Отговори
# 15
  • Мнения: 402
Синовете са задължени по закон да се погрижат за баща си . Подсъдими са .Непременно ги намерете,дори с адвокат.

# 16
  • Мнения: 4 986
Изобщо не са длъжни,ако нямат договор за издръжка и гледане.За да не ги интересува,значи и той не се е грижил за тях.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 062
Синовете са задължени по закон да се погрижат за баща си . Подсъдими са .Непременно ги намерете,дори с адвокат.
Нямат такова задължение, още повече по закон.

# 18
  • Мнения: 2 882
Чл. 124, ал. 5 от СК: Пълнолетните деца са длъжни да се грижат за своите възрастни и болни родители.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 062
Тогава ще ги издирят по надлежния ред и от авторката ще се снеме отговорността за чуждия баща.

# 20
  • Мнения: 379
Има такъв закон ,но има и как да докажат че той не се е грижил за тях и да се откажат от него. Давам само пример иначе вратички много ,никой не може да ги накара на сила ,в България всичко е възможно.

# 21
  • Мнения: 2 881
В болницата, ако няма осигуровки, може да се плати клиничната пътека или осигуровките, там могат да видят за колко време е неусигурен.
Жалко, че човека има такива деца, но може и той да не се е грижи за тях.

# 22
  • Мнения: 4 986
За неосигурените си има наредба,по която ги лекуват.Утре ще я видя и ще я кача.Болниците да не се правят на луди.

# 23
  • Мнения: 18 879
Нищо да не плаща. В болницата ще се оправят. Тя не може да принуди синовете на човека да плащат, той лично може да ги съди за издръжка, ама доколкото разбирам, той е в много сериозно състояние и не е контактен, камо ли да ги съди сега. Сега даже няма какво да го мисли къде ще живее след болницата. Да се види какво ще му е състоянието след операциите, ако оцелее. Ще може ли самостоятелно да се обслужва, или ще има нужда от хоспис или подобно заведение. При всички положения обаче този ангажимент не трябва да е на авторката финансово, а да се ангажират институциите как да го придвижат по-бързо като нуждаещ се в държавно заведение. От свое име за лични цели няма да му търсиш ЕГН и пр. лични данни, те трябва с оглед на това, което могат да свършат, да си направят необходимите проверки

# 24
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Кукумицинка- относно последното ти изречение само да кажа, че още първия ден, когато по телефона от отдеението ми казаха, че не е здравно осигурен, попитах дали знаят колко има да се плаща, и те казаха, че не знаят, и че при тях излиза само информация, че лицето е с прекъснати права. Нищо повече не знаели. Даже ми се троснаха, да съм си търсела информация от НОИ, ако съм се интересувала.
Може и да могат да видят колко дължи, но не ми казаха и твърдяха, че не е тяхна работа.

# 25
  • Мнения: 18 879
Не за болницата и осигуровките. Там недей да питаш, те си имат протокол за неосигурени спешни случаи. За общината и социални грижи, като ги уведомиш за случая. Ако им трябват лични данни, те могат да ги изискат по установения ред. Естествено, че ти не си длъжна да знаеш личните данни на човек, който не ти е никакъв по закон.

# 26
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Човекът почина вчера.
В неделя състоянието му се беше влошило и не успя да издържи...
Дано да е на по-добро място...

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат!

# 27
  • Мнения: 2 882
Човекът почина вчера.
В неделя състоянието му се беше влошило и не успя да издържи...
Дано да е на по-добро място...

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат!

Бог да го прости!
Ако има жилище някъде, синовете ще се появят...

# 28
  • Мнения: 4 986
Ако е имал жилище в барака в чужд двор ли щеше да живее?

# 29
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Той живееше в нашата барака в София, но е родом от малък град, в който може и да има нещо...

Общи условия

Активация на акаунт