‘БРАТЯ’ - в очакване на сезон 4

  • 32 644
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 489
Не виждам общо с Casa di papel - там обирът го правиха като бунт срещу системата, не толкова заради самите пари.

# 46
  • Мнения: 5 546
Боксьорчето беше подредено така от Денис.
Заради разразилата се дискусия изгледах отново серията с разпита на Лора, след който тя загуби бебето. Беше тежко за гледане, а Калин беше просто брутален. Първо, той ЗНАЕШЕ идеално за бременността й. Въпреки това не я пощади и за секунда. Нарече я (цитирам дословно) нимфоманка, 6иб@ща се с брата на вероятно все още неразложилия й се съпруг. Показваше й снимки на умрели от свръхдоза хора. И докато крещеше свирепо и говореше за морал, й отказа вода и игнорира тотално молбите и оплакванията й, че не се чувства добре, а тя и видимо беше зле. Обвини Денис и за проституцията и смъртта на Лина, при положение, че точно неговата женичка я доведе и сервира на поднос на мафията. Беше просто непоносимо. Денис бил изверг, убиец, а той самият в случая дали също не беше изрод? Разбирам, братска обич, мъка по Борис, но има едни чисто човешки граници, които той премина и окото му не трепна... Да ви кажа честно, всеки истински мафиот след подобна постъпка щеше да го гръмне още тогава... И искрено се надявам детето да е на Черкезов, макар че не загатнаха такова съмнение.

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 07:18 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 47
  • Мнения: 31 181
Не е на Черкезов детето, но той ще го гледа и възпитава.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Не е на Черкезов детето, но той ще го гледа и възпитава.
а Симо ще е в еуфория Satisfied

# 49
  • София
  • Мнения: 7 798
Не виждам общо с Casa di papel - там обирът го правиха като бунт срещу системата, не толкова заради самите пари.

Каузата не дава право на никой да върши нещо противозаконно.
И да, в Касата е поднесено по един романтичен начин, но общото е, че всички са престъпници, за които зрителя се моли да надхитрят полицията и да си живеят живи и здрави някъде с парите от обира/наркотиците.

# 50
  • Мнения: 7 193
Добре, как смятате, сценаристите как са измислили образите, зрителите да симпатизират на полицията или на мафиотите?
Дали реално има някой, който иска Денис, Радо и Никсъна да бъдат убити или в затвора?

Както в La Casa de Papel,, дали има някой, който е против обирджиите и иска всички да бъдат заловени?

Определено образите на мафиотите са направени така, че да им симпатизираме. Това личи и от каста - подбрани са добре изглеждащи, хубави, харизматични актьори. Има голямо значение какъв актьор ще подбереш. Ако някой по-невзрачен беше в ролята на Денис, съмнявам се да печелеше толкова одобрение.

И да, добър пример си дала с Касата. Обирджиите са против закона, полицаите защитават закона, но никой не стиска палци на властта, а на престъпниците.

# 51
  • Галифрей
  • Мнения: 4 127
Сега изгледах финалният епизод.
След като арестуваха Лора,спрях да гледам сериалчето и съм изпуснала май 20-на епизода.

Някоя добра душа ще ми направи ли много сбит преразказ какво се е случило в тези пропуснати епизоди?
Разбрах,че Лора е вече госпожа Топал,а Ива е бременна вероятно от Черкезов.
Кой е подредил така боксьорчето,че във финалния епизод ходи с патерици и какво стана с гаджето му Гери?

Ива е бремена от Калин. Драго се опитва със всички сили да осободи Лора,той беше изнудван от един прокурор,който го накара да обере  400кг хероин и да го продаде. Успяха да продадът полувината, другата полувина Велин го окривяше, помагаше на Драго да изкупи вината си преди години.
После Драго дълго  време се чудеше,кой го дъни на полицията подозираше всички, беше Сандо. Малко го отнесоха Никсън и Радо заради Сашето, но се оправиха нещата. Сандо бе изнудван от Калин и се срещаха тайно много пъти, му казваше информация, да не отиде в затворът. Според мен доброволно го правеше.
После сделката се провали.
Когато Драго най- сетне  разбра кой е предателя, наби Сандо и го затреля в кракът. Благодарение на Радо ( въпреки,че не го заслужава) изправиха го на крака го използваха,да продаде останала част от дрогата. Пуснаха слух,че той е новият шеф и тн. Герито го мислише за умрял и беше избягала и реваше.
Никсън си даде телефона Сашко да й се обади ( ествено отново не го заслужаваше)
Та така гледала си финалът еми това е, на крадко

