Седми клас 2021-2022 Тема 4

  • 25 970
  • 775
  •   1
Отговори
# 15
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Да се запиша и аз в новата тема.
Макар и със закъснение:
Честита да е тинейджърката на Мандаринка! Здрава, успяваща и с късмет!
Честито на празнувалите имен ден вчера! Да са здрави!
Нинка, много неприятно е това, което ви е сполетяло, но най-важното е, че сте добре! Материалните щети са поправими все някак...
За декларации, тестове и пр. направо не ми се пише... Аман!
Светлица, и аз бих помолила за теста, ако е удобно.
Gorg0nzola, пощата си е същата от едно време, паролата и тя. Няма грешка Wink

# 16
  • Мнения: 8 952
Имаме нужда от помощ за домашното по Физика.
Някой разбира ли задачите?
Защо ми се струва, че прекалено малко данни са дадени, за да се намерят исканите параметри?
Задачите със схемите!

https://www.bg-mamma.com/?topic=1392110.msg43931776#msg43931776

# 17
  • Мнения: 1 738
utro77, довечера, ако не ти е късно, мога да ти снимам тетрадката на детето (по същата е). Те са ги решавали тези задачи. Не съм ги проверявала, но са ги правили в час и би трябвало да са верни.

# 18
  • Мнения: 8 952
utro77, довечера, ако не ти е късно, мога да ти снимам тетрадката на детето (по същата е). Те са ги решавали тези задачи. Не съм ги проверявала, но са ги правили в час и би трябвало да са верни.

Късно е, но благодаря все пак!

Нищо не правят нашите в час. Имат един час седмично. Трудно им е.

# 19
  • Мнения: 8 235
Благодаря и аз за новата тема!
Пощата си е същата, от 2005г. Влизах там 2-3 пъти, когато големият беше седми клас, нищо кой знае колко интересно не видях и повече не съм влизала.
Няколко души ми писаха с питане за парола. Съжалявам, че не съм я пратила, но не знам кои са писали редовно последните три теми, такива бяха правилата. Това едно, второ, че не съм много сигурна къде съм я забутала. Имам я някъде в писмо, но през телефона ми е трудно да ровя, а вкъщи на компютъра рядко успявам да седна.
Олимпиадата по математика при нас ще е през януари. Нямам идея дали ще ходи. Най-вероятно ще е в учебен ден, така ги правят през последните години, което би означавало отсъствие от тренировка. Значи най-вероятно няма да се явява.
Започнахме с текстовите задачи и сега известно време с приоритет ще решава такива задачи.
ninalb, радвам се, че сте добре. Дано бързо възстановите щетите.

# 20
  • Мнения: 133
Утро, качвам решението на първата задача. Трябва да се гледа дали има последователно или успоредно свързване на консуматори и източници и да се прилагат съответните формули - качвам и тях.
https://dox.abv.bg/download?id=15c867dee9# - Линк за сваляне
https://dox.abv.bg/download?id=2fd15ac454# - Линк за сваляне

# 21
  • София
  • Мнения: 3 065
Здравейте и благодаря за новата тема.
Утро, отговорих ти в другата тема, но побързах да пльосна снимките на УТ и не написах разяснения, ама то не е и много лесно. Ще опитам тук да обобщя, дано помогна:
Скрит текст:
В първия случай, при последователно свързване имаш предвид, че токът, който тече по веригата, във всяка точка от нея е един и същ. Т.е. навсякъде ти е даден тока, напрежението или съпротивлението  си ги смяташ от закона на Ом. Сумарното напрежение е равно на напрежението на източника (батерията).
При последователно свързване на резистори (консуматори) токът, ако мога да се изразя като дъщеря ми, се разделя по "шосето от проводници", но не по равно, а според съпротивлението на резистора. Но пък напрежението във всяка точка от веригата е равно и е равно на напрежението на източника (батерията).
Полилей, крушките са свързани успоредно, защото ако са последователно, като изгори една, всички ще загаснат (веригата ще се прекъсне). Напрежението за всяка крушка от полилея е 220V, колкото е на електропреносната мрежа.
А закона на Ом има шеговито определение - ракия се сипва в чаша със столче 

# 22
  • Мнения: 8 952
Благодаря, момичета! Схванах!
Просто не бяхме забелязали в учебника да е казано, че общото напрежение на източниците в електрическата верига е равно на общото напрежение на консуматорите. Така става.
Друг е проблемът, че при нас нищо не правят по Физика и за един час седмично са оставени едва ли не на самотек децата.
Но с ваша помощ си изяснихме неяснотите! Благодаря още веднъж!

