума за голяма къща, около 100 000 евро трябва да си приготвите за ремонт и не знам дали ще ви стигнат.
Попитайте за таксите за комплекса и какво включват- в комплекси с къщи често са от порядъка 600-700 лв месечно. Месечните такси за отопление и електричество също ще са ви като за 2 апартамента. Като теглите чертата вече вие може да си прецените дали имате финансовата възможност и ако да-проучете подробностите около строежа. Само вие може да си прецените дали си струва къщата, мястото, сумата, на какво държите и с какво бихте направили компромис. Успех Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 16 005
Не ми харесва къщата - много близо са съседните. Не бих посмяла да си отворя прозорците на тази обща ливада. + другите недостатъци,  описани в поста над моя - твърдо не.
За тези пари бих си купила 3 апарт. - да има за живеене, за под наем временно и после за децата. И да не живеят в Бг, нека си имат - винаги може да ги продадат.

# 40
  • Мнения: 9 754
Е, за тази цена се предполага, че съседите ще са все "отбрано" общество. Това в рамките на шегата, разбира се.

На мен също не ми харесва близостта на съседите, но пък ако е охраняван комплекс (предполага се, че е така), вероятно това не би било голямо неудобство.

На мен ми направиха впечатление 2 неща - има снимки само от първия етаж - хол и кухня и трапезария, от останалите - нищо, както и това, че ЗП на първия етаж е по-голям от втория (и третия). Ако вторият етаж има еркерна част (около 20 кв.м.), е добре да се обърне внимание на топлоизолацията (и отвън, и на пода) на еркерната част, за да не е студен част от пода на втория етаж.

# 41
  • Мнения: 1 285
Здравейте!
Нахлувам със спешен въпрос- как ви се струва цена 200К евро за тристаен луксозно обзаведен апартамент в горната част на Симеоновско шосе, над 100 кв.м.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 726
За моят бюджет много, но много зависи и колко е луксозно. И ние сме били на “луксозно” обзаведен апартамент ама от Икея...

# 43
  • Мнения: 2 824
Здравейте!
Нахлувам със спешен въпрос- как ви се струва цена 200К евро за тристаен луксозно обзаведен апартамент в горната част на Симеоновско шосе, над 100 кв.м.
Много зависи от точната локация. Има ли инфраструктура изградена, в какво състояние е, с коли ли сте (там без кола сте жив зян), какъв е стилът ви на живот и устройва ли ви такава отдалечена локация.
Цените в момента са умопомрачителни. Поне в районите, в които гледам аз. Не знам въобще сключват ли се сделки с тези цени 😳

# 44
  • Мнения: 1 285
Е, тя цената е 220К евро, но бързат да продават и мисля, че ще паднат на 200К.
Пред блока има спирка на градския транспорт, хипермаркети наблизо, подземен паркинг.
Оф, да знам, че скоро ще се спука тоя балон да чакаме, ама като гледам едва ли ще е скоро...

Общи условия

Активация на акаунт