# 52
  • София
  • Мнения: 5 757
Благодаря за новата тема!
И аз питах преди ако ролите бяха различни кого щяхме да подкрепяме. Ако Денис беше Калин и обратно. Няма смисъл от спорове, явно всеки вижда каквото иска. Денис е безскрупулен, когато го засегнат. Чудесен татко ще бъде Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 7 798
Аз отговорих, че за мен няма значение само ролята, а и самото изпълнение.
Дори и гадняр да играеш, ако си великолепен актьор като Владо и Стойо, те искам жив в сериала.

На мен мнението за даден персонаж не ми се мени спрямо промяната на образа.

Така както Велин, когато пиеше, биеше, не започвам да го мразя, а отчитам само страхотното му изпълнение.
Също и Калин, не го харесвах само в 1 сезон, когато беше верен приятел, съпруг, баща, а и когато изневеряваше, държеше се лошо със семейството си и беше много променен спрямо началния образ.

Виж Снежа, Сандо, Гери, в каквата и роля да им бяха дали да си рецитирам, нямаше да ми харесат, защото са изключително слаби актьори.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 712
B𝕒н𝕦л𝕦я* /5 дек. 2021, 12:34 ч./
На мен ми е много любопитно чистата и добра Лорка как ще приеме убийството на Калин.
-----------------------

Вероятността да го приеме доста по-човешки е грандиозна в сравнение с реакцията на "супер доброто ченге, съпруг и баща", който уби бебето и... Не му развали нито съня, нито секса на човека... чувстваше си се идеално...
/не ми е подръка емоджи за драйф/

# 55
  • Мнения: 5 546
B𝕒н𝕦л𝕦я* /5 дек. 2021, 12:34 ч./
На мен ми е много любопитно чистата и добра Лорка как ще приеме убийството на Калин.
-----------------------

Вероятността да го приеме доста по-човешки е грандиозна в сравнение с реакцията на "супер доброто ченге, съпруг и баща", който уби бебето и... Не му развали нито съня, нито секса на човека... чувстваше си се идеално...
/не ми е подръка емоджи за драйф/
+1
С теб и Мери_Ан имаме тотално сходство в разбирането на образите и анализите. Hug
Калинчо беше много дребна душица, не беше мъжкар (един истински мъж не би тормозил нито бременна, нито унижавал брутално собствената си жена, а просто щеше да я зареже след изневярата, но не му стискаше, а и как щеше да си отмъсти показно и да я тъпче), не беше кавалер, не беше дори добър човек. С Ивка си отиваха много повече, отколкото с Митака.
И да, Лорчето си е добра душа и прави и Денис по-добър. Той щеше да зареже бизнеса си, още докато чакаха дъщеричката си, после още веднъж искаше да остави всичко зад гърба си, след като отново се събраха с Лора. Но и двата пъти точно "добрите ченгета" го спряха и върнаха в лошия път. Wink Както казва и самият Владо Михайлов, Денис е воден от любовта. А злините, които е направил, реално са породени от нейната липса.

# 56
  • Мнения: 1 446
Алиса,къде мога да гледам епизода ,в който Калин разпитва Лора?По едно време бях спряла да гледам сериала и явно точно тези серии съм пропуснала.

Инак съм на същото мнение като теб,едно към едно,за всичко Grinning
Симпатизирам му на Денис и толкоз,причини няма да посочвам.Това е филм,не го взимам на сериозно.

Благодаря за темата! Flowers Bouquet

# 57
  • Мнения: 7 265
Калин беше дребна душа. Антимъж. Няма как да му симпатизирам.

# 58
  • Мнения: 5 546
Layla, в Nova play го гледах - втори сезон, епизод 30 е разпитът на Лора. Приятно гледане! Hug

# 59

Общи условия

Активация на акаунт