Хаха, мандаринка - определено добре ти се получават обясненията!

# 23
  • Мнения: 8 235
Утро, далеч сте стигнали с по един час седмично физика. И нашите са така, но още не са взели електрическите вериги. Последно някакви задачи решаваха, но по-прости. Обаче имат физика в сряда, а в началото на учебната година доста почивни дни се падаха в сряда и изостанаха.
Аз му взех сборник на Регалия по физика. Доста обяснения има там, включително решени задачи. И Уча се ползва специално по физика и химия. Помага му.

# 24
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Ston, позволих си да те отменя и изпратих пощата и паролата на няколко от редовно пишещите майки, които са помолили за това в темата

# 25
  • Мнения: 8 952
Утро, далеч сте стигнали с по един час седмично физика. И нашите са така, но още не са взели електрическите вериги. Последно някакви задачи решаваха, но по-прости. Обаче имат физика в сряда, а в началото на учебната година доста почивни дни се падаха в сряда и изостанаха.
Аз му взех сборник на Регалия по физика. Доста обяснения има там, включително решени задачи. И Уча се ползва специално по физика и химия. Помага му.

Далеч сме стигнали, да. Последният час е предала два урока. Дала е за домашно четири страници в учебната тетрадка и то на задачи, които по никакъв начин не са упражнявани.

Абе, всеки си прави каквото си иска в това училище. Факт.
Нямам търпение да се разделим с всички настоящи учители. Дано да имаме този късмет! И дано в гимназията попаднем на по-свестни! И това е най-реномираното училище в града ни.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 065
Не сте толкова далеч по физика, и нашите имат 1 час седмично и са на същия урок, затова е попълнена УТ на щерката Simple Smile (снимките са от нейната тетрадка, все пак)
На мен ми се струва, че предметите, които са два пъти седмично много бавно вървят по материала, не че държа да навземат повече уроци, де. Но понеже от тази година са на блокове имам чувството, че учителите не правят разлика, че когато имат двоен час (блок) трябва да предават по 2 урока, иначе няма да им излезат сметките с хорариума. По химия взимат по два (или един и половина), но по биология и история все са взели по един урок за двоен час. Накрая да не стане препускане и предаване набързо, точно като наближи финалът на учебната година...

# 27
  • Мнения: 1 567
Моето дете си е ДО, но майки споделиха от вчерашния ден, за децата им които са били ПО, че е било много студено в стаята която учат, заради продължителното време на отворени прозорци (то май и парното не е съвсем ок) и че съжаляват за дето са ги пуснали. Вече почвам да се чудя, дали не ги пуснаха децата сега баш като се застуди (направо най-студеното време), та да ги разболеят и после да ни обяснят как заради това  трябва да има задължителна ваксинация. Мои си измислици, но определено се замислям сериозно над това.

Искам да помоля и аз за паролата на пощата. И аз някога я имах, но нещо съм я загубила някъде (много време мина от порасналото ми дете).

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
В Щатите (за Пенсилвания ми е инфото, защото Щатите са огромна страна), още лятото тийнейджърите масово се ваксинираха и започнаха нормална учебна година, с извънкласни школи, спорт и т.н. От ноември масово ваксинират и малките ученици. Масово, не двама-трима в клас. Болшинството малки ученици са ваксинирани. Дозата е по-малка от стандартната. Сега ходят на училище, учат, спортуват, свирят на музикални инструменти и т.н. А ние тук събрахме тийнейджъри да се тестват с възможно най-неточните тестове. Не вярвам в резултатите от тези тестове.

# 29
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868

Вашите деца ще ходят ли на олимпиада по математика в събота? Моят е първа писта.
Моята ще ходи, сама поиска. Нямам очаквания, само да се упражнява.

Общи условия

Активация на акаунт